Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha nem hiszel Istenben, akkor...

Ha nem hiszel Istenben, akkor hogyan lehet, hogy mégis ő vezet téged?

Figyelt kérdés
Ez olyan paradox helyzet. A legtöbb ember, aki nem hisz Isten létezésében úgy látom, hogy kevesebb szabad akarattal rendelkezik, mint egy hívő. Tehát azt mondják az ateista felfogásuak, hogy ők irányítják a saját akaratukat és teljességgel kizárják Isten létezését. Állításuk szerint Isten semilyen hatást sem gyakorolhat rájuk, mivel szerintük nem létezik. Ám, ha meglátják vagy meghallják az ,,Isten" szót, akkor mégis csak képtelenek ellenálni neki. Mintha ,,Isten" és ,,Jézus Krisztus" szavak átpcsolnának a fejükben egy kapcsolót és beindulnak. Én hívőként nem indulok be például ,,Krisna" vagy ,,Buddha" szavakra, hogy csak azért is megmutassam, hogy mennyire nem hiszek bennük. Képesek egy percet is elidőzni egy kérdésen, mire leesik nekik, hogy tényleg Isten irányítja őket. Vagy ha nem Isten, akkor a sátán vezeti meg őket? Vélemény?

2022. jan. 19. 09:35
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
97%

"Ha a események láncolata nem lehet végtelen"

Miért ne lehetne? Ezen már elbukik a dolog, hogy kapásból egy feltételezéssel indít.


"Időn és téren kívül csakis az absztrakt dolgok léteznek"

Újabb feltételezés.


"így maradt egy ezen kívüli abszrakció, és ezt az elmélet szerint az isteni akarat, azaz a teremtő elme."

Miért ne lehetne bármi más absztrakció? Itt már nem is csak feltételezésekre épít, hanem egy alaptalan kijelentést próbál tényként beállítani...


Szóval egy bizonyítatlan állításokra alapuló elképzelést, és az azokból önkényesen levont, de ugyancsak semmi által nem bizonyított konklúziót miért kéne elfogadni?

2022. jan. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
0%

#40

Nem figyelsz az érvelés olyan kulcs szavaira, mint a HA, ami egy feltételes lehetőséget teremt, ami fennálhat.


#41

Az absztrakció, azért egy erős esélyes, mert mást nem ismerünk ami tértől és időtől is független létezik.


Egyébként bizonyított álítás nem létezik a világ keletkezésének okáról, ergó csak a feltételezések láncolata marad.


Én nem ebben hiszek,(mondjuk én semmiben sem hiszek) de számomra egy elfogadott érvelés.

2022. jan. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
80%
Na és mi van az anyaggal, az emergiával? Egyelőre minden jel arra mutat, hogy a létezése nem függ sem tértől, sem időtől.
2022. jan. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:

"Na és mi van az anyaggal, az emergiával? Egyelőre minden jel arra mutat, hogy a létezése nem függ sem tértől, sem időtől."

Szerintem erre a kerdesre majd akkor terjunk vissza, ha talalunk olyan helyet, ahol se ter, se ido nincsen. Amig ilyet nem talalunk, addig nem sok ertelme van az olyan kijelenteseknek, hogy az anyag vagy az energia fuggetlen tertol es idotol.

2022. jan. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim válasza:
73%

Én úgy látom itt mindenki hülye. Kedves kérdező! Feltettél egy teljesen értelmetln provokatív kérdést, és én eléggé keresztény vagyok, mégsem értem az indítékaidat. Felteszel egy kérdést a valláskritika altémába, amivel vagy fröcsögő vallásosak brigádját keresed, hogy jól kibeszéljétek az ateistákat (micsoda keresztény felfogás!:), vagy az itt jelen lévő ateistákat készülsz megfogni ezzel a roppant agyafúrt kérdéssel. Mégis jól letorkolod őket amikor megjelennek.

Kedves kommentelők! Aki azt mondja egyet ért a kérdezővel, arra vonatkoznak a fent leírtak. Itt jelen lévő ateisták! Megértem, hogy a kérdést elolvasva eléggé felmehetett a vérnyomásotok, de azért azt nem állíthatjátok, hogy minden keresztény hülye. Nem sokat tudok arról, hogy ti miben hisztek és miben nem, de azt tudom, hogy én mit vallok. És nekem attól jó. Tudomásom szerint az inkvizíció óta nem fordult elő, hogy keresztények ateistákat bántottak volna, úgyhogy kérlek ti is tartsátok tiszteletben a mi hitünket! Természetesen nem vádolok senkit rőszak alkalmazásával, de higgyétek el, hogy ha burkoltan lehülyéztek minket az elég bántó, főleg, hogy a kommentjeiteket elnézve nem sokat tudtok arról, hogy mi a kereszténység valójában.

Én sem mondhatom el magamról, hogy sokat tudnék az ateistákról, úgyhogy aki erről bővebb információt tud szolgáltatni, nyugodtan írrjon privátba!

2022. jan. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
85%

#45 Kedves vagy, hogy azzal nyitottál, hogy itt mindenki hülye. Aztán büszkén elmondtad azt is, hogy keresztény vagy.


"az inkvizíció óta nem fordult elő, hogy keresztények ateistákat bántottak volna"


Buborékban élsz. Honnan veszel ilyeneket?


"burkoltan lehülyéztek minket"


Az egyetlen ember, aki másokat lehülyézett, az egy keresztény volt. Te.


"kommentjeiteket elnézve nem sokat tudtok arról, hogy mi a kereszténység"


Valószínűleg többet tudok a vallásodról mint te magad. Ha valamit rosszul írt volna valaki, inkább áruld el mi volt az, ahelyett, hogy titokzatoskodnál.


"Én sem mondhatom el magamról, hogy sokat tudnék az ateistákról"


Ezt azonnal meg lehetett mondani. Ha bármi érdekel velünk kapcsolatban, írj ki egy kérdést és szívesen válaszolunk.


Úgy érzem, a kérdező kérdésére nem válaszoltál.


Én elfelejtettem az utolsó kérdésére reagálni, hogy egy isten vezet-e vagy a sátán. Engem egyik sem vezet, a magam ura vagyok. Furcsa is lenne tanácsot vagy utasításokat elfogadnom egy képzeletbeli lénytől.

2022. jan. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
30%

#46

Eddig senki nem beszélt semmi konkrétumról a keresztény vallással kapcsolatban, így cáfolni sem lehet a rosszul írtakat.


Az ami "elhangzott", kimerült abban, hogy bizonyítottan nincs isten, és a biblia hibás.

Konkrétan egy kifejtett ellenérvet sem hoztatok fel, csak tagadó kijelentéseket tettetek, ami nem a felvilágosult gonddolkodó ember képét kelti bennetek.

Illetve születtek olyan cáfolatpróbálkozások, amik a fent említett Istenbizonyítékok eggyikével sem ment szemben, ugyanis a bizonyítékok megfogalmazása pont ugyan azt a feltételes módot tartalmazta amit ti cáfolatként hoztatok fel.

2022. jan. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
100%
#43 az anyag csupán annyira nem függ a tértől és időtől, hogy egymás nélkül nem is létezhetnének, és az ősrobbanással jött létre a tér, idő, anyag.
2022. jan. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
100%

47: a keresztény Isten létezése cáfolható az egyértelmű önellentmondásai miatt. Az, hogy nem megyek bele hosszas fejtegetésbe, nem azt jelenti, hogy ne tudnék írni, hanem hogy ismerem ezek a beszélgetések hogyan zajlanak a hívők részéről. Ez a kérdező nem is erre kérdezett rá.


A "cáfolatpróbálkozásos" elméleted nagy közönség előtt nem érdemes bontogatnod, mert biztos lesz olyan, aki tanult filozófiát és felmossa veled a padlót.


48 ezt miből gondolod? Megindokolnád?

2022. jan. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 A kérdező kommentje:
Nagyon érdekeseket írtok. Bizony. Köszi
2022. jan. 20. 01:05
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!