Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha nem hiszel Istenben, akkor...

Ha nem hiszel Istenben, akkor hogyan lehet, hogy mégis ő vezet téged?

Figyelt kérdés
Ez olyan paradox helyzet. A legtöbb ember, aki nem hisz Isten létezésében úgy látom, hogy kevesebb szabad akarattal rendelkezik, mint egy hívő. Tehát azt mondják az ateista felfogásuak, hogy ők irányítják a saját akaratukat és teljességgel kizárják Isten létezését. Állításuk szerint Isten semilyen hatást sem gyakorolhat rájuk, mivel szerintük nem létezik. Ám, ha meglátják vagy meghallják az ,,Isten" szót, akkor mégis csak képtelenek ellenálni neki. Mintha ,,Isten" és ,,Jézus Krisztus" szavak átpcsolnának a fejükben egy kapcsolót és beindulnak. Én hívőként nem indulok be például ,,Krisna" vagy ,,Buddha" szavakra, hogy csak azért is megmutassam, hogy mennyire nem hiszek bennük. Képesek egy percet is elidőzni egy kérdésen, mire leesik nekik, hogy tényleg Isten irányítja őket. Vagy ha nem Isten, akkor a sátán vezeti meg őket? Vélemény?

2022. jan. 19. 09:35
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
28%

#29

Gödel ontológiai istenérve elég meggyőző, de tekintve hogy a tudomány maga is még korlátozott tudású, értsd a világ keletkezésére csak hipotézisek vannak, így a kozmológiai istenérvet is el kell fogadni egy hipotézisnek, ugyanis minden cáfolata egy hipotézisre vezethető vissza.

2022. jan. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
10%

A törvényei is hatnak rájuk!

Pl. a fizikai, lelkiismereti.

2022. jan. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
93%

A kérdés egyértelműen provokáció mind az ateisták, mind a keresztények irányában. A szabad akarat nem ettől függ. Vannak keresztények is, akik inkább hisznek az eleve elrendelésben, van, aki meg egyszerre mindkettőben.


Viszont ez az egész, hogy te pár komment alapján lementél bunkóba értelmetlenül bizonyítja, hogy ez egy kamu kérdés.

2022. jan. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
31%

Hogy a 31-es válasz miért lett lepontozva, miközben benne van foglalva két istenérv, és az egyik kritikájának a kritikája is, azt én meg nem érthetem.

Főleg, hogy maga a válsz is agnksztikus.

2022. jan. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
95%
A kozmológiai érv mikor és hogyan támasztaná alá Isten vagy istenek létezését? Semmi köze semmilyen istenekhez, csak a teológusok kapaszkodtak bele és hozzácsaptak egy logikusan oda nem illő frázist.
2022. jan. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
89%
Gödel: [link]
2022. jan. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
100%

#30 "Melyik definíciója ellentmondásos?"


Írd le a te definíciód és a bizonyítékaid. Hogy ne kelljen leírnom az összes istendefiníció és istenérv cáfolatát.

2022. jan. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
5%

Ha a események láncolata nem lehet végtelen, tehát az univerzum nem keletkezhetett önmagából, akkor csakis egy téren és időn kívüli erő teremthette.

Időn és téren kívül csakis az absztrakt dolgok léteznek, mint például a számok és a matematika. Csakhogy amíg a számokmabsztrakciója nincs oksági viszonyban a világgal, így maradt egy ezen kívüli abszrakció, és ezt az elmélet szerint az isteni akarat, azaz a teremtő elme.


A ha az elején fontos, mert csak halvány fogalmunk van a világ keletkezéséről, és folytonosságáról, még a tudomány oldaláról is.


Most az hogy csak teológusok elmélkednek róla nem ellenérv, mert semmiben sem árnyalja magát a hipotézist, ez részedről pusztán érvénytelenítési próbálkozás, ami egy vitakultúrális hiba.

2022. jan. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
11%
#36 ez nem cáfolja Gödel istenérvét, csupán egy az érven kívüli témához fűződő álítását kritizálja, ami nincs oksági viszonyban magával a göbbeli bizonyítással.
2022. jan. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
96%

#38: az érvelésed nem helyes. Egyrészt nem tudjuk, hogy az események láncolata lehet-e végtelen. Azt sem, hogy az univerzum keletkezhetett-e önmagából (ez matematikailag lehetséges lehet), ha nem, akkor sem kell, hogy téren és időn kívüli akármi teremtse. Ha időn kívüli, akkor nem lehet oksági kapcsolata, ami időszerűséget feltételez (ok - okozat). Ha téren kívüli, egy az univerzumunkon kívüli "teret" feltételez, amiről azonnal felmerül, hogyan keletkezhetett. Nem tudjuk, hogy a számok bármilyen absztrakciójának van-e köze a világunkhoz. Azt végképp nem tudjuk, hogy ha nem, akkor az kizárna-e bármit. Az "ezen kívüli absztrakció" nekem bullshitnek tűnik, hogy a teremtő elme lenne. Miért ne lehetne pl. teremtő anyag vagy teremtő energia? Az elme alapból valami összetett szintet jelképez.


Na és innen eljutni oda, hogy ez a teremtő elme egyetlen egy, és nem más, mint a bronzkori kecskepásztorok sokszor módosult és átírt, szomszed államokból importált mítoszgyűjteményének előbb háborús istene, aztán csak kegyetlen, végül jóságos kaporszakállúja, aki ráadásul nem is egy, hanem rögtön három...


"az hogy csak teológusok elmélkednek róla nem ellenérv"


Nem érvnek szántam, csak minősítettem.


Ha érdekel a téma, írj ki egy kérdést ezen a honlapon, ne spammeljünk itt.

2022. jan. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!