Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Felebarátunkkal erőszakosan...

Felebarátunkkal erőszakosan viselkedni vétek a szeretet ellen?

Figyelt kérdés
2010. szept. 10. 11:36
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Ha igen,akkor miért gondolják bizonyos vallásosok,hogy kivételt tesz erőszakosan meggyőzni más vallásúakat,világnézetűeket a saját vallásukról?
2010. szept. 10. 11:38
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Jehovisták külön kategória, nekik elég más a felfogásuk. Mert gondolom, róluk van szó.
2010. szept. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Szia!


Minden erőszakos viselkedés vétek, nem a szeretet ellen, hanem az ellen aki ellen irányul. A szeretet az erőszak ellentéte. Sajnos sokan félreértik Jézus parancsát a tanítvánnyá tevésről, és erőszakosan próbálnak téríteni.


A Biblia szerint azonban éppen a viselkedésünkkel, cselekedeteinkkel tudunk mások számára tanúságot tenni Krisztusról, ha ugyanaz a lelkület valósul meg az életünkben, ami Jézusban is volt, akkor nincs szükség erőszakoskodásra, mert az emberek maguk fognak keresni, és érdeklődni.


Üdv. Péter

2010. szept. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
igen róluk is,és a gyülekezetesekről is:többek között Krisztus szeretete egyház,szabadkeresztyének gyülekezete,Hit gyülekezete.
2010. szept. 10. 12:15
 5/22 anonim ***** válasza:
Ha a muszlimokra gondolták, ők meg teljesen elferdítve értelmezik a Koránt. Mert az semmi ilyesmit nem ír, nem kér.
2010. szept. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Velem senki nem erőszakoskodott. Bepróbálkoztak, de udvariasan megköszöntem a lehetőséget, hogy nekem van saját vallásom és elégedett vagyok vele. Elfogadták és távoztak.

Egészséges személyiségeket nem lehet ilyesmibe belerángatni, ha valaki zakkant, azt meg nagy részt a szüleinek köszönheti. Sajnos.

2010. szept. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

én is így gondolom Péter,nagyon szépen leírtad.

csak az a kérdés,hogy sokan miért nem így gondolkoznak,holott ugyanolyan vallásosak mint te?

2010. szept. 10. 12:20
 8/22 anonim ***** válasza:

Én soha nem találkoztam még olyan hittérítövel, aki engem eröszak útján próbált volna megtéríteni.

Próbáltak többen, többféleképpen. Jártak nálam hittérítök, akiket meghallgattam, mert érdekelt, vajon meddig mennek el, a vége cska annyi lett, kértek, menjek el a gyülekezetükbe, s adtak egy szórólapot.

Próbált pap templomlátogatáskor megtéríteni, buszon, utcán emberek, barátok, rokonok.


Soha nem tapasztaltam, hogy bárki, ha azt mondtam neki, hogy nem, azt ne fogadta volna el.


Kérdezö, te találkoztál ilyennel? és mit nevezel eröszakos megtérítésnek?

2010. szept. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
12:18 hát igen...nekem munkahelyemen van egy kolléganőm,ha megkérdezem tőle,hogy,"hogy vagy,mi újság?"azt is Jézusra vezeti vissza,és nekem mindenáron meg kell térnem.de nem csak engem nyaggat,egyik kollegám pl. értelmesen elmagyarázta neki,hogy ő ateista,nem érdekli ez az egész,de csak nyomul és nem veszi észre magát.és az a baj,nem egy ilyennel találkoztam már,Jehova tanúi és a gyülekezetesek közül kb.10-ből 7-8 ilyen stílusú.
2010. szept. 10. 12:34
 10/22 A kérdező kommentje:

12:22 további példák:munkahelyemen történt szintén,az utcáról bejött egy nő,és köszönés nélkül elkezdte mondani szinte már agresszíven,hogy meg fogok halni,térjek meg istenhez,eközben a karomat szorítja.ez erőszakos stílus.

másik:egy rokonom,szabadkeresztyén gyülekezetes,kioktatott nem egyszer,hogy csak a Biblia és Jézus álltal nyerhetem el az örök életet.én vonzódom a buddhizmus felé mert nekem az jön be,ezt is fikázta,holott én nem tettem megjegyzést az ő vallására.

Ha valakiben van egy kis szeretet,az a minimum,hogy megkérdezi a másikat,nem zavarja-e,ha a saját vallásáról akar beszélni neki.

2010. szept. 10. 12:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!