Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért viselkednek így bizonyos...

Miért viselkednek így bizonyos vallásos emberek?

Figyelt kérdés

Az alábbi videóban Richard Dawkins olvassa fel azokat a leveleket, amiket vallásos fundamentalisták küldtek neki:


[link]


Elvileg a vallás jobbá teszi az embert. Ezek az emberek feltehetően úgy vélik, hogy ők kapcsolatban vannak az istenükkel. Nem látszik, hogy magasabb szinten lennének. Nézzétek meg, miket írtak.


2022. febr. 11. 18:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%
Ok, fundamentalisták. Marginális kisebbség, minek velük foglalkozni? Dawkins is csak hangulatot kelt, ő is tudja, hogy csak egy szélsőségesen gondolkodó csoport ez.
2022. febr. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
15%

Bocs, az angolom hitvány, inkább csak erre reagálnék:

"Ezek az emberek feltehetően úgy vélik, hogy ők kapcsolatban vannak az istenükkel." Akár még igazuk is lehet, ki tudhatja? Te? Én? Senki! Én még valahol irigylem is a vallási fanokat. Kételyek nélkül élnek.

2022. febr. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Akkor fordítok kicsit a videóból.


1:20 után ezt írja az egyik feladó Dawkins-nak:


"I hate you! You don't think God, is real, because you're gay and stupid".


Jelenleg az én angol tudásom sem olyan jó, de így fordítanám:


"Utállak téged! Te azért nem gondolod istent igazinak, mert meleg és hülye vagy".

2022. febr. 11. 19:31
 4/18 A kérdező kommentje:
És amúgy ennél trágárabb szöveg is elhagzik a videóban.
2022. febr. 11. 19:33
 5/18 anonim ***** válasza:
37%
jaj de jot rohogtem :D koszi kerdezo :D hihetetlen milyen emberek vannak. es meg ok tartjak magukat jonak, csak mert vallasosak
2022. febr. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%

Dawkins mond ennél durvábbakat is vallásos, sőt teljesen rendes, jóhiszemű vallásos emberekre is. Szóval nem hiszem, hogy nagyon meglepett lenne az ilyen levelek láttán. Amiket ő provokál ki egyébként.

Nyilván helytelen egy ilyen levél, egy ilyen megnyilatkozás, de nem meglepő, ha ismerjük az előzményeket és a hátteret.

2022. febr. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

"Dawkins mond ennél durvábbakat is vallásos, sőt teljesen rendes, jóhiszemű vallásos emberekre is."


Szerintem nem nézted meg a videót. Olyan káromkodások hangzanak el Dawkins felé a levelekben, mint a f*ck you, a motherf*cker, a b*tch vagy a s*it, nem beszélve a nevével való undok gúnyolódásról (D*ckens).


Richard Dawkins soha nem mondott ilyet vallásos embereke akkor sem, ha szenvedélyesen érvelt.


Ezen a linken például egy idős katolikus pappal készít interjút. Látható a viselkedéséből, hogy megadja neki a tiszteletet.


[link]

2022. febr. 11. 21:27
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Hogy Istenről mit mond az ateisták krémje - spagettiszörny; fogtündér, stb - az nem szúr szemet, te képmutató! Majd a tetteid szerint kapod a jutalmat, amit kimunkáltál magadnak.
2022. febr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
20%

#7

Azt olvastam el, amit idéztél. Mint írtam, egyáltalán nem helyeslem ezt az alpári stílust elvileg hívők részéről, de lássuk be, az ateista szektavezér sokat tett ezekért a jelzőkért. Itt nem egy ártatlan, jámbor embert kezdtek minden ok nélkül szidni, hanem olyat, aki mindezt kiprovokálta bicskanyitogató stílusával és nyilatkozataival.

2022. febr. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
47%

Aki Istentisztelőnek látszik de nem zabolázza meg a nyelvét annak az Istentisztelete hiábavaló. Vagyis ha tényleg Istentisztelő is volt valamikor, akkor az örök élete forog kockán ha nem tér meg.



Ez nagyobb bűn mintha paráználkodott volna vagy lopott volna. Ugyanis a mások megbotránkoztatása sokkal súlyosabb dolog mint az egyéni bűnök. Nem is tudom, hogy van-e erre bűnbocsánat amikor valaki Isten nevét használva járatja le a kereszténységet és más embereket szó szerint ellök attól, hogy a megtérésnek még a gondolatával is foglalkozzon egy kicsit. Nagyon nagy bűn. Nem fogják fel a valláskárosultak mivel játszanak ha nem szabályszerűen küzdenek.

2022. febr. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!