Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem értem a katolikusoknál a...

Nem értem a katolikusoknál a szentekhez imádkozást, az nem Isten ellen való, vagy bálványimádat? Miért imátkoznak pl. a bányászok a bányászok szentjáhez, ill. annak szobrához, amikor egy Isten van. Miért nem közvetlenül Istenhez imádkoznak?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 21. 20:22
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
80%

#9

Honnan tudod, hogy rokonod vagy ismerősöd üdvözült? Egyébként az ő közbenjárásukat is kérheted, nincs megtiltva. A kanonizált szentek azok, akikről az Egyház biztosan állítja, hogy üdvözültek, mellettük még lehet megszámlálhatatlan ember.

2022. ápr. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
10%
Istenhez imádkozunk, a szenteknek csak a közbenjárását kérjük. - Még hazudik is, hiszen az imával a szentet szólítja meg, mint Mériát is, és még le is tagadja!
2022. ápr. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
15%

"Bármilyen szenthez lehet imádkozni."


Mi alapján lehet?

Én, az ÚR, vagyok a te Istened, aki kihoztalak Egyiptom földjéről, a szolgaság házából. Ne legyen más istened rajtam kívül! Ne csinálj magadnak semmiféle istenszobrot azoknak a képmására, amik fenn az égben, lenn a földön, vagy a föld alatt a vízben vannak. 5Ne imádd és ne tiszteld azokat, mert én, az ÚR, a te Istened, féltőn szerető Isten vagyok!

Az imadkozás az imádat része, ami egyedül Istent illeti. Semmi Bibliai alapja nincs szentek vagy angyalok imádatának. Az angyal a jelenések könyvében figyelmeztet

jel 22

8Én, János, hallottam és láttam ezeket, és amikor hallottam és láttam, leborultam az angyal lába előtt, hogy imádjam őt, aki megmutatta nekem ezeket. 9De ő így szólt hozzám: „Vigyázz, ne tedd, mert szolgatársad vagyok neked és testvéreidnek, a prófétáknak, és azoknak, akik megtartják e könyv igéit: az Istent imádd!”

Akik pedig a szent hagyományra hivatkozva imádkoznak szentekhez azok sajnos meg lettek tévesztve törvénytipró vezetőik által. A hagyomány nem Szent. Egyedül Isten szent. A pogány vallásokban látjuk hogy mindennek külön istene volt. Ezt a pogány kultuszt a római katolikus egyház nemes egyszerűséggel beemelte a kereszténységbe.

2022. ápr. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
65%
Éppen ezért az ima nem is a szenthez szól, hanem az istenhez szóló imában lehet kérni a szent segítségét is.
2022. ápr. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
28%
Végül is lehet. És ha az a szent valóban Isten trónusa előtt tölti az örökkévalóságot akkor el is tudom képzelni hogy esedezik érettük mondván: "bocsáss meg nekik nem tudják mit cselekszenek".
2022. ápr. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
86%

"Én, az ÚR, vagyok a te Istened, aki kihoztalak Egyiptom földjéről, a szolgaság házából. Ne legyen más istened rajtam kívül! "

Na de ha ez igaz, akkor oda is ő vitte előtte, ő csinált belőle szolgát, nem?

2022. ápr. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
6%
Nem. Minek ment oda???
2022. ápr. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
79%

„Miért nem közvetlenül Istenhez imádkoznak?”


Közvetlenül Istenhez imádkoznak. Az ikon és a bálvány között fontos különbség van. A bálvány magának vindikálja azt a figyelmet, ami Istent illeti. A bálvány kisajátítja a pozíciót, amit Istentől kapott, és úgy állítja be, hogy a saját jogán van ott, ahol. Ezért is jelent hasonló dolgot a bálvány, a lázadó angyal, és a bukott princípium.


Az ikon (azaz a szent) viszont nem sajátítja ki a neki szóló figyelmet, hanem ellenkezőleg, Istenhez irányítja azt. A szent mindig Istenről tesz tanúságot. Tehát amikor egy szentet tisztelnek, akkor azt tisztelik, ahogyan ő az életében, a szavaiban, a tetteiben megjelenítette magát az Istent, azaz tanúságot tett róla. A szent mindig Istenre mutat, aki a szentre figyel, az azt láthatja, hogy emberként hogyan lehet Isten dicsőségét hirdetni, arról tanúságot tenni az életünkkel.


Az imádat elsősorban figyelem, és aki a szentre figyel, Istenre figyel. Akárki, aki szent életet folytat, képes Isten imádatára bírni az embereket pusztán azzal, hogy rá figyelnek.

2022. ápr. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
78%

"Viszont akkor miért csak a szentekkel történik a kommunikáció? Elhunyt, üdvözült rokonokkal és barátokkal miért nem?"


Én szoktam elhunyt hozzátartozóimmal is kommunikálni.

Nagypapám például közvetlenül a halála előtt meggyónt, áldozott, felvette a betegek szentségét és megkapta az ilyenkor szokásos, a pápa által engedélyezett teljes búcsúval járó áldást, tehát hitünk szerint üdvözült (Na, protestáns testvérek gondolom most fordultak le a monitor előtt... :D)

A Egyház szerint nem csak azok a szentek, akiknek van ünnepnapjuk a naptárban. Róluk hivatalosan is ki lett mondva, hogy üdvözültek, mert pl. vértanúk lettek. Ezért általában őket szoktuk kérni, hogy járjanak közben. De mellettük rengeteg nem ismert szent van, akik ugyanúgy közbenjárnak értünk.

2022. ápr. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
74%

"Istenhez imádkozunk, a szenteknek csak a közbenjárását kérjük."

Dehát a Biblia írja, hogy egyetlen közbenjáró van, Jézus. ÉS azt is írja, hogy Jézus az út, az igazság és az élet. És Jézus a főpapunk. Semmi bajom a katolikusokkal, de tényleg teljesen felesleges Jézuson kívül bárkihez imádkozni, bárki közbenjárását kérni.


"Pál apostol miért nem közvetlenül imádkozott, miért kérte mások imádságait?"

Megkérni másokat, hogy imádkozzanak érted Krisztushoz az nem ugyanaz, mint szentekhez imádkozni

2022. ápr. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!