Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem értem a katolikusoknál a...

Nem értem a katolikusoknál a szentekhez imádkozást, az nem Isten ellen való, vagy bálványimádat? Miért imátkoznak pl. a bányászok a bányászok szentjáhez, ill. annak szobrához, amikor egy Isten van. Miért nem közvetlenül Istenhez imádkoznak?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 21. 20:22
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
15%

Kérdező közlegény, azért nem fognak elkárhozni, mert szentekhez imádkoznak, csak teljesen felesleges. Ennyi erővel a kávésbögréhez is imádkozhatnak. Ráadásul igencsak újszövetség van már 2000 éve, ideje lenne neked is továbblépni :)


"Én szoktam elhunyt hozzátartozóimmal is kommunikálni."

Igen, mondani bármit lehet. Én a roncstelepre vitt kocsimmal szoktam beszélgetni alfában


"A Egyház szerint nem csak azok a szentek, akiknek van ünnepnapjuk a naptárban. "

Ez igaz. Aki újjászületett Krisztusban, az szent. Így én is. De higgyétek el, felesleges hozzám imádkoznotok. Jézusban bízzatok, ne a szentekben

2022. ápr. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
3%

"Na de ha ez igaz, akkor oda is ő vitte előtte, ő csinált belőle szolgát, nem?"

Nem. Józsefet a testvérei elrabolták és vitték Egyiptomba, a többiek meg az éhínség miatt mentek Egyiptomba

2022. ápr. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
91%

"Nem. Józsefet a testvérei elrabolták és vitték Egyiptomba, a többiek meg az éhínség miatt mentek Egyiptomba"

Na de ha minden Isten akarata szerint történik akkor József testvérei is az ő akaratának megfelelően rabolták el.

2022. ápr. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
73%

"Megkérni másokat, hogy imádkozzanak érted Krisztushoz az nem ugyanaz, mint szentekhez imádkozni"

De, teljesen ugyanaz.


"Dehát a Biblia írja, hogy egyetlen közbenjáró van, Jézus."

Ez nem teljesen igaz, a Biblia például Szentlelket is nevezi közbenjárónak (pedig Ő határozottan nem Jézus), sőt még embereket is, mint Mózes. De ha megkérsz engem, hogy imádkozzam érted, akkor én is közbenjáród leszek, ha imádkozom. Jézus közbenjárósága kicsit más, itt az általa bemutatott engesztelőáldozatról van szó. Abban viszont tényleg egyedi, mert nincs más és nem is lesz más.

2022. ápr. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
27%

"Na de ha minden Isten akarata szerint történik akkor József testvérei is az ő akaratának megfelelően rabolták el."

Ez nem Isten akarata, már ezerszer megtanultuk. A bűn következménye. Isten a rosszból is jót hoz ki. Rabszolgává tették őket, erre Isten kiválasztott népet csinált belőlük.

2022. ápr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
10%

""Megkérni másokat, hogy imádkozzanak érted Krisztushoz az nem ugyanaz, mint szentekhez imádkozni"


De, teljesen ugyanaz."

Dehát az első esetben mások Krisztushoz imádkoznak, a második esetben pedig a szentekhez, nem Krisztushoz. Magyarázd már el, hogy ez miért ugyanaz! De ha azt írod, hogy troll vagy vagy szefós, azt is elfogadom válasznak!


"Ez nem teljesen igaz, a Biblia például Szentlelket is nevezi közbenjárónak (pedig Ő határozottan nem Jézus)"

De a Szentlélek még mindig nem az elhunyt szent emberek. Pedig nem nehéz ez a téma, mégsem tudod követni:) Akkor szefós vagy. Hagyjuk, igazad van mindenben :)


"De ha megkérsz engem, hogy imádkozzam érted, akkor én is közbenjáród leszek, ha imádkozom."

Ok, szefós, de ebben az esetben sem imádkozik senki semmilyen szenthez, hanem Jézushoz.

Engedd el ezt, nehéz téma ez neked

2022. ápr. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
80%
Veled tényleg csak egy bizonyos IQ szint alatt lehet vitázni, mert ha elfogynak az érvek, akkor jön a másik személyes támadása. Igazi keresztény vagy gondolom...
2022. ápr. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
3%

"Veled tényleg csak egy bizonyos IQ szint alatt lehet vitázni, mert ha elfogynak az érvek, akkor jön a másik személyes támadása. Igazi keresztény vagy gondolom..."

Hagytam neked kiutat, hogy ne kelljen válaszolnod:) Én írtam érveket is, a szefósság csak következtetés volt. Te most sem írtál érveket, csak személyeskedtél.


De akkor tessék, várom a tételes válaszaidat a témában. Én leírtam az indoklásomat, most te jössz. Most légy okos:)


"Veled tényleg csak egy bizonyos IQ szint alatt lehet vitázni"

Ezt mondjuk tényleg teljesítetted :) De akkor megválaszoltad: troll vagy és nincs nagy IQ-d. Ezt azért köszönöm.


De komolyan: minek állsz le vitatkozni, ha nem tudod megvédeni a mondanivalódat?


"Igazi keresztény vagy gondolom..."

Ha ostobán viselkedsz ne sértődj meg, ha leostobáznak!

2022. ápr. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
96%

"Veled tényleg csak egy bizonyos IQ szint alatt lehet vitázni, mert ha elfogynak az érvek, akkor jön a másik személyes támadása. Igazi keresztény vagy gondolom..."

Hagyd, csak egy béna troll, nem igazi keresztény. Elég látványos hogy minden hozzászólásával, állítása szerint keresztényként újra és újra szégyent hoz magára és a kereszténységre is.

2022. ápr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
0%

21# Ráadásul igencsak újszövetség van már 2000 éve, ideje lenne neked is továbblépni :)


Hogyan? "Disznóhúst zabálni és fajtalankodni szombaton?"

2022. ápr. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!