Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem hívők. Szerintetek a...

Nem hívők. Szerintetek a hit/vallás ha törkeszik az ember hogy aszerint éljen az boldoggá vagy boldogtalanabbá teszi? Hogyan látjátok?

Figyelt kérdés

Nem hívők:

Azért kérdezlek titeket mert a hívők ilyen téren elfogultak.


Azért kérdezem mert egy másik kérdésnél egy hívő hosszan részletezte mennyire csak a vallással és istennel lehet valaki boldog.

Amikor ezt olvastam akkor felmerült bennem hogy aki már ennyire alárendeli magát a hitének az tudd egyáltalán teljes életett élni? Vagy nem is kell ennyire hogy alárendelnie magát hogy korlátozza?


A rokonaim és ismerőseim vagy nem hívők vagy abba a kategoriába tartoznak akik elvileg hisznek de ima, templomba járás és hasonlók nincsenek. Inkább csak a gondolat hogy az elhunytakkal majd találkozunk még és ilyenek.


Ti hogyan látjátok a környezetetekben élőket? Mennyire vallásosak és hogyan hat ez az életükre?


Hívők:

Ha nem volt egyértelmű ez a kérdés nem nektek szól.



2022. máj. 13. 16:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha van igénye ilyesmire, akkor lehet tőle boldog. Ha nincs, akkor nem. Nem vagyunk egyformák.
2022. máj. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem akarok általánosítani. Mások tapasztalataira vagyok kíváncsi.


Ismerek olyat akinek szüksége van rá. Esetében ez jó.

2022. máj. 13. 16:53
 3/11 anonim ***** válasza:

Annak idején mélyen hívő keresztény voltam, most agnosztikus vagyok. Szóval van rálátásom erre az egészre.


Az én véleményem az, hogy mindenkinek más az útja. Én elfogadom azt, hogy valaki hívőként lehet boldog, ha hajlamos a vallásra. Azonban szerintem ez a gondolkodás visszafelé már nem igazán működik (tisztelet persze a kivételnek, az okosabb hívőknek, szóval az alábbiakban nem róluk fogok beszélni).


Ha a hívők elismernék, hogy vallás nélkül is lehet teljes életet élni, akkor felmerülne a kérdés, hogy mi szükség a vallásra? Akkor be kellene látni, hogy az egész a halálfélelem, meg amiatt van, mert gyengének érzik magukat lelkileg, és szükségük van erre az apafigurára, akit ők Istennek hívnak.


Az persze külön téma lenne, hogy az istentiszteletük mennyire igazi. Jézus azt mondta az imájában, hogy "legyen meg a te akararod." Vajon a hívők körében mennyien értik, hogy ez mit jelent? Ki tudja, hogy közülük mennyien mennek templomba/gyülekezetekbe, hogy kérjék az istenséget, hogy váltsa valóra a kívánságaikat.


A konkrét kérdésre válaszolva, én összességében nem voltam boldog a kereszténységben. Persze, felekezetfüggő is a dolog, mert vannak rosszabb, és jobb felekezetek. Ki tudja, mennyien lehetnek még, akik úgy vannak most, mint én akkor, de valami miatt nem mernek/nem tudnak eljönni onnan.


Végeredményben viszont azt gondolom, hogy a hívők és a nem hívők között is kb. ugyanannyi boldog esz boldogtalan ember van.


Az élet szerintem arról is szól, hogy az ember talja meg az útját, ahol boldog lehet. Ez valakinek lehet a vallás, másnak meg nem.

2022. máj. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van olyan hívö ismerösöm akit a legértelmesebbnek tartok az ismeröseim között, viszont olyan hivö ismerösöm is van, aki roszabb az ördögnél, és mèg csak jól sem érzi magàt.


Összességèben: azt látom, hogy van akinek sikerül tartàst, célt adnia(bár nem vagyok róla meggyözödve, hogy ezek az emberek vallás nèlkül ellennének veszve), és van olyan aki csak megpróbált célt találni benne, de nem jött össze. Én szemèly szerint nem vagyok vallásos, de ùgy gondolom, hogy sok embernek segíthet a mindennapi életben elhelyeznie magát az életbe, célt adni a hétköznapoknak. Amég nem az “aki nincs velünk az ellenünk van” filozófia uralkodik, addig mindenki abban hisz amiben akar, engem sosem zavart.

2022. máj. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
El tudok képzelni olyan esetet amikor igen és olyat is amikor nem.
2022. máj. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

erről a kérdésről van szó? 29, 31, 33 ?


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2022. máj. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Ismerek olyat akinek szüksége van rá. Esetében ez jó."

En meg olyat ismerek, aki vallasoskodott egy darabig, nem volt jo neki, abbahagyta, jobb lett neki. Nem altalanos, de ilyen is van. Ahogy 1 irta, mindenki mas, nem vagyunk egyformak.

2022. máj. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

6-os

Nem erre gondoltam. Amit belinkeltél az szerintem lightosabb.


7-es

Igen tudom hogy nem vagyunk egyformák.

Volt azonban olyan ismerősöd aki komolyabban benne volt vagy van egy vallásban?

Mert én nem ismerek ilyet így nem láttok annyira rá hogy rájuk milyen hatással van ez. Meg hogy mit gondoltok róla.

2022. máj. 13. 20:46
 9/11 anonim ***** válasza:
hol van ez, akire gondolsz, megkérdezhetem?
2022. máj. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem rólad van szó. Ne aggódj.
2022. máj. 13. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!