Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Létezik túlvilág? Mik a...

Létezik túlvilág? Mik a bizonyítékok rá?

Figyelt kérdés
Vannak videófelvételek szellemekről, sok millióan, százmillióan találkoztak már szellemekkel. Nem lenne sok értelme az életnek, ha mindössze 80 évig tartana. És elképzelhetetlenül kicsi az esélye annak, hogy az ember, egy intelligens lény, vagy akár csak az univerzum létezzen, szinte biztosan irányított folyamatról van szó.

2022. jún. 11. 13:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%

EZ vallási kérdés.

Tudományos bizonyíték nincsen.

Az, hogy van-e értelme az életnek, nem tudományos fogalom, és ha vágysz rá, attól még nem lesz.

A világ nem irányított folyamat, ahhoz túl nagy. Az esélyeket pedig nem ismerjük.

2022. jún. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Gofrisütő ***** válasza:
84%

Mojjo? Wadmalac? 2*sü? Valaki? Én ehhez lusta vagyok. L

De annyir mehkérdezek, miért kell, hogy értelem legyen? Az emberi agy rá van állva a célokra, de hiába van a dolgoknak oka, célja szinte sosincs. Az élet is ilyen. Oka: entrópia, evolúció, napfény energiája stb. Célja nincs. A szellemfelvételek hamisak, az, hogy sokan elhiszik, az meg az emberek hasonló gondolkodását mutatja. Látnak vagy hallanak valamit, és mind ugyanazt gondolják, mert mind ugyanazokat a filmeket látták, ez csak pszichológia és statisztika, semmi több.

2022. jún. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Gofrisütő ***** válasza:
72%
Upsz, véletlenül nyomtam egy L betűt.
2022. jún. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%

Gofrisütő lány.

Hmmmm...

hagyjad. Ez csak egy hívő, aki bizonytalanul érzi magát, és szeretne bizonyosságot.

De a hitben olyan nincsen.

És eltévesztette a fórumot, rossz helyre tette a vallásos kérdését.

2022. jún. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

"Nem lenne sok értelme az életnek, ha mindössze 80 évig tartana."


Az életnek önmagában tényleg nincs értelme. Az ember adni neki értlemet. Ha ad egyáltalán... Ki tudja hányan élik le az életüket céltalanul.

2022. jún. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hívő, a vallásokat mindig utáltam. De hajlok rá, hogy van túlvilág. Túl értékes a lelkünk, hogy elpusztuljon egy pillanat (80 év) alatt. Szellemeket pedig sokan láttak a világ minden táján, teljesen bizonyított.
2022. jún. 11. 15:51
 7/17 A kérdező kommentje:
Gondoltam, 2022-ben már vannak bizonyítékok. Én a fentieket ismerem. Amúgy az ufókról is kijött pár éve az amerikai kormánytól sok bizonyíték.
2022. jún. 11. 15:52
 8/17 anonim ***** válasza:
23%

Van bizonyíték, csak nem szól a nagyközönségnek.

A korábbi tapasztalatok alapján az emberek feladnák az életüket, "kiszállnának" a társadalomból, és az Isten keresésének szentelnék az életüket.

2500 éve ez ellen Indiában a Maharadzsáknak törvényt kellett hozni, mert társadalmi összeomlással fenyegetett Buddha tanítása.

Gondolom Krisztus is hasonló okból halt hirtelen halált.

....és nem konteós vagyok, csak egy nagyobb képet rajzolnak ki a pontok.

2022. jún. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

Az könnyen elképzelhető, hogy én is láttam szellemeket, mert az élményeimet nem lehet másképp magyarsázni. Ráadásul, akik velem voltak, azok is ugyanazt látták, szóval nem csak én láttam azt, ráadásul olyan közelről, hanem mások is. A hallucináció kizárva.


De ettől függetlenül a létezésük nincs bizonyítva. Az ugyanis egy dolog, hogy mi mit láttunk, és megint más dolog, hogy igazolva van-e tudományosan. Nincs, sőt Brian Cox pont arról értekezik az egyik könyvében, hogy ő nem tudja összeegyeztetni a szellemeket a fizikával.

2022. jún. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
A sötét anyag és sötét energia sem egyeztethető össze a tudománnyal.
2022. jún. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!