Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van bármilyen bizonyíték...

Van bármilyen bizonyíték arra, hogy a tudatunk képes elhagyni a testünket? A halálközeli élmények bizonyítják a túlvilág létezését?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy a halálközeli élmények során az emberek néha olyan dolgokat látnak, amiket nem láthatnának, ha mindössze a képzeletük játszana velük. Valamint azt is mondják, hogy az ilyenek nem az agyunk oxigénhiánya miatt történnek, mivel az emberek akkor is tapasztalnak néha ilyesmit, amikor nincsenek a halál közelében. Van bizonyíték arra, hogy ezek a dolgok tényleg így vannak, és megtörténnek? Én nem hiszek a halál utáni életben, de ha ezekre találnék bizonyítékot, az sokkal elképzelhetőbbé tenné számomra például a reinkarnációt.

2016. márc. 28. 10:22
1 2
 1/16 Ozmium42 ***** válasza:
21%
Bizonyíték nincs, beszámolók vannak. Pont annyira valóságosak, mint az álmok. El tudod mesélni mit álmodtál, bebizonyítani nem tudod, és normális ember nem feltételezi, hogy amit álmodik, az meg is történik valahogy, valahol.
2016. márc. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%

"normális ember nem feltételezi"


Te mondod meg, hogy mit feltételezhet egy normális ember? Ez lesz az új árja?

2016. márc. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Titusztitusz ***** válasza:
48%
Számtalan olyan beszámoló van, amiben a "testét elhagyó" illető, illetve az újraélesztett illető OLYAN DOLGOKROL SZÁMOL BE, amik VALÓS DOLGOK, de ő arrol "normál állapotában" SEMMIKÉPPEN NEM SZEREZHETETT VOLNA TUDOMÁST...És mégis pontosan le tudta írni az adott szitut, helyzetet...Ezek a beszámolók ellenörzött, és valós dolgok, rengeteg példa van rá...Éshát emiatt, innentöl nincs is miröl vitatkozni, vagy beszélni a téma kapcsán...Legfeljebb csak annak, aki szereti mindig homokba dugni a fejét, vagy még mindig a materialista népbutítás talaján áll a gondolkodása reménytelenül...
2016. márc. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ha ezek a dolgok esetleg igazak lennének, az mennyire tenné valószínűvé a túlvilág létezését?
2016. márc. 28. 12:03
 5/16 Ozmium42 ***** válasza:
49%
Nem, csak elég kézenfekvő, hogy miután álmomban már többször, több módon meghaltam, nem feltételezem, hogy tényleg meghaltam vagy valóságosan meghalt valaki valamilyen módon.
2016. márc. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Titusztitusz ***** válasza:
Egyik dolog következik a másikbol, logikai lánc alapján...
2016. márc. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

# Ozmium


"Nem, csak elég kézenfekvő, hogy miután álmomban már többször, több módon meghaltam, nem feltételezem, hogy tényleg meghaltam vagy valóságosan meghalt valaki valamilyen módon."


Megint hülyeségeket írkálsz. A psziché soha nem tudja elképzelni a saját halálát, sem álomban, sem ébren, sem tudatmódosító szerek hatása alatt. Ez tudományos megállapítás.


Egyébként pedig meg lehet álmodni térben vagy időben máshol, máskor megtörténő valós eseményeket, ez megint csak tény. Nem kell hozzá más, csak egy húzósabb melóhely, vagy egyéb tartós stresszhelyzet és az ember lelkében önvédelmi mechanizmusból kifejlődik ez a képesség.


Örülj neki, hogy neked ezt nem kellett megtapasztalnod ;)

2016. márc. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Ozmium42 ***** válasza:
OK, de amikor látod, hogy aortából vérzel, és már csak másodperceid vannak hátra, vagy amikor katonák tőrt szúrnak beléd, vagy amikor kibeleznek, vagy amikor megtudod, hogy mérgezett volt, amit ittál, és a méreg hatása alatt nem tudsz már mozogni, akkor tudod, hogy meghalsz, akkor is, ha magát a halált nem álmodod meg.
2016. márc. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem*
2016. márc. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%

Az 1. válaszoló jól írja, amit ír.

Az tény, hogy ilyesmiről csak beszámolók léteznek.

Ezen beszámolók éppen lehetnek bizonyító erejűek, ha a beszámolók valóban tartalmaznak olyan történést, amit a delikvens nem láthatott, nem tapasztalhatott, de mégis képes ilyenekől számot adni, azonban erre példa eleddig nincs. Én legalábbis nem tudok ilyesmiről.


Ha a lélek kilép a testből, akkor ugyan mivel lát, hall? Ha képes látni szem nélkül is, hallani fül nélkül is, akkor minek nekünk ilyen érzékszerv?

2016. márc. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!