Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak akkor hinnék esetleg...

Csak akkor hinnék esetleg Istenben ha minden állat a Földön(beleértve az embert is)növényevő lenne.Nem is értem hogy lehet hinni Istenben azok után hogy kegyetlenül kivéreztetjük szegény állatokat azért hogy jóllakjunk?

Figyelt kérdés

2022. jún. 13. 11:58
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:

Nézzétek meg ezt a youtube videot,a végén leharapja a krokodil a zebra orrát,száját mielőtt megölik.Képzeljétek magatokat a zebra helyébe.

https://www.youtube.com/watch?v=0a0M2pJ3VVY

Ehhez hasonló gyilkolások mindennaposak a természetben.

Nincs ez így jól,túl kegyetlen a természet.Szegény zebra nem tudott magán segíteni, az Isten meg nem ért rá:)))))))

2022. jún. 18. 21:44
 22/47 anonim ***** válasza:

Nézzél pár videót arról hogyan működik a hús ipar.

Ott is lesz pár "szép" dolog.

2022. jún. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 A kérdező kommentje:

Megmondom én miben higgyetek: Abban, hogy bár a természet kegyetlen,a húsevő állatok és a mindenevő állatok(az ember is ide tartozik biológiailag) ölik a növényevő állatokat mert az evolúció során húsevésre lett kialakítva a szervezetük,attól még az embereknek nem volna muszáj ölniük egymást, háborúzni, terrorkodni...stb .

Abban hogy az összes katona és terrorista a Földön dobja el a fegyvert,mindenki menjen el dolgozni(képességeinek és egészségi állapotának megfelelően).(Max. havi 160 órát, mert azért nem csak munkáról szól az élet, de legalább minden ember vegye ki a részét belőle)

Abban hogy a Föld egyformán mindenkié,pl Kelet-Ukrajna nem csak az oroszoké és nem csak az ukránoké hanem egyformán mindenkié vagy Erdély nem csak a magyaroké és nem csak a románoké hanem egyformán mindenkié)

Abban, hogy ne legyenek túl nagy fizetésbeli különbségek.

Abban, hogy ha mindazt a pénzt amit az emberiség háborúra,hadiiparra költ,hasznosabb dolgokra költene,pl űrkutatás, akkor már ember volna a Marson(nem csak néhány robot)

Abban,hogy a tudomány,teknika fejlődése önmagában nem elég ahhoz hogy az emberiség magasabb szintre emelkedjen,hanem nélkülözhetetlen a globális összefogás,háborúmentesség,terrormentesség.

2022. jún. 26. 23:41
 24/47 anonim ***** válasza:

"Abban, hogy ne legyenek túl nagy fizetésbeli különbségek."

Nem árt a fizetésbeli különbség mert az is egy ösztönző erő hogy valaki tovább tanuljon.


Inkább azt kéne reformálni hogy ne az kapjon rengeteg fizetést aki mást sem csinál csak napi 24 órában lop vagy akik játszanak (sportok) vagy akik bohóckodnak a kamera elött (színészek)...

Azoknak adnak iszonyatos összegeket akiknek a munkája szinte egyáltalán nem jelentős vagy még káros is.


Helyettük kaphatnák az orvosok, de akár az ilyen senkik füzetéséből lehetne emelni a tanárok fizetését, plusz pénzt fordítani az egészségügyre ...

2022. jún. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:

"Nem árt a fizetésbeli különbség" Biztos? Jól van az hogy szegény munkás ember a belét kidolgozza kevés pénzért, miközben a tanult,diplomás ember meg sok pénzt keres a gép előtt ülve?Nem a tanulás számít, meg a diploma, hanem az hogy ki milyen képességekkel születik.Láttam már diplomást egy hónap után elbocsátva mert alkalmatlan volt, viszont egy nem diplomás, de régóta ott dolgozó átvehette a műszakvezető pozíciót, mert látták rajta hogy van képessége hozzá.

Tanárnak lenni mi értelme?Az hogy elmondja ami le van írva?

Nincs értelme ennek az ész nélküli tanulásnak manapság, csak az olyan tanulásnak mikor érzed hogy közben tudás épül a fejedben, de sokszor szegény diákok csak tanulnak(illetve magolnak) mint az állat, és abból amit kényszerből tanultak nem hasznosítanak semmit a munkahelyen,és akkor derül ki hogy van-e hozzá képességük vagy sem.

2022. jún. 27. 17:33
 26/47 anonim ***** válasza:

Biztos. Amit leírtál abból semmi nem támasztja alá hogy baj lenne a fizetési különbséggel.


Úgy látom azonban nem vagy tisztábban egyáltalán a tanárok munkájával.

2022. jún. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:

Nem vitatkozom,inkább engedek és azt mondom jól van ez így hogy szegény munkás a belét kidolgozza kevés pénzért, a főnök meg cserébe hogy tanult,meg diplomája van milliokat keres.

Tanárnak lenni mi értelme?Az hogy elmondja ami le van írva?

Erre azt válaszoltad, hogy

"Úgy látom azonban nem vagy tisztábban egyáltalán a tanárok munkájával."

Ezt egy kicsit kifejthetnéd bővebben, hogy mi értelme van annak hogy a tanár elmondja ami le van írva könyvekben, neten fent van, szerintem a mai modern korban elsősorban online kellene tanulni és mindenkinek személyre szabottan azt amit szeret, amihez tehetsége van, amihez nincs azt meg minek erőltetni, és többet kellene sportolni,emellett szórakozni járni...

2022. jún. 27. 23:59
 28/47 anonim ***** válasza:

Annyit a fizetéseshez még hogy:

Ha az egyetemi végzetség nem járna elönyökkel akkor az emberek jelentős része nem végezné el.


Az lenne a cél hogy minnél alul iskolázatabbak legyenek az emberek?


"Ezt egy kicsit kifejthetnéd bővebben, hogy mi értelme van annak hogy a tanár elmondja ..."

Részben azért sem fejtettem ki jobban mert amiket írsz arról nem a tanárok tehetnek.

Az ő kezük is elégé meg van kötve.



"Az hogy elmondja ami le van írva?"

Igen. Ez lesz lassan nálunk. Mert elöbb utóbb minden hozzá értő tanár le fog lépni.

A ma még hozzá értő tanárok nagyrésze azért tanít mert a párjától vagy valakitől kap anyagi támogatást és mert annyira elhivatott.

De ők is lefognak lépni és akkor maradnak azok akik valójábban nem is tanárok és csak annyira képesek hogy fel olvassák.


De egy igazi tanár ennél jóval többet is tesz.


"elsősorban online kellene tanulni "

Ahhoz is kell tanár.


"mindenkinek személyre szabottan azt amit szeret,"

Nem a tanár dönti el és egy gyerek esetében eleve nem könnyű megmondani mit az amit szeret mikor nagyjábból 0 információval rendelkezik a tárgyak nagyrészéről.

De egyébként igen. Az oktatási rendszeren nagyon sokat kéne javítani.


Aztán hogy írjak is egy jó példát mit is tehet meg egy jó tanár:

Megszeretetheti a tantárgyat a diákokkal.


"mindenkinek személyre szabottan azt amit szeret, amihez tehetsége van, amihez nincs azt meg minek erőltetni, és többet kellene sportolni,"

Mi van ha valaki nem szeret sportolni?

Nagyon a központban van nálad a fizikai tevékenység de nem csak az fontos.

Az is fontos. De a szellemi fejlesztés is. Így fontosak a müvészetek és a logikai tárgyak is. Mindkét agyféltekét edzeni kell nem csak a testet.

Amúgy legutóbbi információim azok voltak hogy heti legalább 5 nap tesi volt mindenhol. Ennél többet szeretnél? (Nem tudom hogy eltörölték e azóta)


(Amúgy a tanárok van hogy a kevés fizetésük egy részét is a sulira vagy a diákokra költik.)

2022. jún. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:

Én azt írtam hogy ne legyenek TÚL nagy fizetésbeli különbségek,mert az már rohadtul nem igazság hogy valaki a belét kidolgozza kevés pénzért, a főnök meg milliokat keres számítógép előtt ülve.Ilyenkor azzal szoktak jönni hogy hát ő sokat tanult, meg nagy rajta a felelősség,de akkor se kéne 5-ször,vagy akár 10-szer annyit keresnie szerintem!

"Ha az egyetemi végzettség nem járna elönyökkel akkor az emberek jelentős része nem végezné el."Járjon előnyökkel de ne olyan durván(5-szörös,10-szeres fizetés)

"Az lenne a cél hogy minél alul iskolázatabbak legyenek az emberek?"

Ez már pofátlan elferdítése azoknak amiket írtam.

Arra hogy többet kellene sportolni azt írtad hogy:

"Nagyon a központban van nálad a fizikai tevékenység de nem csak az fontos.""Mindkét agyféltekét edzeni kell nem csak a testet."

Pofátlanul túlzol!Ki mondta hogy csak az fontos,és csak a testet kell edzeni!Hát nekem heti 1-2 nap tesi volt(az én időmben), de utánanéztem és úgy tűnik most már felemelték,ezt nem is gondoltam volna, ezt nagyon helyeslem.

És ezekről mi a véleményed:

"ha mindazt a pénzt amit az emberiség háborúra,hadiiparra költ,hasznosabb dolgokra költené,pl űrkutatás, akkor már ember volna a Marson(nem csak néhány robot)"

"a tudomány,teknika fejlődése önmagában nem elég ahhoz hogy az emberiség magasabb szintre emelkedjen,hanem nélkülözhetetlen a globális összefogás,háborúmentesség,terrormentesség"

2022. jún. 29. 22:14
 30/47 anonim ***** válasza:

"Én azt írtam hogy ne legyenek TÚL nagy fizetésbeli különbségek,mert az már rohadtul nem igazság hogy valaki a belét kidolgozza kevés pénzért, a főnök meg milliokat keres számítógép előtt ülve."


Csinálja a munkás is azt.

A probléma hogy sokszor nem tudják csinálni azt amit a magasabb fizetési kategoriábban lévő igen.

De ő meg minek szenvedjen végig éveket tanulással ha csak 2 fillért kap érte pluszba?

2022. jún. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!