Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak akkor hinnék esetleg...

Csak akkor hinnék esetleg Istenben ha minden állat a Földön(beleértve az embert is)növényevő lenne.Nem is értem hogy lehet hinni Istenben azok után hogy kegyetlenül kivéreztetjük szegény állatokat azért hogy jóllakjunk?

Figyelt kérdés

2022. jún. 13. 11:58
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:

"meg nagy rajta a felelősség,"

Igen. Mert ha a munkás elszúr valamit akkor kap egy enyét. Ha ő elront valamit akkor azonban milliós károk lehetnek.


"Járjon előnyökkel de ne olyan durván(5-szörös,10-szeres fizetés)"

Sajnos vannak munkák amik olyanok. De az egyetemi diploma az esetek nagyrészébben nem 5-10 szerest jelent. Vagy legalábbis nem egyből. A több éves tapasztalatott pedig szintén meg kell fizetni.


"Ez már pofátlan elferdítése azoknak amiket írtam."

Nem elferdíteni akartam. Csak rávilágítani arra hogy ha nincs megfelelő ösztönzés akkor nem tanulnak tovább az emberek.

Lásd tanárok. Egyre kevesebben tanulnak tanárnak és egyre kevesebben is maradnak a pályán.


"Pofátlanul túlzol!Ki mondta hogy csak az fontos,"

Nem túloztam. Minden amit írsz abból az jönn át hogy a fizikai rész mennyire fontos. Külön kiemelted. De közben a szellemi részt ami legalább annyira fontos még távolról sem érinted. Pedig ott sokkal nagyobb a baj általábban.



"És ezekről mi a véleményed:..."

A háború az emberiség egyik legnagyobb hülyesége.

Sok más pénzt is lehetne sokkal hasznosabb dolgokra fordítani.

De rengeteg pénz megy el főleg Magyarországon teljesen fölösleges dolgokra.


(kapásból pénzeljük a politikusokat, akiknek tényleg túlzó a fizetése és mindezt azért hogy még többet lopjanak maguknak, de van még sok más munka is ami teljesen haszontalan és rengeteg fizetésért)

2022. jún. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 A kérdező kommentje:

Az a szenvedés amit a tanulással jár eltörpül amellet hogy egy munkás mit szenved,a tanulásért cserébe már az is eleve ajándék, hogy nem kell fizikai munkát végezni, és megint túlzol hogy csak fillérekkel keressen többet, én ilyet nem mondtam, csak ne 5-ször 10-szer annyit.

Ha a munkás elszúr valamit az is járhat millios károkkal,és őt is kirúghatják érte.

"A több éves tapasztalatott pedig szintén meg kell fizetni."A munkásnak a több éves tapasztalatát is!Ráadásul a munkással sokszor úgy beszélnek mint egy kutyával, azt is meg kéne fizetni, hogy eltűri a sértő beszédet.

Az ész és a test egyformán fontosak.

Arról mi a véleményed hogy észt nem adnak a diploma mellé, és hogy a diplománál fontosabb az hogy kinek milyen veleszületett képessége van?(Láttam már diplomást elküldve mert alkalmatlan volt, munkást meg előléptetve mert attól hogy nem volt diplomája látták benne a képességet)

2022. júl. 1. 10:58
 33/47 anonim ***** válasza:

"Az a szenvedés amit a tanulással jár eltörpül amellet hogy egy munkás mit szenved,"

Próbáltad egyetemen?


"a tanulásért cserébe már az is eleve ajándék, hogy nem kell fizikai munkát végezni,"

Tehát nem tanultál komolyan egyetemen.


"csak ne 5-ször 10-szer annyit."

A diploma nem jelenti az 5-10szer több fizetést. Nem minden esetben. Nagyon sok esetben nem.



"Az ész és a test egyformán fontosak."

Egyetértek.


"Arról mi a véleményed hogy észt nem adnak a diploma mellé, "

Bizonyos mértékű ész kell a diplomához. De egyébként nem. Nem adnak mellé. Emberileg is lehet valaki 0 akárhány diplomával.


"hogy a diplománál fontosabb az hogy kinek milyen veleszületett képessége van?"

Tisztázzuk akkor. Nem a diplomát fizetik. A tudást fizetik. Mint a példádban is volt a tudást fizetik. A diploma egy papír arról hogy az adott személynek rendelkeznie kéne bizonyos tudással és bizonyos képességekkel.

Ezeket megszerezheted egyetemen kívül is. De ha csak úgy megszerzed akkor nehezebb bizonyítani hogy van.

Ezenfelül pedig vannak olyan munka körök amik (diplomásak és a nélküliek is) amik nem érdemlik meg a nagy fizetést.


Szerintem nem a fizetés különbségekkel van a baj, mert például egy orvos megérdemelné a nagy fizetést.


A probléma azzal van amikor minimális munkát végeznek vagy haszontalant és még van hogy azt is bénán majd milliókat kapnak. (ezek közül 1 jut eszembe amihez biztos diploma kell és több amihez nem kell diploma)



A veleszületett képességek:

Én például nagyon nehezen tanultam mindig is. De elég energia belefektetéssel és előre tervezéssel leköröztem nagyon sok embert és bőven kompenzáltam a hiányosságaimat.

2022. júl. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 A kérdező kommentje:

"Próbáltad egyetemen?"

"Tehát nem tanultál komolyan egyetemen."

Ne haragudj hogy csúnyán fogalmazok, de ezt most nagyon beszoptad. Köztársasági ösztöndíjat kaptam 2008-ban az SZTE MK élelmiszermérnök szakán.

2022. júl. 2. 01:15
 35/47 anonim ***** válasza:

Gratulálok.

Te lehet fizikailag vagy gyengébb vagy kömnyebben tanulsz.


Én elég nehezen tanulok így elég sokat kellett dolgoznom hogy minden félévben szinte mindenből 5ös legyek.


Ezenfelül dolgoztam építkezésen még egyetem elött és az egyetemen nehezebb volt. Nekem legalábbis.


A többire nem reagáltál hogy egyetértesz-e vagy miért nem.

2022. júl. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:

Ne gratulálj mert nem tudtam elhelyezkedni a diplomámmal,8 éve gyári fizikai munkás vagyok 3 műszakban.

A politikusuk szerintem sem érdemlik meg azt a sok pénzt.

Az orvosok közül sem mindegyik, például egyik ismerősömnek azt mondta az orvos hogy: "nem gondolod hogy ennyi pénzért meggyógyítom a kislányod."

2022. júl. 3. 00:32
 37/47 Vuk-91 ***** válasza:
Személy szerint én semmilyen körülmények között nem hinnék pont az Abrahámi vonalú vallások istenében, de arra alapozni bármit, hogy az állatok egy része növény-, más pedig húsevő, azért eléggé perverz gondolat. A természet jól van úgy, ahogy van. Nem vérmentes, sőt, elég durva, de inkább legyen durva mint hogy ne legyen. Különben is, ha minden állat növényevő lenne, abból katasztrófa lenne. A növények lennének az elsők, amik kihalnának. Ezért kell ragadozó. Nem csak ember. Hanem farkas, róka, sakál, medve, oroszlán, párduc, cápa, stb. Hogy kordában tartsák a növényevő populációt mielőtt az kopaszra enné a földet!
2023. febr. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:

Vuk

De azért kell a természet egyensúlyához a húsevő is mert így lett megalkotva a nagy egész.


A mindentudó szerinted nem tudott volna olyan rendszert kitalálni ahol nincsenek húsevő állatok úgy, hogy ez ne okozzon semmilyen problémát és jól müködő rendszert alkosson?

A mindenható szerinted nem tudta volna megteremteni ezt a világot HA akarta volna?

2023. febr. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 Vuk-91 ***** válasza:
Nem mintha érdekelne, én élvezem az életet úgy ahogy van, akár van isten, akár nincs, legyen akármilyen véres és brutális is. Nincs annál jobb látvány, mint ahogy egy falkányi farkas csapatmunkával leterít egy túlméretezett biofűnyírót, vagy amikor a nőstényoroszlánok csinálják ugyanezt az afrikai keménydió szavannán, de az is élvezet ahogy a róka vagy a macska képes levadászni egy kis rágcsálót.
2023. febr. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:

"Hogy kordában tartsák a növényevő populációt mielőtt az kopaszra enné a földet!"


Tavasztól őszig úgy nő a kertemben a fű, hogy nem győzők füvet nyírni!!!!!(nem vicc, tényleg,ha nem nyírnám rendszeresen,akkor olyan magasra nőne, hogy nem vinné a fűnyíró)Szerintem ez nem igaz hogy akkor kopaszra ennék a Földet, ez csak egy kifogás.

2023. febr. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!