Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak akkor hinnék esetleg...

Csak akkor hinnék esetleg Istenben ha minden állat a Földön(beleértve az embert is)növényevő lenne.Nem is értem hogy lehet hinni Istenben azok után hogy kegyetlenül kivéreztetjük szegény állatokat azért hogy jóllakjunk?

Figyelt kérdés

2022. jún. 13. 11:58
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
63%

"A mindentudó szerinted nem tudott volna olyan rendszert kitalálni ahol nincsenek húsevő állatok úgy, hogy ez ne okozzon semmilyen problémát és jól müködő rendszert alkosson?


"A mindenható szerinted nem tudta volna megteremteni ezt a világot HA akarta volna?"

Itt a válasz a kérdésre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ha létezne JóIsten,aki valóban jóságos, akkor olyan rendszert alkotott volna ahol nincs vérontás a túlélésért az állatok között, nincs vérontás a vágóhídon azért hogy jól lakjunk, hanem minden állat és ember növényevő volna.De mivel nem ilyennek teremtette a természetet, ezért a JóIsten nem létezik!!!!Ezzel a gondolatmenettel meg van döntve az Istenhit!!!!!!!!!

2023. febr. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
63%

"Nincs annál jobb látvány, mint ahogy egy falkányi farkas csapatmunkával leterít egy túlméretezett biofűnyírót, vagy amikor a nőstényoroszlánok csinálják ugyanezt az afrikai keménydió szavannán, de az is élvezet ahogy a róka vagy a macska képes levadászni egy kis rágcsálót."


Örömödet leled abban hogy szegény növényevő állaltokat megölik a húsevők?

Te gonosz vagy?

"biofűnyíró"

A növényevő állat fájdalmat és félelmet érez mikor megölik, a fűnyíró nem.

Nincs benned empátia?

2023. febr. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 Vuk-91 ***** válasza:
Van, csak nem pocsékolom el mindenre. Én a valóságban élek, a vadászó állatokkal érzek némi kapcsolódást, én is legszívesebben köztük lennék, a vadászat izgalmát, a falka családias egységét, a természet lágy ölét élvezném. És "fájdalmat és félelmet érez mikor megölik". Nem mondod (szarkazmus).
2023. febr. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:

"Van, csak nem pocsékolom el mindenre"

Abból amit írtál nem igazán az jött le hogy van, vagy csak én nem vettem észre.


"Én a valóságban élek",

Én is, éppen ezért nem hiszek a jóistenben, mert ha akarta volna nem ilyennek teremtette volna a természetet.


" a vadászat izgalmát, a falka családias egységét, a természet lágy ölét élvezném"

Nem mindig sikerül a vadászat és előfordul hogy a ragadozó állat éhen hal,vagy megsérül vadászat közben.An növényevőknél is van családias egység, növényevőként miért ne tudnád élvezni a természet lágy ölét?


"És "fájdalmat és félelmet érez mikor megölik". Nem mondod (szarkazmus)."

Egyáltalán nem szarkazmusnak szántam,de azok után hogy azt írtad hogy:"Nincs annál jobb látvány, mint ahogy egy falkányi farkas csapatmunkával leterít egy túlméretezett biofűnyírót, vagy amikor a nőstényoroszlánok csinálják ugyanezt az afrikai keménydió szavannán, de az is élvezet ahogy a róka vagy a macska képes levadászni egy kis rágcsálót."

nem értem mi bajod van azzal hogy azt írtam hogy,a növényevő állat fájdalmat és félelmet érez mikor megölik, a fűnyíró nem.

2023. febr. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

Vuk, mint testi épségét és életét féltő ember kérdezem, hogy merre felé laksz?


Az eddig leírtak alapján nem csodálkoznék, ha pár év múlva te lennél az újabb 1. gyilkosság után elkapott sorozatgyilkos palánta.

2023. febr. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
82%

Ebben a természetfilmben azt örökítették meg hogy a hiénák élve kibelezték a terhes zebrát, és kivették belőle a kis zebrát.

https://www.youtube.com/watch?v=2Bwvp4DZO0Y

Na ezek után merjen hinni valaki istenben!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2023. febr. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim válasza:
Szerintem is butaság, ha létezne isten akkor miért teremtette ilyen kegyetlennek a természetet?
2023. márc. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!