Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Honnan tudjuk azt hogy az...

Honnan tudjuk azt hogy az emberbe a lélek pont a fogantatás pillanatában száll bele, van erről valami Biblia ige?

Figyelt kérdés
Ugyanis ha nem tudjuk akkor lehet hogy még a fogantatás pillanatában nincs benne a lélek Így nem tekinthető gyilkosságnak vallásilag és valahol jogos az abortusz
2022. jún. 19. 11:44
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
15%
Az a fajta hülye vagy, aki leszedi a sütő ajtaját, kiszedi a rácsot, és baromi büszke rá hogy átalakította, és "működik", bár a célnak már nem igazán jó.
2022. jún. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
60%

Hát legyen...

akkor légy szíves, magyarázd el, hogy milyen lényeges különbség van egy mesterséges, és egy természetes méhben kihordott ember között.

Az állításod az, hogy az előbbinek nincs tudata, de ez egy hamis állítás.

Szeretném tudni, hogy pontosan mi alapján gondoltad ezt a bődületes baromságot. Van rá tippem, de inkább nem említeném.

2022. jún. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
67%

Ja, értem.

Válasz nincs, lepontozás van.

2 névről belépve.

Így már biztos, hogy igazad van.

2022. jún. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
91%

Amikor lélekről beszélünk, általában azok az újkori dualista elméletek jönnek képbe, amelyek vagy pszichofizikai paralellizmusról vagy az egyoldalú (lélek -> test) interakcionizmusról szólnak.


A vienne-i zsinat ezzel szemben a tomista definíciót dogmatizálta, miszerint a lélek a test formája, és lényegi egységet alkot ez a kettő komponens, és ez a kettő komponens kölcsönösen hat egymásra.


Ha a lélek egy lényegadó forma, akkor nem lehet természettudományosan kimutatni, hisz maga a lényegadó forma arisztotelészi szakkifejezése végsősoron a létezés analógiájából vezethető le.


Óvatosabb lennék az olyan elhamarkodott állításokkal, amelyek az idő egy meghatározott pillanatában megfigyelhető működésből vonnak le valakinek a lélektelensége terén elhamarkodott következtetéseket.


Attól még, hogy valaminek a képessége még nem aktualizálódott, attól még az potenciálisan már létezik.

2022. jún. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
70%

Ez nagyon szép, csak ebből nem ismertük meg a véleményedet.

Tehát szerinted a mesterségesen kihordott embernek lenne lelke, vagy sem?

2022. jún. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
96%

Sehonnan nem lehet tudni, ez hit.


Amúgy a vallás szerint az előembernek (Homo erectus) volt lelke?

2022. jún. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
97%

A vallás szerint nem volt előember.

Probléma megoldva.

2022. jún. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
96%
A katolikusok elfogadák az evolúciót tudomásom szerint.
2022. jún. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

Mármint a jobbak... meg a pápa.

Ez nem jelenti azt, hogy mindenki elfogadta.

És ettől még nem tisztázódott, hogy a lélekkel mi a helyzet.

Mondjuk én azt sem igazán értem, hogy mit csinál a lélek, amit az agy nem tud?

De szerintem ezt egy hívő se tudja.

2022. jún. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
73%

"Mondjuk én azt sem igazán értem, hogy mit csinál a lélek, amit az agy nem tud?


De szerintem ezt egy hívő se tudja."


A középkorban a konkrét dolgok világától (=realitas) való elvonatkoztatás és a konkrét dologtól elvonatkoztató fogalomalkotás képességét a lélek szellemi képességének tartották.


Ebből vezették le a lélek halhatatlanságát is:


https://www.youtube.com/watch?v=NTSQPDOn0xc (7:10-től)

2022. jún. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!