Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Ha valóban a kereszt...

Ateisták! Ha valóban a keresztény szerető, tökéletes Isten teremtette volna ezt a világot, akkor milyen lenne?

Figyelt kérdés

2022. júl. 1. 18:00
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
86%
Tökéletes.
2022. júl. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
91%

Így igaz.

Most is tökéletes lenne, és folyamatosan az lenne.

2022. júl. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
93%

Tökéletes lenne.


De ha akart volna egy kis izgalmat bele, a monoton jóság helyet, akkor szintén megadta volna a módját a bűn elkövetésének. Viszont ebben az esetben - mivel ő maga jó - bele is szólt volna: tehát ledobna az éhezőknek kenyeret a mennyből, megmentené azt az idős embert, akihez betörnek éjjel, és a nyugdíjáért agyonverik, nem tűrné el azt, hogy például megerőszakolnak egy nőt.

2022. júl. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
37%
Már egy másik kérdés alá is föltettem ezt a kérdést.Ha ti ateisták nem hisztek Istenben,miért foglalkoztok vele egyáltalán?Engem ha valami nem érdekel,én nem foglalkozok vele.
2022. júl. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
76%

Már több helyen válaszoltunk is: maga az isten nem érdekel, csak mint gondolat - viszont a hívei nagyon is életbevágóak. Mondjuk kicsit régebben a máglya, ugye.

Ma meg a kötelező adó, hittan, abortusztilalom, eutanázia tilalom, tudomány tagadása, stb.

2022. júl. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
77%

Másrészt: engem például érdekel, hogy milyen ez az isten (is. Meg a többi is).

Ugyanis engem az igazság érdekel, és alapból elképzelhető, hogy valamelyik isten az igazság része.

Tehát meg kell nézni, hogy milyen.

2022. júl. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
26%

Pontosan olyan lenne mint most. Az Isten tökéletes és szerető az ember és a világ azonban nem. Rajtunk múlik minden végülis legalábbis itt.

Isten országában viszont minden tökéletes hiszen Isten tökéletes

2022. júl. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
64%

Egyrészt: butaságot nem kellene írni. Egy tökéletes istennek MINDEN alkotása tökéletes.

Másrészt: most ateistákat kérdeztek. Te ateista vagy? (Spoiler: NEM.)

2022. júl. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
28%
"The first Matrix was designed to be a perfect human world. Where none suffered, where everyone would be happy. It was a disaster. No one would accept the program. Entire crops were lost."
2022. júl. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
42%

Az első Mátrix nyilvánvalóan nem volt tökéletes.

De a többi sem!

2022. júl. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!