Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Ha valóban a kereszt...

Ateisták! Ha valóban a keresztény szerető, tökéletes Isten teremtette volna ezt a világot, akkor milyen lenne?

Figyelt kérdés

2022. júl. 1. 18:00
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
12%
A sokan élvezetből teszik a rosszat. Sokaknak jól esik ha árthat.
2022. júl. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
92%
Egy tökéletes világban eleve nem léteznének olyan mentális problémák, mint pl a szadizmus.
2022. júl. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
20%
Amúgy a kereszténység én van ez a szimbólum a paradicsom. Ez amit írsz miszerint minden tökéletes Isten által uralt kényelem. Ahol nem lehet Még ruhában sem lenni mert el kell számolnom Istennek érte. Isten nem ilyen ha akarsz ruhában lehetsz ha akarsz bűnt kovethetsz el de ennek ez az ára. Végig kell szenvednek a földi életet de Isten egyik legnagyobb ajándékával a szabad akarattal.
2022. júl. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
24%

Az embernek szabad akarata van.

Evvel a szabad akarattal sok mindent tehet. Ha például kés van a kezedben, gondolj arra mit tehetnél vele?


Isten tökéletes teremtése nem abból ered, hogy az nem rontható el szabad akarattal.


Hanem abból, hogy az jó volt.


A vallás végső soron azert van, hogy ezt a tökéletes művet visszaállitsa.

2022. júl. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
24%
A tökéletes semmiféle módszerrel nem rontható el BELÜLRŐL.
2022. júl. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
12%

Isten nem önmagát akarta megteremteni. Egyedül ő tökéletes. A Biblia azt írja amikor teremtett, "és látja, hogy amit teremtett jó." Nem írja azt tökéletes Miért várod el azt, hogy ne az ember döntsön szabadon? Mert csak akkor maradt volna a föld tökéletes ha mindenben Isten döntene. De nem mindenben ő dönt, hanem Isten által adott emberi szabad akarat.


De mindazonáltal az ember tudásával a tökéletesre törekszik, próbál Isten mellé felzárkozni ebben.

2022. júl. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
26%

E szerint nem tudod, mit jelent az, ha valami tökéletes.

Nézz utána.

2022. júl. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
12%

Aha ez nagyon bölcs válasz volt, gratulálok.


Addig kérlek te is nézd meg a Biblia teremtéstörténetét.


Az embert hasonlóvá teremtette, de nem ugyanolyanná.

2022. júl. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
72%

Fölösleges ismételni magad, elsőre is értettem.

Csakhogy ez részedről egy állítás, mindenféle bizonyítás nélkül.

Az pedig, hogy a tökéletes magától sohase romlik el, axióma. Ami elromlik, az nem is volt tökéletes.

Ja, és ebben az is benne van, hogy a tökéletes az csak tökéletest hoz létre.

2022. júl. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
59%

Tudom,hogy nem feltétlenül a kérdésre válaszolok, ezért elnézést is kérek.


Szerintem a Bibliában leírt Isten nem szerető és végképp nem tökéletes.


Szerintem ha lenne egy végtelenül intelligens,mindenható isten, akkor nem lenne semmi oka a teremtésre.


Ha kérdésben leírt Isten mégis létezne, szerintem olyan lényeket hozott volna létre,akik szintén tudnak teremteni.

Ebben nem hiszek, de ha egy ilyen csavart hozzáadnának pl. a kereszténységhez akkor talán egy fokkal hihetőbb lenne.


Tudtommal a kereszténység korai időszakában voltak olyanok akik nagyjából abban hittek,hogy a bibliai Isten a gonosz,és Jézus valójában egy felsőbb istent szolgált, bár ebben nem vagyok biztos.

2022. júl. 5. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!