Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény Isten szerintetek...

A keresztény Isten szerintetek nem erkölcstelen amiért eleve elrendelte, hogy kik üdvözülnek és kik mennek a pokolba?

Figyelt kérdés

a predestinációról nem nyitok vitát, nézze meg ezt aki nem ért velem egyet:


https://www.youtube.com/watch?v=qFpYwfiK6Xs


És bár Nagy Gergely említi, hogy Pál szerint az alkotás nem kritizálhatja az alkotót attól függetlenül szerintem ez erkölcstelen.


Ti mit gondoltok erről? Főképp kereszt(y)én(y)ekhez azon belül reformátusokhoz szól a kérdés.



2022. júl. 21. 18:23
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
#20 Egyetértek.
2022. júl. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Az meg van, hogy Nagy Gergely református? Azon belül is kőkemény kálvinista.

Rajtuk kívül senki nem gondolja ezt a kereszténységben.

Az a baj a Kálvinista Apologetika oldallal, hogy egy csomóan nem értik, mi az, hogy "kálvinista", így nem mindig tudják elválasztani Nagy Gergely álláspontját a mainstream kereszténységtől.


Egyébként a kettős predesztináció tana szerintem egyértelműen téves. Ezer oka van, kezdve azzal, hogy szembe megy Isten karakterével. Ilyet csak egy ember tud kigondolni, azon belül is egy jogász. Nonszensz. Pál se gondolt ilyet, biztos vagyok benne, mivel Pál farizeus volt és Gamaliel tanítványa. Azok nem ebben hittek. A farizeusok két iskolája, a Hillél és a Sámáj ház (vagy Beit Hillel és Beit Shammai) közül, Gamaliel nyomán egyértelműen a Hillelbe tartozott. Éppen ez a zsidó irányzat maradt fel és érdekes módon a jelenlegi zsidók is hisznek a szabad akaratban...


Őszintén szólva én már Ágostonnal sem vagyok kibékülve, szerintem erősen túlértékelt a nyugati kereszténységben. Annak az embernek az eszmefuttatásai konkrét egyházszakadásokhoz vezettek (a Nugyati és Keleti kereszténységéhez biztos, a Filioque vita nyomán) és ahhoz, hogy a pl. katolikusok még mindig azzal küszködnek, hogy mi van a kereszteletlen csecsemőkkel. Több negatív dolog is köthető Ágostonhoz. Egyáltalán nem meglepő módon ez a tan is az ő elmélkedéseiben gyökerezik. (És úgy, hogy konkrétan egy szót sem tudott görögül és utálta a görög nyelvet. Ez hasznos, hiszen az Újszövetség görögül íródott és az őt megelőző 300 évben, minden keresztény író görögül írt. Ráadásul évekig manicheista volt, ami egyértelműen hatott gondolkodására. A Pelagius-t is annyiba nézte, hogy az ellen írt művét sem ellene írta eredetileg, hanem még a manicheisták ellen. Az első eretnek üldözést is részben neki köszönhetjük, mivel egyetértett a donatisták tűzzel-vassal való üldözésének. Sőt kampányolt mellette, amivel sikerült megmérgeznie az egész középkort és voltaképpen olyan egyházi bűnöket támogatott, amik miatt ma sokan kiábrándultak a kereszténységből. Szóval számomra az egész ember ténykedése inkább negatív, mint pozitív. Főleg, ha a "gyümölcsét", az utóhatását tekintjük.)

Nem a jezsuiták kezdték hangsúlyozni a szabad akaratot, hanem a kezdetektől fogva ezt vallották a keresztények. Nem véletlenül már az 529-ben zsinat ítélte az Ágostonra hivatkozó azon embereket, akik a kettős predesztinációhoz hasonlókat tanítottak. Teljesen eretnek tanítás és keresztény idegen. Nem véletlen, hogy sehol nem tanítják ezt a nagy okosságot a reformátusokon kívül. Senki, azok sem, akik még a kereszténység korai századaiban váltak el, mint pl. az Asszír keleti egyház. Ez valahogy senkinek nem jutott eszébe. Az 1500 években egy jogász kellett ahhoz, hogy ezt kitalálja.

Nekem nagyjából ez a véleményem.

2022. júl. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

#4


" Biblia viszont máshol azt írja, hogy Isten azt akarja, hogy minden ember eljusson az igazság megismerésére és, hogy mindenki üdvözüljön, ez alapján gondolhatjuk azt, hogy Isten senkit sem teremtett meg csak azért, hogy elkárhozzon."


Jelenések könyvében viszont az áll hogy vannak eb-ek paráznák utálatosok . Tehát nem mindenki ember a biblia szerint...


jézus egyik asszonynak azt mondta hogy nem szabad fiak kenyerét ebekre pazarolni tehát kutyának tekintette az aszonyt.

2022. júl. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Azért rendelhet el előre mert az a mi szemszögünkből előre elrendelés. Neki a jövő is olyan mint nekünk a múlt. Ezért nem vitatkozhatunk mi Istennel.
2022. júl. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
0%

Ha a hamis kereszténység tanait nézzük, igen.

Miért is hamis a nagy keresztény egyházak tanai?


A nagy Babilonként összefoglal minden olyan vallást, ami nem Istent imádja megfelelően.


Mit jelképez Nagy Babilon? Ez az asszony nem lehet politikai szervezet, mivel ahogy szó volt róla, erkölcstelenséget követ el a föld királyaival, vagyis politikai vezetőivel (Jel 18:9). Sőt, megpróbálja irányítani őket, ami abból látszik, hogy a vadállat hátán ül. Továbbá nem utalhat Sátán világának kapzsi kereskedelmi rendszerére sem, hiszen a prófécia külön említi meg a föld kereskedőit (Jel 18:11, 15, 16).


A Szentírásban a szexuális erkölcstelenség és a szajháskodás időnként átvitt értelemben szerepel, és arra utal, hogy valaki az állítása szerint Istent szolgálja, de valójában bálványimádó, vagy valamilyen módon a világ barátja (1Krón 5:25; Jak 4:4). A Biblia ezzel szemben tisztának és szűznek nevezi azokat, akik hűségesen szolgálják Istent (2Kor 11:2; Jel 14:4). Mivel az ókori Babilon a hamis imádat központja volt, Nagy Babilon találóan szemlélteti a hamis imádat összes formáját. Vagyis a Nagy Babilon kifejezés a hamis vallás világbirodalmára utal (Jel 17:5, 18.)

2022. júl. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!