Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A nagy világ vallások hogyan...

A nagy világ vallások hogyan viszonyúlnak a bér anyaság, és lombikbébi program kapcsán?

Figyelt kérdés
Illetve az ebből született "gyerekekkel" mennyire elfogadóak?

2022. júl. 25. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A kereszténység amiatt utasítja el, hogy nagyon sok kis emberéletet megölnek a folyamat során, ami súlyos morális kérdéseket vet fel.
2022. júl. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Drakula ***** válasza:

1-es.

És a béranyaság?

2022. júl. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Akármilyen nehéz lehet egyes olyan házasságoknál, ahol nem lehet gyerek, de érdemes tisztázni, hogy "gyermekre való jog" nem létezik. Egyszerűen azért, mert a gyermek nem a szülő tulajdona. A béranyaság ezt a képet erősíti, a gyermek egy megvásárolható termék. Nem mellesleg a másik testének prostitualizálása. Őszintén, nem is értem, hogy ez hogyan férhet össze etikailag a mai korunkkal - pláne figyelembe véve azt, hogy a nők helyzete, egyenlősége, illetve a nők tárgyiasítása elleni küzdelem ma egy kiemelt feladat.

A lombik már nehezebb kérdés. Alapvetően a fogyasztás kulturája miatt problémás. Ugyebár a kereszténység szerint az emberi élet a fogantatástól kezdődik, tehát onnantól tilos elpusztítani. A lombik során azonban elég sok pusztítás történik. Szelekció, az orvostudomány kénye-kedve szerint. Szintén áru lesz a megfogant ember. Ferenc pápa úgy fogalmazott, hogy a lombik bűn a Teremtő ellen. A másik probléma az, hogy szétválasztja a szexualitást és a termékenységet, mikor ez a teremtés rendjében összetartozik.

Ez a Katolikus Egyház tanítása. Tisztában vagyok vele, hogy sok, magát katolikusnak valló nem ért ezzel egyet. Mikor néhány éve Veres András püspök atya felszólalt az ellen, hogy a kormány milliárdokat öl a lombikprogramokban, miközben kereszténynek vallja magát, akkor sokszor magukat katolikusnak vallók voltak a leghangosabbak, akik tiltakoztak a püspök ellen. Pedig az Egyház ezt tanítja.

Ezt úgy írom, nekem sem biztos, hogy lehet gyerekem (és nő vagyok). De nem élem meg tragédiának, ha nem lehet. Ez nem egy jog, ami jár. Meg senki sem kevesebb, ha nincs gyereke.

2022. júl. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Illetve az ebből született "gyerekekkel" mennyire elfogadóak?"

Erre még nem válaszoltam.

Természetesen a fogantatás módja nem befolyásolja a személy méltóságát. Az akkor is ember, ha szeretetteli házasságban, egy bedrogozott buliban vagy megerőszakolásból vagy lombikból származik. Nem maga a lombikban fogant gyermek a probléma, hanem a módszer.

2022. júl. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az iszlám vallásban úgy tudom, hogy a lombikbébi program elfogadott abban az esetben, ha a spermium a férjé és a petesejt a feleségé, és a feleség méhébe lesz ez beültetve. Tehát a béranyaság nem elfogadott procedúra, nem hordhatja ki egy béranya a gyermeked.

Általánosságban viszont nem buzdítanak a lombikbébi programra, ugyanis az iszlám egyik szabálya, hogy egy nő válltól térdig a testét, egy férfi pedig köldöktől térdig a testét nem mutathatja meg senkinek, csak a egyes embereknek. A lombikbébi programnál a nő esetében 100%, hogy ezt a részt az orvos és segédei látják, de akár a férfit is. Természetesen orvosi esetben a testrészek felfedése elfogadott, de ez nem igazán élet-halál kérdés - emiatt nem mindenki ért ezzel egyet.

Egyéb indok még ugye a laboratóriumi hibák esete, vagy hogy véletlenül vagy direkt osszecserelik a petesejtet vagy a spermiumot.

2022. júl. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5 vagyok, én is elfelejtettem válaszolni a másik kérdésre.

A gyermek fogantatása nem okoz nem hátrányt a gyermeknek. Inkább talán előnyt, ha mondhatjuk így, vallásról függetlenül, hiszen a szülők hosszú és nehéz úton mentek keresztül ahhoz, hogy gyermekük legyen, így biztosan akarták őt.

2022. júl. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!