Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Van valami bizonyíték Isten...

Van valami bizonyíték Isten létezésére?

Figyelt kérdés
Vagy csak úgy mondják hogy közben ebből is mint mindenből csak pénzt csináljanak a kezdettől fogva.
2014. márc. 30. 17:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
93%

Isten létezett hisz: [link]


Képzeld ha DNSe meglenne mit lehetne művelni!

2014. márc. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim válasza:
21%
Mindig imádkozom a húzós vizsgáim előtt és mindig kihúzom azt az egy (a 30-ből vagy többől) tételt, amit az egyik legjobban tudok. Előtte lévő nap imádkozom és utána sokkal nyugodtabbnak érzem magam :) Én meg vagyok győzve.
2014. márc. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
30%

Elemezve olvasd el a teljes Bibliát, és meglátod, h van-e!

Ne emelj ki belőle egy-egy részt, és ha elolvastad próbáld az egészet is egybe átlátni.

2014. márc. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó, ezt hogy érted?
2014. márc. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim ***** válasza:
30%
Egy egész világegyetem létrejöhet-e a semmiből, tervező és alkotó nélkül?
2014. márc. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
90%

#3 az a biblia, amit manapság olvasnak, már régen nem az eredeti, isteni Biblia.

Sokat elvettek belőle, sokat hozzáírtak, stb.. Arról nem is beszélve, hogy mennyiféle fordítása van.


Nézd meg csak a Koránt. Abban az eredeti arab szöveg van. A koránfordításra pedig fordítást mondanak, és nem "Koránt", mert a fordítás az sosem egyenlő az eredetivel.

2014. márc. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:

4esnek: az alábbi linkek ugyan már megtért, hívőknek szól inkább, de aki csak olvasná azoknak is hasznos, h hogyan olvassa, vhogy így értem én is.

Az első linket inkább ajánlom, mint a másodikat, ha nem egy megtért illetőről van szó, plusz gondolkodást/logikát is érdemes keresni, pl. felmerül egy kérdés egy szakaszon belül, leírod, majd szintén Biblián belül idővel lesz rá válasz is, ahogy halad vele az ember. Az egész átlátását meg nem tudom részletesebben leírni, nem találok rá megfelelőbb szavakat, ha vki elkezdi, úgy idővel ez is le fog esni az illetőnek. Először újszövetséggel érdemes kezdeni és utána az óval. Érdemes használni az utalásokat is, a jobb megértés miatt, amik az ige helyek alatt találhatóak.


[link]


[link]


Ja és igyekezzünk félre tenni a tévtanokat/vagy épp egyéb tanokat, vagy amik bennünk akár iskolába, akár más helyeken megmaradtak.

2014. márc. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
Ja, és ez lemaradt, a több fordításból való olvasást is nagyon ajánlom. Egy régebbi kiadású Károlinak nem biztos, h minden része érthető egyből.
2014. márc. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim ***** válasza:

Köszi :) Hát igen, nekünk még Károlis van, fel is hagytam vele az első lap után :D


De ajánlhatsz valami más fajtát, ami "olvasmányosabb"

2014. márc. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
60%

Megbízható bizonyíték nincs.


Hogy a Biblia olvasása mennyire nem bizonyító erejű, arra bizonyíték a regneteg ateista, aki rongyosra olvasta már a Bibliát.

2014. márc. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!