Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia és maga a keresztény...

A Biblia és maga a keresztény egyház elítéli a homoszexualitást, és az ezzel járó melegparádét, melegházasságot?

Figyelt kérdés
2008. dec. 22. 17:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
83%
Elítélni nem, de megítéli meg lehet. Nem lehet elítélni senkit azért, mert homoszexuális hajlamai vannak, de ha gyakorolja is, az a cselekedet bizony elítélendő. Hangsúlyozom, ez nem az ember elítélése, csak a tettéé. Nem szabad a kettőt egybe mosni. A Szentírás az elítélésről beszél, hogy azt ne tegyük, pl. ez egy gonosz ember.
2009. márc. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
70%
A szeretetet nem lehet elítélni, ha 2 ember szereti egymást az a legszebb dolog a világon, és teljesen mindegy, hogy hetero vagy homoszeszuális párról van szó :]]
2009. máj. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
84%

Hát én hívő vagyok (hetero) és többször változott már a véleményem ebben a kérdésben. Volt amikor kegyetlenül elítéltem őket. Azonban azóta olvastam ezt-azt.

1, sztem két nagyobb csoportjuk van. Az első azok akik így születtek, ez olyan mint a balkezesség, a hajszín (az x kromoszómában azonosították ezt a gént). Ki lehet verni az emberekből, a balkezeseket is át lehet nevelni, aztán majd ügyetlenkednek az életükben. Ugyanígy a melegeket is bele lehet lelki terrorral házasságba, apaságba kényszeríteni. Sztem ezek a melegek többen vannak. Vanna azonban olyanok is, akiket a bujaság, a pénzkereseti lehetőség, gyeremekkorban ért traumák (pl. pedofília, verés stb.) - bár ők se nagyon tehetnek róla - esetleg a szexfüggőség hajt ide. Na ez már bűn... Ez ellen tenni kell.

2,Vannak érvek ellenük még. Pl.: nem szaporítják a népet (úgy tudom túlnépesedés van a Földön...). Nos ez igaz, ilyen szempontból valóban nem a társadalom teljes értékű tagjai, de akkor már a Down-kórosokba, értelmi fogyatékosokba, impotensekbe is beleköthetünk.

3, Felháborító viselkedés: melegfelvonulás, Perez Hilton stb. Ezek miatt én is kritikával illetem őket, nem egészséges a gyermekekre ha ilyet látnak, sokakat sért hitbeli meggyőződésében stb. Bár úgy tudom a meleg jó része is ellenzi ezeket.

4, Végezetül pár érdekesség: ORVOSI TÉNY, hogy a melegnek született emberek agyfélteke között 33%-al több idegi összeköttetés van. Ezért tudtak olyan emberek kikerülni közülük mint: Michelangelo, Csajkovszkij, Shakespeare, Cocteau, Ferencsik, Pilinszky, Nagy Sándor, Freddie Mercury, Elton John, Tom Selleck, Almodóvar, Schubert, Oscar Wuilde stb.

2009. jún. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
70%
Soha nem értettem, hogy annyira a békét és a szeretet árasztják a vatikánból, de ha homoszexualitásról van szó pattognak mint a rossz egerek ! Nagyon kusza vallás ez a kereszténység ! Nem olyan tiszta vallás mint a keletiek.
2010. jún. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
48%

Hallottam már olyan kijelentést is egyházi személyektől, hogy a melegek is Isten gyermekei, őket sem szabad a rk. egyházból kitaszítani.Rgyébként több vallás is így pl. az iszlám is tiltja a homoszexualítást

Ez vallási szempontból elfogadható, de társadalmi szempontból előttem érthetetlen, hogy néhány országban miért elnézőek sőt megengedőek a melegekkel szemben.Miért nem lehet azt kimondani hogy a homoszexualitás természet ellenes.Ne büntesse a társadalom de ne is támogassa őket.

A társadalom alapja a család és a szaporulat, ezt a melegek nem valósíthatják meg.

Mi szükség van a társadalmat irritáló, provokativ meleg parádékra? A szexualitás magánügy, ezekután miért van arra szükség, hogy felvonulásokon izléstelen módon fitogtassák szexuális életük mikéntjét?Arról már nem is beszélve, hogy felelős beosztású személyek (újságírók, államtitkárok) nagy nyilvánosság előtt könnyezve közölték hogy ők homoszexuálisok, mintha valami hőstettet jelentettek volna be.Kit érdekel, hogy milyen a szexuális élete, végezze el a munkáját tisztességesen, a magánéletét ne kapcsolja össze a munkájával.

Minnél többet megengednek nekik annál többet akarnak.A legízléstelenebb kivánságuk az , hogy gyerekeket akarnak nevelni.Hallottam egy beszélgetős rádió műsorban, hogy a két meleg férfi gyermek nevelési szándékuk kapcsán közölte

-- a riporter azon kérdésére, hogy homoszexuális gyerekeket akarnak-e nevelni, mert hát a gyerek azt látja, hogy az anyuka is férfi--hogy majd a gyerek, ha megjön az esze eldönti milyen legyen a szexuális élete.Nem hiszem, hogy ez normális dolog!!

Miért nem lehet egyértelműen rendet teremteni ebben a kérdésben??

2012. márc. 9. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Hallottam már olyan kijelentést is egyházi személyektől, hogy a melegek is Isten gyermekei, őket sem szabad a rk. egyházból kitaszítani.Egyébként több vallás is így pl. az iszlám is tiltja a homoszexualítást

Ez vallási szempontból elfogadható, de társadalmi szempontból előttem érthetetlen, hogy néhány országban miért elnézőek sőt megengedőek a melegekkel szemben.Miért nem lehet azt kimondani hogy a homoszexualitás természet ellenes.Ne büntesse a társadalom de ne is támogassa őket.

A társadalom alapja a család és a szaporulat, ezt a melegek nem valósíthatják meg.

Mi szükség van a társadalmat irritáló, provokativ meleg parádékra? A szexualitás magánügy, ezekután miért van arra szükség, hogy felvonulásokon izléstelen módon fitogtassák szexuális életük mikéntjét?Arról már nem is beszélve, hogy felelős beosztású személyek (újságírók, államtitkárok) nagy nyilvánosság előtt könnyezve közölték hogy ők homoszexuálisok, mintha valami hőstettet jelentettek volna be.Kit érdekel, hogy milyen a szexuális élete, végezze el a munkáját tisztességesen, a magánéletét ne kapcsolja össze a munkájával.

Minnél többet megengednek nekik annál többet akarnak.A legízléstelenebb kivánságuk az , hogy gyerekeket akarnak nevelni.Hallottam egy beszélgetős rádió műsorban, hogy a két meleg férfi gyermek nevelési szándékuk kapcsán közölte

-- a riporter azon kérdésére, hogy homoszexuális gyerekeket akarnak-e nevelni, mert hát a gyerek azt látja, hogy az anyuka is férfi--hogy majd a gyerek, ha megjön az esze eldönti milyen legyen a szexuális élete.Nem hiszem, hogy ez normális dolog!!

Miért nem lehet egyértelműen rendet teremteni ebben a kérdésben??

2012. márc. 9. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!