Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Lapos föld hívők szerint...

A Lapos föld hívők szerint miért hazudnak az embereknek?

Figyelt kérdés

Ahhoz hogy egy ilyen hazugságot fenn lehessen tartani folyamatosan le kell fizetni azokat akik tudnak az igazságról. Ilyen módon rendszeresen fizetni kéne azoknak a politikusokat akik megtudták az igazságot, azokat akik repüléssel, hajózással, űrrel, fizikával, stb foglalkoznak és megtudják az igazságot.

Arról nem is beszélve hogy minden országnak össze kéne dolgoznia ezért.

Úgy hogy közben mi is a haszna ebből bárkinek is??


(Ez már inkább csak vicc de jobban megérné gyártani, tárolni és szállítani föld korongokat mint föld gömböket és közben eladni ugyan annyiért lehetne ezért még itt is jobban megérné ha nem lenne eltitkolva)



2022. szept. 17. 08:46
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

"hogy a laposföldes térképpel jobban kijön a repülők közlekedése"

Már mint hogyan jön ki jobban?


Ha én például elutaznék Magyarországról , Párizsba majd Montrealba, Portlandbe, Pekingbe majd újra Magyarországra akkor valami rejtélyes módon a folyamatosan Keleti irányba haladással vissza jutottam ugyan oda. De akár egy hajóval is lehet igazolni / cáfolni a dolgokat.


"Hogy valakiket le kell fizetni az relatív, de a többieknek csak egy hazugságot magyaráznak be,"

Nem egy valakiről van szó akit le kell fizetni. RENGETEG EMBERRŐL van itt szó.


"pl Bill Gates-nek is van bevétele és vannak alkalmazottai akikeket fizet. De ettől csődbe megy?? Nem... "

Ha nem lennének alkalmazottai nem lenne bevétele.


"De nem az a bevétel, hogy ilyen térképeket, meg földgömböket árul bárki is. "

Az már inkább csak a vicc része volt ami mellékesen eszembe jutott.


"Meg ugye ott van a tudás hatalma is, amit meg akarnak őrizni."

A tudás lehet hatalom. De ha nem használod semmire csak a pénzed megy el rá hogy meg tartsad magadnak annak semmi értelme.

2022. szept. 17. 13:58
 12/43 Miss Endzsi ***** válasza:
70%

[link]

Egyébként régi videójában ezt a hajós dolgot is elmagyarázza, próbálom megkeresni.

2022. szept. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
35%

Ez a keleti irány az megint gömb földes kelet.

Ilyeneket ne is akarj magyarázni egy laposföldesnek. Valamint erre is van magyarázat. Azt viszont úgy értettem, hogy a légifolyosók kialakítása úgy történik, hogy a laposföldesek által kreált térképen valóban a lehető legrövidebb utat használják, a gömb földesnél hosszabb utat használnak. De hiába magyarázom az ilyeneket neked, amíg nem mélyedtél el a témában. Tudom, hogy hülyeség az egész, de alapvető információkba nem mennék bele neked a végletekig, mikor tényleg te is meg tudod keresni ezeket. Tudom hogy hülyeség, de el lehet olvasni. Olyan az egész, mint egy hosszú vicc aminek a végén rájössz, hogy ez nem vicces, hanem szomorú.


Itt is vannak elvileg alkalmazottak.


Lehet neked az a rész viccként jutott eszedbe, de jogos felvetés, hogy más bevételi forrást ebben normál ember nem lát.


Nem megy el rá a pénzük mert óriási bevételt hoz ez az infó. Csak nem tudni, hogy honnan meg miért. Valamint azt sem, hogy az itteni laposföldesek is miért nem milliárdosok már, ha egyszer tudják ezt a nagy titkot.



Tényleg ha érdekelnek a válaszok keress, kutass és megleled. De nagy válaszokra még ne számíts. Sajnos sok kérdésre nincs még válaszuk, mert mindent maguknak kell kiatalálni, mert minden a gömbföldesek kreálmánya és ez már egy olyan régi összeesküvés, hogy hihetetlen, nagyon sok energiát fektettek bele... (Szinte érzem ahogy az agysejteim halnak elfele ahogy ilyeneket írok)


Kedvencem amúgy az volt, hogy ezt a gömbföldes dolgot a papok kezdték elhitetni az emberekkel, mert valami ősi titkot próbáltak leplezni. Erre ugye jogos válsz, hogy hát de a papok kivégeztettek bárkit, aki azt mondta, hogy a föld gömbölyű.

Igen ám... De ez csak álca volt és színjáték, hogy rájuk ne gyanakodjon senki.

Szóval mint mondtam tényleg mint egy rossz vicc. De én se magoltam be az egész laposföld egyházat. Nincs annyi szabadidőm, hogy foglalkozzak velük.

2022. szept. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 Miss Endzsi ***** válasza:
92%
És szerinted, amikor meghalunkés Isten elé kerülünk, majd nem fogad a mennyországba, mert, azt hittük a Föld gömb?
2022. szept. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
61%
A laposföld mizériát gömbföldesek készítették lejáratásként, ez másról szól. Képviselői magasan képzett, világszerte kormányzati posztokat betöltő emberek. Ha csupán 5 év távlatát nézed, az európai vezetők többségét rájuk cserélték le. Logikát hiába keresel gondolkodásukban, intézkedéseikben, a titok amit őriznek feljogosítja őket az új világrend megerősítésére.
2022. szept. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 2*Sü ***** válasza:
20%

Ha valaki valamit mond, akkor a vizsgálódásunk szempontjából három eset lehetséges:

1. Amit mond az igaz.

2. Amit mond az nem igaz, de aki a kijelentést teszi, az meg van győződve arról, hogy igaza van. Magyarán az illető téved, nincs elég információja, nincs elég intelligenciája stb…

3. Amit mond az nem igaz, és aki a kijelentést teszi, az tudja, hogy nem igaz. Magyarán az illető valamilyen cél, érdek miatt szándékosan hazudik. Ebbe beletartozik egy összeesküvés-elmélet esetén az összeesküvő, akinek valamilyen általános célja van, beletartozik az, aki le van fizetve, tehát személyes érdeke van, meg beletartozik aki meg van félemlítve, az ő személyes célja valamiféle hátrány elkerülése.


Aztán az ember sokszor nem racionálisan működik, inkább racionalizálja a nem racionális alapon kialakult álláspontját. Nem csak az, aki valamilyen konteót igaznak tart, hanem az is, aki valamilyen mainstream álláspontot képvisel. Ha jön egy „bizonyíték” arra, hogy a Föld lapos, akkor nekem is az első élményem az, hogy „bizonyára az illető téved”, és már azelőtt felbukkan ez a meggyőződés, hogy konkrétan megnézném azt, hogy mit is állít az illető. Innen nem is olyan egyszerű azt mondani, hogy akkor félreteszem az eddigi információimat, a kérdéssel kapcsolatos prekoncepciómat, és elfogulatlanul megvizsgálom az állítás különböző részleteit, megnézem, hogy a kijelentés mely részletei helyesek, és hol van esetleg benne valamiféle hiba. A legtöbb ember nem is jut el eddig, a „bizonyítékot” elintézi annyival, hogy ez hülyeség, és kész.


Erről az jut eszembe, mikor nemrég valakivel beszélgettem, egy közelebbről meg nem nevezendő, a társadalmat általában foglalkoztató témáról. Az illetőnek volt egy kijelentése, amit adatokkal, grafikonnal igyekezett alátámasztani. Én elfogadtam az adatok helyességét, de azt mondtam, hogy nézzük meg hosszabb időintervallumban is az egészet, mert az úgy mindjárt tarthatatlanná tenné a vitapartnerem álláspontját. Ugyanúgy adatokat, grafikonokat mutattam, és a vitapartnerem amint megértette, hogy mik az adatoknak a következménye az álláspontjára nézve, azonnal kijelentette, hogy ezek manipulált adatok. Anélkül, hogy tudta volna, hogy egyáltalán milyen forrásból származnak az adatok. (Történetesen abból a forrásból, amiből az ő adatai is.) Nem próbált rámutatni, hogy miért kellene manipuláltnak tartani az adatokat, nem próbálta megmutatni, hogy mik szerinte a hiteles adatok.


~ ~ ~


És innen ugye három út van:


1. Elfogadod, hogy a másiknak van igaza. Ez nagyon-nagyon nehéz megtenni, így erre akkor kerül sor, ha valami olyan belátásod van valaminek az igazáról, ami alapjaiban rengeti meg a világképed. Kvázi, akkor, ha az itt következő két lehetőséget már ellőted.


2. Nehezen tartható álláspont, hogy a tudósok tévednek. Az elektronika működik. A termodinamika működik. Úgy általában az alkalmazott fizika működik. A mechanika is, ha földi folyamatokról van szó, pl. egy hídra ható erőkről. Pont a mechanika fognak ki a tudósokon, annak is kizárólag pont az égi mechanikát érintő részletei? Csak ebben lenne félreértés, vagy ehhez kevés egy fizikus intelligenciája?


3. Nyilván ez a legkönnyebben elfogadható álláspont, ha véleménykülönbség van. Az ember eleve hajlamos rosszindulatot, vagy etikátlanságot sejteni olyan dolgok mögött, ami nincs a kedvére.

2022. szept. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 Miss Endzsi ***** válasza:
19%
Van egy videó, 200 bizonyíték, hogy a Föld lapos. Még én is, aki nem vagyok nagy fizikás, is találtam egyet benne, ami magyarázható egyszerűen, ez pedig az volt, hogy az űrben nincs fényesség, mint a Földön, tehát ez is bizonyítja, hogy lapos a Föld. Leírod kommentben, hogy mi miatt van, és leugat rögtön, hogy ő ezt el se olvassa, te vagy az agymosott, lássál már el az orrodig, és ezt az összes, az ő nézeteit nem vallókkal így reagálja le. Amíg ő sem hajlandó meghallgatni, érdemben vitázni, miért várja el, hogy higyjenek ebben.
2022. szept. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:

"Ez a keleti irány az megint gömb földes kelet."

Egyébként a leírt helyek nyugati irányt mutatnak. De akkor ha úgy tetszik akkor Budapest- Párizsi irányba ami (nagyjából) megegyezik a többi iránnyal.


"Tudom hogy hülyeség, de el lehet olvasni."

Azért írtam ki a kérdést mert ez a momentuma érdekelne. De annyira nem hogy ennél több időt pazaroljak és fájdalmasan értelmetlen dolgokat olvasgassak.


"Lehet neked az a rész viccként jutott eszedbe, de jogos felvetés, hogy más bevételi forrást ebben normál ember nem lát."

Ha komolyan nézzük akkor nekik úgy érné meg ha a társadalom a laposban hinne. Mert a földkorongokat ugyan annyiért eladhatnák de könnyebb és olcsóbb lenne a gyártás, szállítás, tárolás.


"Tényleg ha érdekelnek a válaszok keress, kutass és megleled. "

Másik témában már meg volt. Ott nem lettek máig kérdések, csak mellébeszélések. Nem hiszem hogy egy nem létező szervezet nem létező indokait megtalálnám. Annyira értelmetlen az egész hogy ezt még nekik sem sikerült kitalálniuk.

2022. szept. 17. 16:15
 19/43 anonim ***** válasza:
35%
Nem hazudnak, csupán felismerték a valóságot, amit előled eltakarnak!
2022. szept. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:
19 nem értetted meg a kérdést. Az a kérdés hogy miért "takarják el" ezt a valóságot? Mi hasznuk származik belőle és hogyan?
2022. szept. 17. 19:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!