Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Lapos föld hívők szerint...

A Lapos föld hívők szerint miért hazudnak az embereknek?

Figyelt kérdés

Ahhoz hogy egy ilyen hazugságot fenn lehessen tartani folyamatosan le kell fizetni azokat akik tudnak az igazságról. Ilyen módon rendszeresen fizetni kéne azoknak a politikusokat akik megtudták az igazságot, azokat akik repüléssel, hajózással, űrrel, fizikával, stb foglalkoznak és megtudják az igazságot.

Arról nem is beszélve hogy minden országnak össze kéne dolgoznia ezért.

Úgy hogy közben mi is a haszna ebből bárkinek is??


(Ez már inkább csak vicc de jobban megérné gyártani, tárolni és szállítani föld korongokat mint föld gömböket és közben eladni ugyan annyiért lehetne ezért még itt is jobban megérné ha nem lenne eltitkolva)



2022. szept. 17. 08:46
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
65%

19@


Nem ők takarják el a valóságot!!!

Viszont ők már megtalálták a kiutat az igazsághoz, ami rejtve van az emberiség elől. Hogy milyen hasznuk származik belőle és hogyan, az már a szabadakaratukon múlik!


A kérdés inkább az, hogy kik és miért rejtették el? S miként fognak velük megküzdeni az újonnan megvilágosodottak?

2022. szept. 18. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:
Szövegértés 1-es.
2022. szept. 18. 07:42
 23/43 anonim ***** válasza:
79%
Mit nem értettél?
2022. szept. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:

Egyébként tényleg lehet egy szűk csoport akik hasznot húznak ebből.

Akik létrehoznak egy új szektát vagy vallást azok rendszerint jól megszedik magukat. Akik létrehozták a lapos föld elméletet ők nem szedhették meg magukat?

Az említett youtubesnak például nézettséget generál az hogy ezeket terjeszti. Kitudja mennyi pénzt kereset már ezzel. De a többiek között is biztosan találhatunk olyat aki hasznot húz azokból akiket átvert.

2022. szept. 18. 13:48
 25/43 Miss Endzsi ***** válasza:
61%
Azt nem értem, hogy nyilvánvaló, hogy a fizika létezik. Ennyi idő alatt még sem tudták a nagy laposföld tudósok letenni olyan alapokat, amivel mondjuk megmagyaráznák, hogyan lebeg a föld egy olyan térben, ami felett víz van, alatta, a pokol, mégis milyen térben helyezkedik el.
2022. szept. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 Miss Endzsi ***** válasza:
100%

Itt van a 200 bizonyítékuk

[link]

2022. szept. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
0%

A Lapos föld nem hit, hanem TÉNY.

Hiszen, ha gömbölyû lenne, a túloldaláról leesnének az emberek.

2022. szept. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:

"Hiszen, ha gömbölyû lenne, a túloldaláról leesnének az emberek."

Te ezt nem gondolod komolyan. Vagy csak hülyéskedsz vagy lemaradtál a 8 általánosról és egy barlangban élsz ahova valamilyen rejtélyes módon bejutott egy telefon vagy feltöltött laptop és valahogyan bejut egy kevéske wifi is de csak ide tudtál felcsatlakozni.


Ehhez olyan szintű tudatlanság kéne hogy ha egy óvodában mondanád ezt is körbe röhögnének és kioktatnának.

2022. szept. 18. 17:45
 29/43 anonim ***** válasza:
21%

Ezt a kérdést az evolúciótagadóknak is fel lehetne tenni:


Vajon ha az evolúció hazugság, miért része az ma is a biológia képzésnek, miért nem hoznak le az elismert-tudományos-folyóiratok (Nature, Science) egyetlen kreacionista cikket sem?

Miért hazudnak a tanárok, tudósok a diákoknak, közembereknek, ha tudják, hogy az egész téveszme? M


A múltkori vitámból egy adventistától annyit meg tudtam, hogy szerinte a politika dönti el, mi kerül bele a tananyagba. De azt már nem írta le, hogy a politika miért hazudik, amikor evolúcióról van szó. Érdekes a helyzet Magyarországra kiélezve, hiszen itt egy olyan kormány van jelenleg hatalmon, aki a keresztény értékeket népszerűsíti. Simán betehetné a tananyagba a kreacionizmust, de nem teszi. S

Sőt, a NAT 2020-as tananyag szintén tartalmazza az evolúciót.


Szóval, ha az evolúció hazugság, akkor mi ez a nagy globális összeesküvés?

2022. szept. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
64%

Amúgy az eredeti kérdésre válaszolva:


Feltehetően a laposföldesek és az evolúciótagadók is ugyanabban hisznek: hogy a világ a Sátán kezében van, és el akarja titkolni az emberek elől az igazságot. A másik lehetőség: hogy a vezetők "nem ismerték fel az igazságot". Vagy azt gondolják, hogy amiben hisznek, azt a tudományos világban is elismerik, és nem tudnak róla, hogy áltudományokat terjesztenek.


A tippeket onnan vettem, hogy magam is egy neoprotestáns közösség tagja voltam, (ahol volt tudománytagadás). Pontos válaszokat ott sem találtam, de az évek alatt kismértem a gondolkodásukat.


#29 voltam

2022. szept. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!