Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vélemények a következő videóba...

Vélemények a következő videóban egy katolikus pap mondanivalójára az abortusszal kapcsolatban?


2023. jan. 15. 19:35
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
83%

Na, rászántam 2 percet, végigugráltam a fél videón. Utána azt mondta, hogy most már nem mond semmi újat.

Ez alatt összesen KETTŐ dolgot mondott:

1: Egyetlen sejt megölése is gyilkosság. Na, ez nem igaz.

2: Egy nőnek sincs joga a saját teste felett. Ez pedig csak a hívőkre igaz, mert ugye ők tartoznak az istenüknek mindenért. Ateistákra ez nem igaz, a saját világképük szerint.


Ezért kár lett volna végignézni még 12 percet is.

2023. jan. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
15%

"Tehát akkor az istennek joga van szándékosan megölni 10 gyerekből 9-et még a fogantatás után pár nappal?"

Oké, szerinted akkor nincs különbség aközött, hogy meghal valaki 90 évesen álmában (Isten szándékosan "megölte") és ha mondjuk valaki halálra veri.

2023. jan. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
79%
Van különbség, de mindkettő emberölés.
2023. jan. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
100%
Ha a katolikusok ezen szabályok szerint akarnak élni, tegyék. Én nem vagyok katolikus, még csak vallásos sem, ezért nem veszem figyelembe az ilyen nézeteket, ha ilyen döntés előtt állnék.
2023. jan. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
5%

Az, hogy az abortusz emberölés-e (és ebben az, hogy vajon a zigóta embernek számít-e), nem egy tudományos természetű kérdés, de ettől még ennek eldöntésében figyelembe lehet venni tudományos ismereteket.


Egyébként az, hogy a fogantatástól embernek számít, azért a legmegalapozottabb állítás, mert ez a legkevésbé önkényes, és a természeti és tudományos megfigyeléssel leginkább harmonizáló álláspont.


Az pedig, hogy természetes úton halnak meg emberek fogantatásuktól kezdve, nem érv amellett, hogy művi úton való előidézése is rendben van. Ha emberek halnak meg attól, hogy rájuk esik egy szikla, vagy belezuhannak egy szakadékba, vagy elkapnak egy halálos betegséget, még nem dobálhatok emberekre sziklákat, nem lökdöshetem őket szakadékba, és nem fertőzhetem meg őket szándékosan, arra hivatkozva, hogy hát magától is megtörténik az ilyesmi.

2023. jan. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
95%

Valóban.

De az istent, aki ezeket a körülményeket és az embereket is megteremtette, és ILYENRE AKARTA mind - már igen.


Nem csak az a zigóta nem ember még, de egy ideig a magzat sem.

Tényleg nehéz meghúzni a határt, de ahol még fájdalomérzete sincs... ne szórakozzunk már.

2023. jan. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
5%

„Nem csak az a zigóta nem ember még, de egy ideig a magzat sem.


Tényleg nehéz meghúzni a határt, de ahol még fájdalomérzete sincs... ne szórakozzunk már.”


A fogantatás egy természetesen adódó határvonal, nem értem mi a baj vele azon kívül, hogy bizonyos embereknek kényelmetlen, hogy szülők lesznek. Mert ez a szubjektív érv áll az egész mögött, minden más arról, hogy most mikortól számít embernek (ha nem a fogantatástól), valójában ennek a szubjektív érvnek van alárendelve. A fogantatás egy tökéletesen objektív, tudományosan is egyértelmű határ. Az embereknek a kényelmetlensége miatt problematikus ez a meghatározás, nem valamiféle belső inkoherencia miatt.

2023. jan. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
93%
#27 az megint más kérdés, hogy mikortól számítjuk azt a megtermékenyült petesejtet egyenértékű embernek, mint pl a nőt, akinek a testében van. Én személyes véleményem az, hogy egészen addig, amég az embrió nem képes önállóan életben maradni (értsd életfunkcióit (gáz csere, emésztés, keringés) fenntartása önállóan), addig csak és kizárólag arra a nő testére van utalva, akinek a méhében van. Addig dönthessen a nő. Ha már gépekkel vagy más módokon a nő testen kívül is életben lehet tartani a magzatot, ott meg nincs kérdés. Ne kezeljük már a pulzáló sejtcsomót egyenlőként mint azt akinek a testében van.
2023. jan. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
10%
#28 És ha fejlődik a technológia, és már olyan magzatokat is életben tudunk tartani, akiket addig nem, akkor korábban fog a magzat is emberré válni?
2023. jan. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
87%
#29 itt nem az emberi léte a kérdés, hanem az egyenjogúsága. És igen, akkor hamarabb fog tudni nem más szervezetére utalva életben maradni, tehát hamarabb lesz egyenjogú.
2023. jan. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!