Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vélemények a következő videóba...

Vélemények a következő videóban egy katolikus pap mondanivalójára az abortusszal kapcsolatban?


2023. jan. 15. 19:35
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
100%

#49 még leírhatod párszor, hogy nem sértő, amikor igenis sértő. Mivel nőként elolvasva a büszkeségem, és az emberi értékeimet alacsonyítod le. Te se örülnél ha mondjuk a vékonybeled működését tenném meg, mint emberi mivoltod mércéjét.


“ Nézd, ebben én nem tudom az álláspontod ”

Pedig pont abban a kommentemben írtam le az álláspontom, ennek ellenére anélkül, hogy ezt “tudnád”, ítélkezel: “ Szerintem hibát követnél el,” vagy lepszichopatázol éppen.

2023. jan. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
6%
EZ AZ! Megkaptuk a napi keresztény hergelő adagunkat. Köszönjük:D
2023. jan. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyenek mégis hogyan akarják azt megakadályozni, hogy a nők ne menjenek külföldre, vagy illegálisan abortuszra, ha esetleg itthon betiltanák? Gondolom nem akarnak minden terhes nőt 9 hónapra lekötözni, hogy biztos ne tegyen kárt magában vagy az embrióban.
2023. jan. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 A kérdező kommentje:

Khm... Na jó, itt szerintem az lenne döntő fontosságú, hogy az embrióba mikor kerül, vagy mikor alakul ki az a bizonyos dolog amit léleknek nevezünk. Valahol elkaptam hogy ennek idejét 7 vagy 8 hónapos korra teszik, és sorry de tényleg nem tudom hol olvastam, de majd utána nézek ha lesz időm.

A lényeg hogy míg nincs meg az embrióban az a bizonyos lélek, addig tényleg csak egy fejlődő sejtcsomóról beszélünk, tehát szerintem addig kell az abortuszt végrehajtani míg nincs lelke a kérdéses embriónak.

Így a kecske is jól lakna meg a káposzta is megmaradna.

2023. jan. 18. 13:41
 55/67 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy az embrió szépen, fokozatosan fejlődik.

Az elején ugye egysejtű, aztán sejttelep, és utána kb. végigmegy a különböző fokozatokon a fejletlen élőlényektől a fejlettig.

7-8 hónaposan már bőven érzékel mindent... viszont öntudata majd csak úgy 2 évvel a születése után lesz.

Sok helyen egyébként a csecsemőket nem is tekintik embernek, még nevet sem kapnak 2 éves korig, olyan nagy a halandóság.

2023. jan. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
100%
Nem ironikus, hogy egy olyan ember beszél a nők méhéről, aki életében nem fog látni olyat?:D
2023. jan. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
25%

Nem, képzeld, nem ironikus.

Sok mindenről lehet beszélni, amiről vannak fogalmaid.

A te rendszered szerint egy gyilkost se lehetne elítélni, hiszen a bíró még nem gyilkolt, de legalábbis nem látott elég gyilkosságot.

2023. jan. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
85%
#57 véleménye lehet. De a véleménye (szerintem) nem ér annyit mint pl egy nő véleménye a kérdésben. Jobban tudja, miről van szó, min megy keresztül egy nő, vagy egy anya. Én bármelyik nap előbb kérdeznék meg abortuszról egy nőt, mint egy papot. A pap prédikálni tud, a nő meg tudja is, hogy miről van szó.
2023. jan. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
82%

Valóban elsőnek nőt érdemes kérdezni, és csak utána papot.

De a #56 akkor is butaság.

Amúgy egy nő se biztos, hogy pontosan tudja, vagy jól érezte az eseményeket. Úgyhogy inkább sok nőt érdemes megkérdezni, plusz még tudósokat, orvosokat is, hogy pontosan mi történik.

Papot akkor lenne értelme kérdezni, ha:

1: isten valóban létezne,

2: a pap valóban őt képviselné,

3: plusz még autentikus is lenne.

2023. jan. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
5%
És vajon egy abortusz ellenző nő és egy abortuszt támogató férfi közül melyiknek ér többet a véleménye?
2023. jan. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!