Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vélemények a következő videóba...

Vélemények a következő videóban egy katolikus pap mondanivalójára az abortusszal kapcsolatban?


2023. jan. 15. 19:35
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
100%

Akié a gyerek.

Ha egyiké sem, akkor egyforma.

Amúgy én azt mondom, hogy semmiképpen sem szabad például abortuszra kötelezni senkit. Tehát aki ellenzi az abortuszt, az sose kényszerüljön rá.

A többi embert meg hagyja békén.

2023. jan. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim ***** válasza:
89%

#60 a nő ebből a szempontból nem tudja milyen az abortusz (a férfi meg még annyira). Szerintem az a nő tudja jobban, akinek volt is abortusza és van is gyereke.

Mondjuk pl vallási okokból abortuszellenes véleménye nekem nem releváns, mivel én meg nem vagyok vallásos. Szóval ha vallásos nő abortuszellenes, az ugyanannyira nem érdekel, mintha egy pap mondaná, vagy egy férfi.

2023. jan. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:
87%
Az ilyen papok miatt bélyegeznek meg engem, amiért lelkésznek szeretnék továbbtanulni:)
2023. jan. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:
89%
#64 az a ritkább ha vallásos ember támogatja az abortuszt. Egyszerűen a vallásos emberek “halmaza” és az én “halmazom” nem találkozik, ezért az ő véleményük nekem nem releváns. De más esetben igen, akkor is a nő véleménye lenne fontosabb. Viszont egy véleményéből nem lehet élet igazságot levonni, hanem ahogy egy másik válaszoló írta, sok nő véleményét összesítve lehet jobban megközelíteni a dolgot.
2023. jan. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:
100%
#66 azt gondolom, hogy ebben az esetben is a nő véleménye. Viszont ne felejtsük el, hogy ez is csak egy vélemény a sok közül.
2023. jan. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:
70%

Köszi a választ! Természetesen mindannyiunk véleménye csak egy a sok közül. Ugyanakkor azt, hogy mi az igazság a magzat emberi mivoltával kapcsolatban, nem többségi alapon dől el, hisz az igazság nem az emberek véleményének függvénye. Ezt most konkrét állásponttól függetlenül mondom, tehát nem azért, mert ezzel szeretnék igazolni valamit. Ha ez történetesen azt jelenti, hogy nem az én véleményem fedi a valóságot, akkor ezt is elfogadom.


Többségi alapon eldönthetjük, hogy mit tiltunk és mit engedünk. De azt nem, hogy mi az igazság. Szerintem mindenki, aki tudomány ügyében hisz, ezzel egyetért. Ezért nem is érveltem ezen beszélgetés során egyszer sem a tiltás vagy engedélyezés mellett, mert az álláspontom az igazságra volnatkozott.


(BTW bár személy szerint azon az állásponton vagyok, hogy a terhesség megszakítása ember életét oltja ki, az abortusz tiltását nem tartom járható útnak).

2023. jan. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:
100%
Mondjon akárki akármit, a fogantatás pillanatában az még messze nem ember, ami ott van, és az abortusz idején sem, ami nem gyilkosság, hanem egy szükséges rossz, és ahhoz, hogy el tűnjön, nagyin komoly társadalmi problémákat kéne megoldani.
2023. jan. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!