Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Gyakran látom ateisták részérő...

Gyakran látom ateisták részéről, azt a prevalens, keresztény vallással szembeni érvet, mely szerint Isten direkt rendezte úgy a dolgokat, hogy az ember bűnbe essen. A következő érvelésemmel, ennek ellenkezőjét sikerült megmagyaráznom?

Figyelt kérdés

A probléma abban látszik gyökerezni, mely szerint Isten, szándékosan bünteti az embereket, és nem is olyan jóságos, mint azt hívei róla gondolnák. Én mint amatőr, az apologetikában, filozófiában azt szabad idejében tanulmányozó személy, kísérletet teszek arra, hogy a kérdéses jelenség magyarázatára, választ adjon. Ennek alapjául, Ádám és Éva történetét fogom használni, és magyarázni, mint Istent felmentő abszolúciót. (Egyébként Ádám, és Évát itt most, csak képletesen, mint az emberiség képviselőit fogom az alatt érteni.)


Na már most, Isten megteremti az embert, az ember gyengének bizonyult és bűnbe esett. Ezt ugye Isten elkerülhette volna, ha nem olyannak teremti az embert.

Első lépésben fontos leszögeznem, hogy Isten lénye, lényegisége omnipotens, mindenható, és jóságos. Noha, magát a teremtést, bizonyos realitási, mint lehetségesen megvalósítható valóság keretein belül tette meg. Isten lehetséges opciói közt, mindig figyelembe kellett vennie, hogy a lehető legjobbat hozza létre számunkra, mert ő jóságos.


Voltak lehetőségei, mint egy lehetségesen létező világ: LLV1, vagy LLV2, vagy LLV3 és így tovább, (a teljesség igénye nélkül)......

Az ehhez mérten figyelembe véve, mint Ádám, és Éva viszonylagos, valószínű viselkedésének lehetséges kimenetelei: ÁÉV1, ÁÉV2, ÁÉV3, és szintén így tovább.....


Tényezőink (LLV1,AÉV1) mintegy a kettő viszonyítási alapjául, és annak össze kompatibilizálása mindig Isten jóságosságának keretein belül, és annak mint embereink lehetséges legjobb, és valószínűségi viselkedésének kimenetele határozta meg.


Tehát, Isten a következőt tette, mielőtt teremtett volna.


LLV1 + ÁÉV1 = Lehetséges legjobb kimenetele (Isten tudta)


LLV2 + ÁÉV1 = Lehetséges legjobb kimenetele (Isten tudta)


LLV3 + ÁÉV1 = Lehetséges legjobb kimenetele (Isten tudta)


És így tovább, a végtelenségig.

Viszont Isten, ezen végtelen teremtési lehetőségein, (ezért mindenható)

kiválasztotta, számunkra lehető legjobb verziót. (ezért jóságos)


Ezen okfejtésem következtében, kijelentem, hogy Isten valóban mindenható, csak bizonyos okok, melyek egymásra hatóan, és egymást kizáróan, realitási keretek közé szorították, magát a teremtést. Nem Istent, hanem annak teremtését.


Nos, várom a kérdésemmel kapcsolatos meglátásokat.



2023. jan. 23. 23:25
 81/132 anonim ***** válasza:
18%
Lesz élet feltámadt testben egy megújult Földön.
2023. jan. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/132 anonim ***** válasza:
89%
Mi történik majd a megújult Földdel 1 milliárd év múlva, mikor elforr az összes víz - és mi lesz 5 milliárd év múlva, amikor a Nap felfúvódik földpálya méretűre, és felperzseli az egész Földet?
2023. jan. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/132 anonim ***** válasza:
13%
Az örökkévalóság nem végtelen hosszú időtartamot jelent, de ezt már elmagyaráztam.
2023. jan. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/132 anonim ***** válasza:
23%
Bocs, véletlen elküldtem. Szóval nem végtelen sok időt jelent, inkább időtlenséget.
2023. jan. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/132 anonim ***** válasza:
87%

Azért szívesen vennénk, ha a kérdésre is válaszolnál.

Egyébként de: az örökkévalóság az végtelen hosszú időtartamot jelent. Attól még lehet önmagába záródó is, ahogy írtad.

2023. jan. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/132 anonim ***** válasza:
92%
Titus, te Jehovás vagy?
2023. jan. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/132 anonim ***** válasza:
36%

Katolikus vagyok.


örökkévalóság: létmód, mely kizár minden változást, tehát nincs kezdete, sem vége, ellentétben az idővel, melynek lényegéhez hozzátartozik a változás (múlik), ezért a korábban és a később jellemzi. Az örökkévaló el nem múló jelenben (most) birtokolja lényegének teljesen kibontakoztatott, tökéletes gazdagságát.


[link]


Tehát a válasz az, hogy az örökkévalóságban a Nap nem fogja elforralni a Föld vizeit, meg vörös óriássá változni, mivel az örökkévalóságban nincs változás. Már amennyire ezt innen meg tudjuk ítélni.

2023. jan. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/132 anonim ***** válasza:
92%

Ez viszont akkor azt jelenti, hogy NEM MARADSZ ITT!

Hanem egy teljesen más helyre kerülsz: konkrétan az örökkévalóság világába, ami nem is a mi világunk.

Mivel itt, ebben a világban a Földnek ez lesz a sorsa - a megújult Földnek is! - ha senki se szól bele.


Ezt te is így gondolod?

2023. jan. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/132 anonim ***** válasza:
22%

Nem gondolom, hogy az örökkévalóság egy másik világ lenne. Az idő fizikai értelemben is csak egy másodjelenség, amit mi ilyen makroszkopikus skálán érzékelünk, mint a hőmérsékletet, de az elemi részek szintjén valójában nem egy értelmezhető mérték. Az örökkévalóság jelen van, csak rejtve, természettudományos értelemben is, spirituális értelemben is. Ezért is gondolják azt a keresztények, hogy a szentek, az üdvözültek velünk vannak, ezt értettem az alatt, hogy ott már vannak az eszkatonban.


Persze, elképzelni nem tudom, mivel olyasmiről beszélek, ami az érzeti élményeimen túlmutat, én pedig nem tapasztaltam meg az örökkévalóságot.


A Biblia beszél egy feltámadt testről, ez pedig Jézusé. Amit leír, hogy bizonyos korlátok nem kötik, például megjelenik zárt ajtó mögött, illetve hogy a tanítványok elsőre fel sem ismerik (pedig nyilván közelről ismerték, a kinézetét is). De testként működik, rajta vannak a sebei, képes enni és inni is, tehát nem valami testetlen káprázat.


Ami pedig a Föld kozmológiai értelemben vett sorsát érinti az évmilliárdokkal és hasonlókkal, nos ezek tulajdonképpen szórakoztató játszadozások a fizikai törvényekkel, korlátos fizikai ismeretekkel. Érdekesek, de sokkal inkább szólnak arról, hogy mit gondolunk a világról, semmint arról, hogy mi fog történni valójában.

2023. jan. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/132 anonim ***** válasza:
82%

Magyarán a tudománynak nem hiszel, a történeteknek hiszel.

Ha nincs alapjuk, akkor is.

Hát ez eléggé szomorú.

Értelmesebbnek ismertelek, bár már csináltál hasonlót.

Na mindegy, ez van.

2023. jan. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!