Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, megmagyaráznátok...

Keresztények, megmagyaráznátok ezt?

Figyelt kérdés

Ugye van az az elmélet,amit a Biblia is alátámaszt,hogy az ember kezdetben növényevő volt,és az állatok sem bántották egymást.csak a bűnbeesés után,miután elromlott a világ,lettek ragadozó állatok,és az ember is ezután evett csak húst.Ha Isten növényevőnek teremtette az embert,mert ez nem járt erőszakkal,akkor később miért buzdítja az embert az ellenkezőjére? A bűnbeesés után az volt a baj,hogy minden elromlott,aztán meg még Isten tüzeli fel a bajt.Kérem,ne haragudjon rám senki,de szerintem a Bibliai Istennek nincs ki a négy kereke...


Mózes I.9:1-3

"Azután megáldá Isten Noét és az ő fiait és azt monda nékik: Szaporodjatok és sokasodjatok és töltsétek be a földet. És féljen és rettegjen tőletek a földnek minden állatja és az égnek minden madara, minden, ami nyüzsög a földön és a tengernek minden hala kezetekbe adatott. Minden mozgó állat amely él, legyen néktek eledelül, amint a zöld füvet, nektek adtam mindazokat- Csak a húst az őt elevenítő vérrel meg ne egyétek."


2012. okt. 10. 17:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%

A biblia nem vegetáriánus ostobaságokról szól.

Lehet, hogy neked nincs ki a négy kereked?

2012. okt. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%
Biblia nem ír sokat az ember bűnbeesés előtti táplálkozási szokásairól. Az Édenkert élővilágát nem ismerjük pontosan, annyit tudunk, hogy biztosan volt benne két fa (a Jó és a Rossz tudásának fája, valamint az Élet fája), valamint egy kígyó, akinek még voltak lábai. Na ennyit tudunk. Miután kiűzte Ádámékat a Paradicsomból Isten, onnan kezdve meg azt ették amit lehetett, szóval nem értem az ellentmondást. Az egyik eset az Édenkertben volt, a Noé sztorija meg az Édenkerten kívül.
2012. okt. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy az emberek is vegetáriánusok voltak, még ha ez nincs is így leírva, hiszen az állatok sem ették meg egymást.

A Biblia metaforikusan ír (szerintem), az emberiség múltjáról, arról a részről (is), amelyekről nincs tudomásunk. El tudom képzelni, hogy az emberek egy nagyon régi világkorszakban jobbak és békésebbek voltak és vegetáriánusok is. A Noés időszak már egy másik (hozzánk közelebbi) világkorszak, más gondolkodással. Az emberekkel az istenkép is változott. Az Ó- és Újszövetség Istene sem gondolkodik ugyanúgy.


Na most szépen behunyom a szemem és várom a keresztény támadásokat...

2012. okt. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

"A biblia nem vegetáriánus ostobaságokról szól.

Lehet, hogy neked nincs ki a négy kereked?"


Én sem ezt állítottam,csak azt,ami írva van benne.Keresztény felfogás amiről beszélek,legalábbis vannak keresztények akik erről szoktak beszélni.nem én találtam ki.

És ezt a Bibliai részt sem én találtam ki:

"Imé, néktek adok minden maghozó füvet az egész föld színén, és minden fát, a melyen maghozó gyümölcs van: az legyen néktek eledelül. [Mózes I.1,29]"

2012. okt. 10. 17:48
 5/22 A kérdező kommentje:

"Biblia nem ír sokat az ember bűnbeesés előtti táplálkozási szokásairól. Az Édenkert élővilágát nem ismerjük pontosan, annyit tudunk, hogy biztosan volt benne két fa (a Jó és a Rossz tudásának fája, valamint az Élet fája), valamint egy kígyó, akinek még voltak lábai. Na ennyit tudunk. Miután kiűzte Ádámékat a Paradicsomból Isten, onnan kezdve meg azt ették amit lehetett, szóval nem értem az ellentmondást. Az egyik eset az Édenkertben volt, a Noé sztorija meg az Édenkerten kívül."


Az benne az ellentmondás,hogy ha az édenkertben minden békés volt,akkor nem ölhette meg az ember az állatokat,mert az erőszak,és ez nem férhetett meg egy ilyen közegben.Tehát Isten sem helyeselte,ezért mondta meg az embernek,hogy a maghozó növények,és maghozó fák gyümölcse legyen az eledele.És minden állatnak pedig a zöld növényeket adta.

Ha Isten így rendelkezett a béke érdekében,akkor ellentmondásos,hogy pont ő buzdítja az állatok leölésére az embert:

"féljen és rettegjen tőletek a földnek minden állatja és az égnek minden madara, minden, ami nyüzsög a földön és a tengernek minden hala kezetekbe adatott."

"Féljen és rettegjen"....

Az teljesen mindegy,hogy az egyik dolog az édenkerten belüli,a másik az édenen kívüli,hiszen Isten nem változott meg közben.Vagy ezek szerint közben ő is elromlott az emberrel együtt?

2012. okt. 10. 18:07
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
Olvass inkább rendes könyveket, ne ezt a szart.
2012. okt. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
:-)
2012. okt. 10. 18:07
 8/22 anonim ***** válasza:

"Imé, néktek adok minden maghozó füvet az egész föld színén, és minden fát, a melyen maghozó gyümölcs van: az legyen néktek eledelül. [Mózes I.1,29]"


No ezt szépen idézed, csak az előtte lévő mondatot is idézd: "Uralkodjatok a tenger halain és az ég madarain, és a földön mozgó minden élőlényen."

Az uralkodás azt jelenti, hogy akár ki is nyiffanthatják őket, persze nem épp az a jó uralkodás ha kifingatod az alattvalókat, de joguk az van hozzá, csak maximum az édenkertben szükség nem volt erre, mert anélkül is elvoltak. Ezért mondtam, hogy biza a Bibliában nincs egyértelmű utalás arra, hogy mit is ettek a bűnbeesés előtt. Ennek az az oka, lehet meg fogsz lepődni (jól kapaszkodj meg!), hogy a Biblia nem azért íródott, hogy az első emberpár gasztronómiai szokásait megismerjük, így hát én őszintén szólva marginális kérdésnek tartom, hogy vegák voltak, vagy sem.

Másrészt, azt végképp nem értem Noé, hogy kerül ide, mikor elég Káin történetéig elmenni, ahol az Úr Káin vega áldozatánál szívesebben fogadja Ábel feláldozott bárányát, amiből aztán nagy kalamajka kerekedik. Az édenből kiűzetett ember a munkájából kellett megéljen, földművelésből és állattenyésztésből, kénytelen állatot enni, nehogy éhen találjon pusztulni. Másrészt az állatok is vadásznak rá, szóval más lehetősége nem is nagyon van. Isten nem változott, az ember helyzete változott, Isten nélkül harcolnia kell a természet erőivel, hogy életben maradjon, hisz épp ez a büntetése, ugye?

2012. okt. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Jó,hát nem én találtam ki azt,hogy az ember növényevő volt a paradicsomban,arra voltam kíváncsi,mivel magyarázzák azok a keresztények,akik ezt vallják.

Van abban vmi amit írsz,az uralkodás az állatokon sejtet egyfajta olyan dolgot is,hogy meg is eheti őket az ember,mondjuk az utána levő mondat,hogy "AZ LEGYEN nektek eledelül" meg eléggé azt hangsúlyozza,hogy "A növények,és nem más"

Szóval vitás a kérdés,ha azt vesszük.

2012. okt. 10. 19:54
 10/22 anonim ***** válasza:

Nem , nem nem:


Az egyik válaszoló már leírta, hogy növényekkel kellett táplálkozniuk, minden élőnek, szó sem esett de még a gondolata sem volt a teremtőnek, hogy az állatokat megegyük.


Az "uralkodjatok" a állatokon, pedig nem zsarnoki elnyomást jelentett, mert az ember nem is ismerte a gonoszságot akkor még.

AZ uralkodást úgy kell érteni a bűnbe esés előtt, hogy szeretettel ellátni gondozni, az állatokat.

ezzel is vissza tükrözték volna a teremtő tulajdonságait, hiszen Ő sem úgy uralkodott, hogy megevett volna bennünket, vagy szándékosan bánatot okozott volna az uralkodásával.

ezért írta azt, hogy a "képére, hasonlatosságára" lett az ember megteremtve, ami azt jelenti, hogy hasonló tulajdonságok vannak bennünk is mint benne.

A négy fő tulajdonság amit kaptunk:

Szeretet, igazságosság, bölcsesség, hatalom.

ezeket egymással harmonikusan lehetett volna használni ahogyan a teremtő sem él egyikkel sem vissza.

2012. okt. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!