Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Megmagyaráznátok...

Keresztények! Megmagyaráznátok ezt nekem?

Figyelt kérdés

Én nem ateista vagy isten-ellenes vagyok, csak realista, és ezáltal azt nem hiszem el, ami logikátlan.

Az én felfogásom az, hogyha valami kézzel fogható, tényekkel alátámasztható, és logikus, akkor az valós, ha pedig nem, akkor az csak egy mítosz,vagy legenda.


Szóval ami miatt nem hiszem el, hogy a kereszténység valós, az az, hogy sok a logikátlan állítás, az ellentmondás, amit senki nem tud megmagyarázni.

Ha ti megválaszoljátok nekem, értelmes, logikusan felépített gondolatokkal, akkor meggyőzhettek, hogy márpedig Isten létezik, de addig amíg ezekre nem kapok választ, addig nem fogok tudni hinni sem.


Szóval:


1.) Ha Ádám és Éva fehérek voltak, akkor hogy alakult ki, hogy vannak europid (fehér), mongoloid (sárga, ázsiai), negrid (fekete) és ausztralid embertípusok is?


2.) Ha Ádámnak és Évának csak 3 fia volt, akkor hogy népesítették be a Földet? AZ anyjukkal voltak együtt?

De ha esetleg lett volna lányuk is (amiről nincs említés), akkor a saját testvéreikkel háltak? Az sem sokkal jobb...


3.) Ha a kereszténység egyistenhit, akkor hogy lehet, hogy Isten is isten, és Isten fia, Jézus is isten? Az úgy már kettő istenség, nem?


4.) A vallás alapja, hogy Isten mindenkit egyformán szeret, ha viszont szeret minket, akkor miért küld a pokolba? Miért nem rögtön a Mennybe születünk?


5.) Ha Istenről azt mondjuk, hogy igazságos, akkor miért nem egyenlően jövünk a Földre? Hol abban az igazságosság, hogy valaki egy milliárdos gyerekének születik, és soha semmiért nem kell megdolgoznia, míg valaki éhezőnek születik Etiópiában?


6.) Azt mondja a vallás, hogy aki nem hisz, az a pokolra kerül. Ezt érdem, de ebben megint nem értem az igazságosságot.

Ha én egész életemben rendesen tanulok, dolgozok, eltartom a családomat, nem lopok, nem csalok, de nem hiszek Istenben, akkor a pokolra jutok, ha viszont lopok a barátaimtól, sikkasztok, vagy ölök, de hiszek Istenben, és meggyónóm utána, akkor a Mennybe kerülök?

Hol is van ebben a logika?


7.) Hogy lehet az, hogy ha valami rossz történik, akkor az az én hibám, de ha valami jó, akkor "hála Istennek"?

Pl: Ellopták a táskámat, benne minden iratommal, minden pénzemmel, telefonommal, szemüvegeimmel, kulcsaimmal, kb. 400-450.000 Ft. És mi volt erre a válasz? Felelőtlen vagyok, és az én hibám, hogy nem vigyázok eléggé, és rossz környékre megyek.

De aztán a rendőrség az irataimat megtalálta egy kukában, és erre mi volt a válasz: Köszönjem meg Istennek, hogy ilyen kegyes volt velem.

Hol abban a kegyesség, hogy ellopták az egész életemet?

(22 éves vagyok, gimnáziumban érettségiztem 4 éve, azóta dolgozom, eltartom magam, mellette pedig levelezőn járok főiskolára, tehát azt lopták el, amiért keményen megdolgoztam)


8.) Mi van akkor, ha valaki olyankor hal meg, ha még nem tudott dönteni arról, hogy hinni akar-e?

Pl. egy csecsemő, vagy kisgyerek... Ők elvileg automatikusan a Mennybe kell, hogy jussanak, hiszen ártatlanok. Eszerint akkor az jár jól, aki halva születik?


9.) Isten hogy is néz ki?

Állítólag a Mennyország az más, mint a Föld, más alakot veszünk fel, más a tér és az idő... Ezt még érteném is, DE ha elméletileg Isten Ádámot a saját képére formálta, akkor ő is úgy néz ki, mint mi. Namármost ha úgy néz ki, mint mi most, akkor nyilván mi is ilyen alakban kell, hogy "csatlakozzunk" hozzá. Ha pedig így van, akkor mekkora hely kell ahhoz, hogy ennyi ember elférjen?


10.) Percenként általánosan 107 ember hal meg. Ha igaz az, hogy mielőtt Isten eldönti, hogy ki hova kerül, azelőtt beszél mindenkivel, az azt jelenti, hogy mindenkivel 0,56 mp alatt meg kell hogy ezt beszélje, hogy ne legyen "torlódás". 0,56 másodperc alatt mit lehet megbeszélni? Kicsit zavaros... Ha viszont mindenkire elég időt hagy, akkor van, aki mondjuk évekig vár a pokol és a menny között, hogy hova jut majd? Egy idő után ez a várakozás már végtelen lesz, nem?


11.) Ha Isten teremtette a Földet (Paradicsomot), azzal az egy céllal, hogy Ádám (és később Éva) itt élhessen, akkor minek teremtette volna meg a Holdat, a bolygókat, a galaxisokat, a naprendszereket, és az egész világegyetemet ahelyett, hogy csak ezt az egy helyet teremtette volna? A többi teljességgel felesleges, nem?

Még a tejútra azt mondom szükség lehet azért, hogy fényt kapjon a Föld, szép legyen az ég, ha felnézünk... de az extragalaxisok miért is vannak?


12.) Ha Isten tényleg létezik, és ennyire igazságos, akkor miért történnek rossz dolgok a jó emberekkel?


13.) Hogy lehetséges az, hogy azt tanítja a Biblia, hogy legyünk szerények, segítsünk a rászorulóknak, de eközben a templomok fényűzőbbnél-fényűzőbbek, a Pápának aranykoronája van, a Vatikánnak van a legértékesebb és legnagyobb műgyűjteménye, és magángéppel repül meglátogatni a híveit?


Ha tudtok, akkor kérlek győzzetek meg, magyarázzátok el, hogy ezek a dolgok hogy is vannak, hogy ne kelljen a pokolra kerülnöm csakis amiatt, hogy túl logikus a gondolkodásom.


Köszi



2012. ápr. 13. 17:09
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
43%

1. Kicsit zsarolásíze van a kérdésednek, te addig nem vagy hajlandó hinni, amig..... Miért gondolod, hogy bárki is bizonygatni akarna valamit számodra valamiről, amiről, mint köztudott kézzelfogható, mindenki számára elfogadot bizonyíték eddig nem létezik, és ezért te nem is akarsz hinni benne?


2. Te magad is használtad a szót: "hinni". Ízlelgesd kicsit, benne van minden ebben az egy szóban.

2012. ápr. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
10%
bemész a templomba, megkapod az összes kérdésedre a választ a misén....
2012. ápr. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim válasza:
70%

1.) Ha Ádám és Éva fehérek voltak, akkor hogy alakult ki, hogy vannak europid (fehér), mongoloid (sárga, ázsiai), negrid (fekete) és ausztralid embertípusok is?


Ádám és Éva bőr, szem vagy hajszínéről – tudomásom szerint -, nem tesz említést a Biblia. Az, hogy általában fehérnek ábrázolják Őket, az európai művészek hatása miatt lehet – ugyanígy lett Jézusnak mézszőke haja és hófehér bőre.


2.) Ha Ádámnak és Évának csak 3 fia volt, akkor hogy népesítették be a Földet? AZ anyjukkal voltak együtt?

De ha esetleg lett volna lányuk is (amiről nincs említés), akkor a saját testvéreikkel háltak? Az sem sokkal jobb...


Ádám és Éva elvileg sokkal tovább éltek, mint mi most, és akkoriban még nem is számított bűnnek a vérfertőzés, ugyanígy az utódnemzésnél sem jelentett ez problémát. Hisz logikusan nem jelenthetett, ha két embernek kellett benépesítenie a Földet, ugye? :)


3.) Ha a kereszténység egyistenhit, akkor hogy lehet, hogy Isten is isten, és Isten fia, Jézus is isten? Az úgy már kettő istenség, nem?


Egy Istenben három személy: Atya, Fiú és Szentlélek. Tehát, ez a három mind Isten maga, Jézus pedig a Fiú volt, aki megtestesült a bűneinkért, tehát maga Isten.


4.) A vallás alapja, hogy Isten mindenkit egyformán szeret, ha viszont szeret minket, akkor miért küld a pokolba? Miért nem rögtön a Mennybe születünk?


Isten mindenkit egyformán szeret, de nem balga, hanem igazságos. Mindnyájunknak megvan az esélye, hogy a Mennynek országába jusson, Isten senkitől nem vonja meg az áldást: de igazságos. Tenni és hinni kell érte, nem várni a sültgalambot.


5.) Ha Istenről azt mondjuk, hogy igazságos, akkor miért nem egyenlően jövünk a Földre? Hol abban az igazságosság, hogy valaki egy milliárdos gyerekének születik, és soha semmiért nem kell megdolgoznia, míg valaki éhezőnek születik Etiópiában?


És vajon melyiknek van szüksége a hitre? Az etióp éhezőnek, akinek reményt és megváltást hozhat, vagy a milliárdos gyereknek, aki szinte biztosan dagonyázni dog majd a földi bűnökben? „Boldogok a szegények” – ismerős? :)


6.) Azt mondja a vallás, hogy aki nem hisz, az a pokolra kerül. Ezt érdem, de ebben megint nem értem az igazságosságot.

Ha én egész életemben rendesen tanulok, dolgozok, eltartom a családomat, nem lopok, nem csalok, de nem hiszek Istenben, akkor a pokolra jutok, ha viszont lopok a barátaimtól, sikkasztok, vagy ölök, de hiszek Istenben, és meggyónóm utána, akkor a Mennybe kerülök?

Hol is van ebben a logika?


Nyilván, ha ölsz, lopsz és csalsz, gyónsz, de egy lópikulát bánsz meg rajta, és ugyanúgy fojtatod/nád, nem jelent valódi feloldozást. Ha igazán megbánod, és megnyílsz Isten felé, igen, fel fog oldozni mindezek alól, persze, meg kell változnod és neki tetsző életet élned (Én hiszek abban, hogy a sorozatgyilkosok is megkaphatják a bűnbocsánatot, ha igazán-igazán megbánják, de én már csak ilyen fura vagyok). Ha meg az első példánál maradunk, akkor valóban a pokolra kerülsz. Hisz lett volna alkalmad elfogadni Isten szeretetét, de nem tetted. Itt megint befigyel az „igazságosság”.


7.) Hogy lehet az, hogy ha valami rossz történik, akkor az az én hibám, de ha valami jó, akkor "hála Istennek"?

Pl: Ellopták a táskámat, benne minden iratommal, minden pénzemmel, telefonommal, szemüvegeimmel, kulcsaimmal, kb. 400-450.000 Ft. És mi volt erre a válasz? Felelőtlen vagyok, és az én hibám, hogy nem vigyázok eléggé, és rossz környékre megyek.

De aztán a rendőrség az irataimat megtalálta egy kukában, és erre mi volt a válasz: Köszönjem meg Istennek, hogy ilyen kegyes volt velem.

Hol abban a kegyesség, hogy ellopták az egész életemet?

(22 éves vagyok, gimnáziumban érettségiztem 4 éve, azóta dolgozom, eltartom magam, mellette pedig levelezőn járok főiskolára, tehát azt lopták el, amiért keményen megdolgoztam)


Az „Istennek hála” egy szófordulat. Az, hogy köszönd meg neki, szintén. Annyit értettek ezalatt, hogy bár sz-rban vagy így is, úgyis, legalább valamennyit megtaláltak belőle. Az iratokat sem öt forint újra igényelni, de nem térek el a témától. Mindezek mellett sajnálom, ami veled történt.


8.) Mi van akkor, ha valaki olyankor hal meg, ha még nem tudott dönteni arról, hogy hinni akar-e?

Pl. egy csecsemő, vagy kisgyerek... Ők elvileg automatikusan a Mennybe kell, hogy jussanak, hiszen ártatlanok. Eszerint akkor az jár jól, aki halva születik?


Nos, ez nekem is dilemmám, nem feltétlenül értem. Régen ezért kereszteltek olyan gyorsan, mikor még az egekben volt a csecsemőhalálozás. Mindemellett, a Biblia nem írja, hogy akárhányéves korig jutsz, vagy nem jutsz a kárhozatra. Az egyik egyházban így tartják, másokban meg máshogy.


9.) Isten hogy is néz ki?

Állítólag a Mennyország az más, mint a Föld, más alakot veszünk fel, más a tér és az idő... Ezt még érteném is, DE ha elméletileg Isten Ádámot a saját képére formálta, akkor ő is úgy néz ki, mint mi. Namármost ha úgy néz ki, mint mi most, akkor nyilván mi is ilyen alakban kell, hogy "csatlakozzunk" hozzá. Ha pedig így van, akkor mekkora hely kell ahhoz, hogy ennyi ember elférjen?


Ez megint hit kérdése, és látom, Kérdező, te igenigen bele szeretnél kötni :) Isten hozzánk hasonló, ilyennek tudnánk talán felfogni. Nem kell egy télapószakállú öregembernek elképzelni, aki egy felhőn ücsörög és a lábát lóbálja hófehér tógában.

És mint már talán észrevetted, ha valakit eltemetnek, harmadnapra nem pattan ki a sírjából és szárnyal az egekbe. A lelkünk kerül Isten elé, annak pedig nincs fizikai formája.


10.) Percenként általánosan 107 ember hal meg. Ha igaz az, hogy mielőtt Isten eldönti, hogy ki hova kerül, azelőtt beszél mindenkivel, az azt jelenti, hogy mindenkivel 0,56 mp alatt meg kell hogy ezt beszélje, hogy ne legyen "torlódás". 0,56 másodperc alatt mit lehet megbeszélni? Kicsit zavaros... Ha viszont mindenkire elég időt hagy, akkor van, aki mondjuk évekig vár a pokol és a menny között, hogy hova jut majd? Egy idő után ez a várakozás már végtelen lesz, nem?


Nem. Isten nem tér és idő, Isten minden. Ha úgy akarja, órákig cseverészhet veled, ami egy másodpercnek sem számít. Képes, rá, mert mindenható, de ismét csak hit kérdése lenne.



11.) Ha Isten teremtette a Földet (Paradicsomot), azzal az egy céllal, hogy Ádám (és később Éva) itt élhessen, akkor minek teremtette volna meg a Holdat, a bolygókat, a galaxisokat, a naprendszereket, és az egész világegyetemet ahelyett, hogy csak ezt az egy helyet teremtette volna? A többi teljességgel felesleges, nem?

Még a tejútra azt mondom szükség lehet azért, hogy fényt kapjon a Föld, szép legyen az ég, ha felnézünk... de az extragalaxisok miért is vannak?


Sehol sem írja a Biblia, hogy más bolygó haszontalan lenne, hogy nem lenne másutt élet: a mi Bibliánk Föld keletkezését meséli el, és másra nekünk nincs is szükségünk, hiszen itt élünk.


12.) Ha Isten tényleg létezik, és ennyire igazságos, akkor miért történnek rossz dolgok a jó emberekkel?


Próbára akarja tenni a hitünket, azt hiszem, ezt mesélte a Plébános anno. Ha szeretjük és erő s a hitünk, jutalmunk nem marad el.


13.) Hogy lehetséges az, hogy azt tanítja a Biblia, hogy legyünk szerények, segítsünk a rászorulóknak, de eközben a templomok fényűzőbbnél-fényűzőbbek, a Pápának aranykoronája van, a Vatikánnak van a legértékesebb és legnagyobb műgyűjteménye, és magángéppel repül meglátogatni a híveit?


Ez már megint nem Isten dolga, egyszerűen az egyházé. Remélem nem kell magyaráznom, hol van elválasztva a kettő.


Mindezek mellett, az én hitem nem erős. Lyukacsos a tudásom, és ezt is csak a nevelésnek köszönhetem. Úgy érzem, nem vagyok megfelelő ember egy ilyen eszméhez (megannyi jellemhibával, szadista hajlammal és estébé). Mindegy is.

Téged sem akarlak meggyőzni, ez nem egy olyan dolog, amit az ember szájába kell rágni. Te már eldöntötted, hogy nem akarsz hinni, és nem is fogsz. Valószínűleg a válaszaimba is belekötsz majd, de nem érdekel. A te dolgod, hiszel-e vagy sem, nem kötelességem vitázni veled.

Sajnálom, ha ostobaságokat hordtam össze.

2012. ápr. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

1.) Alkalmazkodás (minden ember egyenlő, legalábbis alap értékben)

2.) Ezt én sem értem. Erre szokták azt mondani, hogy még tökéletes génekkel rendelkeztek, ezért volt nekik szabad egymással csinálni. Isten egyébként is azt mondta nekik, hogy szaporodjanak.

3.) Úgy hogy Isten nem egy személy. Nem 1, nem 2 és nem 3. Benned is ott van. Egyszer valaki írt egy szép kifejezést. Teremtő szeretet. Ez természetesen nem magyarázat, csak vélemény.

4.) Ha van pokol és olyan borzasztó, amilyennek sokan mondják, akkor az Isten nem fog senkit oda küldeni. Honnan tudod, hogy nem a Mennybe születtünk vagy hogy ez nem a pokol? Ki tudja mi volt mi miért van és mi lesz.

5.) Mindenki egyenlőnek születik. Hogy szar a rendszer és nem tudjuk értékelni az értékes dolgokat az a mi hibánk is. Honnan tudod, hogy nem te vállaltad még anno ezt az életet?

6.) Jogos a kérdés. Ez nem így működik. Ha "jó" ember vagy, biztos nem érdemelsz szenvedést, ha hiszel Jézusban, ha nem. Mert aki jó, az kedves az Istennek. Jézust sem azért jött, hogy őt imádjuk.

7.) Nem a te hibád, hogy eltűntek a dolgaid, hanem az az ember hibázott, aki elvette tőled. De mi van, ha gyermeki élete ezen múlt? Nem a mi dolgunk ítélni. Tudom, hogy "igazságtalan".

8.) Nem tudjuk.

9.) Nem külső alapján teremtette Isten képmására az embert, de nem is ez a lényeg. Vannak "mese" részek.

10.) Ha a világot megteremtette, ez miért lenne lehetetlen? Lehet te magad ítéled majd el magad.

11.) Ezt sem tudjuk. Valószínűleg nem hat emberi nap alatt lettek teremtve a dolgok. Ősrobbanás valószínűleg volt, csak azt nem tudjuk, hogy előtte mi volt. Mondjuk azt sem, hogy Isten előtt mi volt. Bonyolult.

12.) A rossz fogalma relatív nagyon. Ezt sem tudjuk megmondani élet előtti előzmények ismerete nélkül, élet értelem ismerete nélkül, és halál utáni dolgok megtapasztalás nélkül.

13.) Úgy, hogy kiforgatták Isten szavait és ez a világ a pénzre ösztönöz. Manapság mindenhez pénz kell.


Végezetül. Nem tudlak meggyőzni. Csak annyit tudok mondani, hogy rengeteg dolgot nem tudunk még. Jézus Krisztus a szeretetre bíztatta az embereket és ez a lényeg. Szerintem.

De írtam már valahol, hogy ha nincs Isten, akkor sem lenne értelme a rombolásnak. Vagy te úgy látod, hogy ez relatív? Milyen jogon bántanál, semmisítenél meg valakit? Ti sem tudjátok, hogy mi az igazság. És gondolom ez a világ nem egy értelmetlen, unlogikus katyvasz, amiben ha lettem a semmiből, akár csecsemőket is ehetek, mert relatív, hogy mi a helyes, mi nem. Akkor jobb lenne elpusztítani és nem lenne annyi szenvedés. Eltűnne a sok szép dolog? Hm.... Relatív, mi a szép...Bonyolult dolgok ezek.

2012. ápr. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 Ozmium42 ***** válasza:
85%

1.) Ha Ádám és Éva fehérek voltak, akkor hogy alakult ki, hogy vannak europid (fehér), mongoloid (sárga, ázsiai), negrid (fekete) és ausztralid embertípusok is?


Egyáltalán nem biztos, hogy fehérek voltak, az európai emberek festői ábrázolták fehérnek őket, talán azért, mert a modelljeik fehér, europid emberek voltak. Vonatkoztass el ettől.


Másrészt a rasszok kialakulását az eltérő éghajlat, környezeti viszonyok alakítják ki, illetve az, hogy genetikailag elszigetelődnek egymástól a népcsoportok. Ez evolúció, ha nem hiszel benne, még akkor is fel lehet építeni logikusan, az úgynevezett "mikroevolúciót" még a kreacionisták is elismerik, ez a kérdés pont ebbe a kategóriába tartozik.


2.) Ha Ádámnak és Évának csak 3 fia volt, akkor hogy népesítették be a Földet? AZ anyjukkal voltak együtt?

De ha esetleg lett volna lányuk is (amiről nincs említés), akkor a saját testvéreikkel háltak? Az sem sokkal jobb...


Ádámnak és Évának nem csak 3 fia volt, hanem sok fiaik és lányaik, erről a Biblia tudósít:


"3. Élt vala pedig Ádám száz harmincz esztendőt, és nemze fiat az ő képére és hasonlatosságára és nevezé annak nevét Séthnek.

4. És telének Ádám napjai, minekutánna Séthet nemzette, nyolczszáz esztendőre, és nemze fiakat és leányokat.

5. És lőn Ádám egész életének ideje kilenczszáz harmincz esztendő; és meghala. "


(Valójában nem 130 évig élt, hanem ennél még sokkal tovább, de 130 évesen már fiai és lányai voltak).


Ebből persze az következik, hogy a testvéreknek egymással kellett házasodnia. Ez valójában így is történt, mert ekkor még nem volt negatív következménye. A testvérek, illetve közeli rokonok házassága Mózes idejében lesz megtiltva először, ekkor már az emberiség igen népes, hogy mindenki tudjon magának olyan társat választani, aki nem a közvetlen vérrokona. Kezdetben azért volt lehetséges a vérfertőzés, mert a paradicsomi állapotban nem volt betegség, és Ádám és Éva DNS-e tökéletes volt. Ez később a mutációkkal fokozatosan romlik le, és egy bizonyos ponton túl már veszélyessé válik emiatt a vérfertőzés.


3.) Ha a kereszténység egyistenhit, akkor hogy lehet, hogy Isten is isten, és Isten fia, Jézus is isten? Az úgy már kettő istenség, nem?


És a Szentlélek is Isten, az úgy már három :)


A Szentháromság egy olyan tan, amit nem lehet logikusan levezetni, mert a vallói is isteni misztikumnak tartják. Többek között ez mutatja azt, hogy nem mi találtuk ki, mert ha mi találtuk volna ki, akkor logikus lenne. Egy Isten van, akinek három megnyilvánulási formája van, ez az Atya, a Fiú, és a Szentlélek. Ha mindenképpen hoznom kellene valami párhuzamot, akkor a hullám-részecske kettősséget tudnám felhozni.


4.) A vallás alapja, hogy Isten mindenkit egyformán szeret, ha viszont szeret minket, akkor miért küld a pokolba? Miért nem rögtön a Mennybe születünk?


Isten mindenkit egyformán szeret, de aki őt nem szereti, az önként elfordul tőle, és elutasítja őt, így oda jut, ahol az ördögök vannak. Isten mindenkit meghív a mennybe, és annak a módját is megadta, hogy hogyan lehet eljutni oda. Az ördög az, aki ettől vissza akar tartani, és nem az Isten az, aki "elküld". Pontosan ez az oka annak is, hogy nem egyenesen a paradicsomba születünk, hanem egy megrontott világba, amiből földi életünk végeztével ki kell szakadnunk.


5.) Ha Istenről azt mondjuk, hogy igazságos, akkor miért nem egyenlően jövünk a Földre? Hol abban az igazságosság, hogy valaki egy milliárdos gyerekének születik, és soha semmiért nem kell megdolgoznia, míg valaki éhezőnek születik Etiópiában?


Itt vissza kell utalni az előző válaszra, és hozzá kell tenni, hogy mindenki üres kézzel születik, és üres kézzel hal meg. Viszont a világ nem tökéletes, hanem bűntől terhelt, ami a Sátántól ered, és az ember önként hozta be a világba (a Sátán ekkor is hazudott, és Isten ekkor is az igazat mondott, de rossz lóra tettünk).


6.) Azt mondja a vallás, hogy aki nem hisz, az a pokolra kerül. Ezt érdem, de ebben megint nem értem az igazságosságot.

Ha én egész életemben rendesen tanulok, dolgozok, eltartom a családomat, nem lopok, nem csalok, de nem hiszek Istenben, akkor a pokolra jutok, ha viszont lopok a barátaimtól, sikkasztok, vagy ölök, de hiszek Istenben, és meggyónóm utána, akkor a Mennybe kerülök?

Hol is van ebben a logika?


Rossz a felfogásod ezzel kapcsolatban, valószínűleg azért, mert nem gyónsz rendszeresen, illetve nem veszed komolyan az egészet. Gyónni az megy, aki bánja a bűneit, bánni pedig az bánja, aki belátta, hogy az rossz. Ezért megundorodik tőle, és többet nem csinálja. A gyónás, mint puszta cselekmény önmagában nem töröl el semmilyen bűnt.


Ha van egy ember, aki tökéletesen keresztényi életet él, de nem hívő, az olyan, mint az alkoholmentes pálinka. Tudniillik ha nincs Isten, akkor nincs erkölcs, és aki azt mondja, hogy az erkölcs az egy szükségszerű társadalmi jelenség, az nagyot téved, az azt állítja, hogy a pálinka alkoholmentesen is pálinka. A tendencia az, hogy a kereszténység felépített egy normarendszert Európában jó 2000 év alatt (ez olyannyira nem volt szükségszerű, hogy sokszor tűzzel-vassal kellett a népre erőltetni), azok az ateisták pedig, akik puszta nagyvonalúságból betartják az ex-keresztény világ normáit, azok egyre kevesebben vannak, és ebben az esetben a tendencia éppen az, hogy az erkölcsök roncsolódnak, egyre elviselhetetlenebb az együttélés, nő a kizsákmányolás, a gátlástalanság, az ízléstelenség és a normalitás. Nekik ez nem tűnik fel, úgy tűnik, hiányzik belőlük az a szükségszerű erkölcs, amire hivatkoznak.


7.) Hogy lehet az, hogy ha valami rossz történik, akkor az az én hibám, de ha valami jó, akkor "hála Istennek"?

Pl: Ellopták a táskámat, benne minden iratommal, minden pénzemmel, telefonommal, szemüvegeimmel, kulcsaimmal, kb. 400-450.000 Ft. És mi volt erre a válasz? Felelőtlen vagyok, és az én hibám, hogy nem vigyázok eléggé, és rossz környékre megyek.

De aztán a rendőrség az irataimat megtalálta egy kukában, és erre mi volt a válasz: Köszönjem meg Istennek, hogy ilyen kegyes volt velem.

Hol abban a kegyesség, hogy ellopták az egész életemet?

(22 éves vagyok, gimnáziumban érettségiztem 4 éve, azóta dolgozom, eltartom magam, mellette pedig levelezőn járok főiskolára, tehát azt lopták el, amiért keményen megdolgoztam)


Ez csak egy szófordulat, nem hiszem, hogy ezen lovagolni kellene. Gyakran Isten maga gördít akadályokat elénk, néha nem ő, de ő segít megoldani őket. Aki meglopott, az gonoszan tette, amit tett, neked pedig szerencséd volt, hogy megkerültek a dolgaid. Ha észreveszed a történtekben az isteni üzenetet, akkor jó, ha nem, akkor nem biztos, hogy egyáltalán volt benne.


8.) Mi van akkor, ha valaki olyankor hal meg, ha még nem tudott dönteni arról, hogy hinni akar-e?

Pl. egy csecsemő, vagy kisgyerek... Ők elvileg automatikusan a Mennybe kell, hogy jussanak, hiszen ártatlanok. Eszerint akkor az jár jól, aki halva születik?


Ez egy nehéz kérdés. A katolikus egyház szerint ezért kell az újszülöttet minél hamarabb megkeresztelni, mivel mindenki az eredeti bűnnel születik, és ezt a keresztség törli el. Viszont a purgatórium tana is emiatt került képbe, mivel a Biblia tudósít olyan esetekről, amikor csecsemőket mészárolnak le, pl. mert Jézust keresik. Őket hívják aprószenteknek, és az ő lelkük elvileg a tisztítótűzbe kerül, és onnan a mennybe. Ha jól tudom, ez a lehetőség azoknak is fennáll, akik bocsánatos bűnökkel rendelkeznek.


9.) Isten hogy is néz ki?

Állítólag a Mennyország az más, mint a Föld, más alakot veszünk fel, más a tér és az idő... Ezt még érteném is, DE ha elméletileg Isten Ádámot a saját képére formálta, akkor ő is úgy néz ki, mint mi. Namármost ha úgy néz ki, mint mi most, akkor nyilván mi is ilyen alakban kell, hogy "csatlakozzunk" hozzá. Ha pedig így van, akkor mekkora hely kell ahhoz, hogy ennyi ember elférjen?


Isten nem néz ki sehogy, mert nem anyagi lény, így a tárolására sem kell hely. Egyébként ő időn és téren kívül mindenhol ott van. A mi lelkünk hozzá hasonlatos, de nem azonos vele, mivel a teremtmény nem is lehet nagyobb, mint a teremtője. A Mennyországba a lelkünk kerül, és nem fizikailag fog tárolódni. Nehéz erről a továbbiakban beszélni, mert még elég kevesen jöttek vissza onnan, és jöttek is volna, legfeljebb példázatokban beszélhetne az ott tapasztaltakról, ami vagy megértenénk, vagy nem.


10.) Percenként általánosan 107 ember hal meg. Ha igaz az, hogy mielőtt Isten eldönti, hogy ki hova kerül, azelőtt beszél mindenkivel, az azt jelenti, hogy mindenkivel 0,56 mp alatt meg kell hogy ezt beszélje, hogy ne legyen "torlódás". 0,56 másodperc alatt mit lehet megbeszélni? Kicsit zavaros... Ha viszont mindenkire elég időt hagy, akkor van, aki mondjuk évekig vár a pokol és a menny között, hogy hova jut majd? Egy idő után ez a várakozás már végtelen lesz, nem?


Nagyon földhözragadt megközelítés. Isten nem egyenként beszél az emberekkel, és az emberek nem szabályosan potyognak el 0,56 másodpercenként. Mint említettem, Isten nem térben és időben létezik. Ő már létezett, amikor ezek még nem, és ezeket ő teremtette. Megint előjön, hogy a teremtmény nem lehet nagyobb a teremtőjénél. Tehát Istent nem kötik ezek a fizikai dolgok. A lelkünk is elszakad a fizikai világtól, és amikor a végítéletre sor kerül, már nem kötnek tér és idő szabályai.


11.) Ha Isten teremtette a Földet (Paradicsomot), azzal az egy céllal, hogy Ádám (és később Éva) itt élhessen, akkor minek teremtette volna meg a Holdat, a bolygókat, a galaxisokat, a naprendszereket, és az egész világegyetemet ahelyett, hogy csak ezt az egy helyet teremtette volna? A többi teljességgel felesleges, nem?

Még a tejútra azt mondom szükség lehet azért, hogy fényt kapjon a Föld, szép legyen az ég, ha felnézünk... de az extragalaxisok miért is vannak?


Erre azt tudom mondani, hogy fogalmam sincs, de vallás szempontjából teljesen irreleváns is. Valószínűleg nagyon is logikus értelme van (vagy nincs), de nem kötötték az orrunkra, és ez sok mindennel így van.


"12.) Ha Isten tényleg létezik, és ennyire igazságos, akkor miért történnek rossz dolgok a jó emberekkel?"


Azért mert az Isten igazságos, a Sátán viszont igazságtalan, a világ bűnnel megrontott, az emberek tökéletlenek, bűnre hajló természetük van, szabad akaratuk és választásuk van, és ennél fogva képesek ártani. Másrészt amit először rossznak hiszünk, később kiderülhet, hogy a hasznunkra válik, és ami jónak tűnik elsőre, az a vesztünket okozhatja. Komplikált dolog.


13.) Hogy lehetséges az, hogy azt tanítja a Biblia, hogy legyünk szerények, segítsünk a rászorulóknak, de eközben a templomok fényűzőbbnél-fényűzőbbek, a Pápának aranykoronája van, a Vatikánnak van a legértékesebb és legnagyobb műgyűjteménye, és magángéppel repül meglátogatni a híveit?


Ha úgy véled, hogy más csorbát szenved bizonyos előírások betartásában, az téged ne akadályozzon, hogy megtartsd őket. Ha pedig úgy érzed jónak, hogy ha más nem tartja be, akkor te sem, akkor viszont ne légy képmutató. Megjegyzem, az egyház segít a rászorulókon, amit pedig a hívek finanszíroztak a saját pénzükön, azt ne sajnáld a templomaikból, arra költenek, amire akarnak, meg a pápa is azt húz a fejébe, ami jónak lát, legfeljebb ő maga vallja kárát a végelszámolásnál.

2012. ápr. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
60%

Vársz úgy cirka 10-15 évet, vagy lehet hogy többet. Eltemetsz pár családtagot, és valószínű, hogy újak is érkeznek az életedbe. Nna, amikor ezek megvoltak, akkor majd visszajössz ide, és az akkori tapasztalatoddal a hátad mögött, kb szét fogod röhögni a fejedet azon, hogy ezt így pontokba szedve leírtad. :))


Hígyj, és kész. Ez a lényeg. Ha van bizonyíték, az nem hit, nem bizalom, az tudás.

2012. ápr. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
19%

ha kíváncsi vagy a végeredményre, minden keresztény végső érve az, hogy isten jó, és a rossz dolgokat az ember választja és okozza, vagy ha nem tud jó kifogást felhozni, akkor isten bölcsebb mint az ember, te ezt nem értheted.


innen kezdve fölösleges kérdéseket feltenni egy fanatikus kereszténynek


például:

10-isten mindenre képes, vannak segítő angyalai

11-az nem a te dolgod, isten tudja miért teremtette

12-isten jó, csak a rossz emberek teszik boldogtalanná a jókat, ezzel isten próbárateszi őket

2012. ápr. 14. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
37%

Vidiripi


1. Nem írja a Biblia milyenek voltak.

2. Igen testvér házasság volt. S csak később tiltotta meg ezt a Teremtő.

3. Van az Atya s van a fia Jézus. De Jézus a hatalmát az Atyától kapta. Máté 28:18 Jézus hozzájuk lépett, és így szólt: "Nekem adatott minden hatalom mennyen és földön.

Nézd meg a Máté 11:27 is.

Ha Jézus isten akkor nem azt mondta volna hogy enyém minden hatalom? Így lenne logikus.


4. Emberek vagyunk. Anyagból lettünk teremtve. Ezért születünk a Földre.

5. Azért mert Ádám és Éva kiűzetett az Édenkertből.

6. Ha nem hiszel Istenben akkor miért várod el hogy áldásban részesülj tőle? De ez így egy paradoxon.

7. Nem Isten lopta el az "életedet" hanem a rablók. De ez megint csak hit kérdése. Ha hiszel akkor hálád adsz azért hogy ennyi vissza került hozzád. Ha meg nem hiszel akkor csak örülj neki és kész.

8. Maga az az elképzelés hogy Istennek csecsemőkre van "szüksége" már abszurd. De egy dolog biztos az hogy nem feledkezik meg senkiről sem mert még a hajszálainkat is számon tartja. De egy érdekes kérdés amikor Jézus feltámasztotta Lázárt akkor őt a mennyországból "hozta vissza"? Ez megint csak nem logikus. Hm.....!

9. Ami a helyet illeti: Indulj el gyalog kis hazánk egyik végéből a másikba! Akkor majd rájössz hogy mekkora távolságok vannak. S még Európát sem hagytad el nem hogy a Földet.

"saját képére formálta" Itt az ember tulajdonságairól van szó. S nem a fizikai jellemzőkről.

10. Az idő csak nekünk akkora probléma. Isten hozta létre az időt is amikor megteremtette az anyagi világot. De mint korábban utaltam rá a halál az nem egészen úgy van ahogy te gondolod.

11. Ádámnak és Évának azt mondta hogy töltsék be a Földet. De miért kellene itt megállni?

12. Hogy miért történnek rossz dolgok.

a; Vannak előre nem látható dolgok. (összeomlik egy épület)

b; Rossz döntést hoz az ember. (még átférek a vonat előtt)

c; Nem érdekel mit mond Isten szava élek úgy ahogy akarok.

d; Ádám bűne miatt tökéletlenek lettünk így a tulajdonságaink is azok. (immunrendszer)


13. Ha szétnézel a világban akkor láthatod hogy az nem olyan amilyennek lennie kellene.

Azért mert a világ a gonosz hatalmában van. A Teremtő elmondta nekünk azt hogy hogyan kellene élnünk de ha mi nem hallgatunk rá akkor az nem az ő hibája.

Jézus tanítványai alakították meg az első gyülekezeteket.

De mára nagyon sokan eltértek a Biblia tanításától. Ezért olyan a Vatikánban lévő egyház amilyen.

2012. ápr. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
77%

Nem rosszindulatból írom, amit írok. Nem vagyok eléggé hozzáértő, hogy komoly teológiai vitát folytathassak. Nem gondolom, hogy komolyan gondolod, hogy megtérnél. Ha igazán érdekelnek a válaszok paphoz mentél volna, nem ide írogatnál. Persze, itt remek lehetőség van gondolataid kifejtésére, ami jó dolog, de nem hiszem, hogy közben a "túl logikus" gondolkodásodat kellene fényezni.

A kérdéseid nagy része laikusságodból fakad, "komolyabb" érvek csak a 8-ashoz és a 13-ashoz kellenek. A többi a témában való járatlanságodból fakad. (Nem rosszallóan mondom, én is gondoltam, hogy "hű, de sokat tudok" aztán pofára estem.) A másik nagy gond, hogy értelmetlen fizikai törvények alapján "megtámadni" Istent, hiszen nem tudunk róla, csak HISZÜNK.

Mert tudni és hinni nem ugyanaz.

Isten azt szeretné, hogy higgyünk benne.

2012. ápr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Jó kérdéseid vannak :-) Amire tudok, válaszolok, de előre szólok, hogy a véleményem nem biztos, hogy megáll a Biblia alapjain... csak egy vélemény. Elöljáróban annyit elmondok, hogy SZERINTEM a kereszténység nem attól lesz valós, hogy ami a Bibliában le van írva, az mind szó szerint úgy van, hanem hogy amit tanít, ami az erkölcsi értéke, az valóban igaz és hasznos.


És most jöjjenek a válaszok:

1. A Biblia nem biológiakönyv, a különböző rasszok kialakulására vonatkozó adatokat ne itt keresd.

2. Lehetett ott több ember is, csak a történet Ádámra és Évára, meg az ő utódaikra fókuszál. Isten teremthetett még melléjük másokat is, akik név szerint nem szerepelnek a Bibliában. Sehol nem írja, hogy a testvérek egymással, vagy az anyjukkal háltak volna, én a magam részéről nem hiszem el, hogy "akkoriban még nem számított ez bűnnek meg vérfertőzésnek". Egyébként meg ezt a teremtéstörténet sem kell feltétlenül betű szerint igaznak tekinteni.

3. Atya, Fiú, Szentlélek - ez ilyen "3 az 1ben" dolog, Isten három különböző megnyilvánulása.

4. Miért nem születünk egyből a mennybe? Na ezen még sose gondolkoztam, nem egy rossz kérdés, el lehetne rajta filozofálgatni, de tény, hogy itt vagyunk a Földön... biztos nem ok nélkül. Isten pedig nem küld senkit sem a pokolra, legalábbis biztos nem szán eleve oda senkit - az ember "küldi oda" saját magát. (Ezt máshol, máskor kifejthetem bővebben, ha szeretnéd...)

5. Tény, hogy nem egyenlő esélyekkel indulunk. Anyagiakban legalábbis. Lelkiekben viszont igen.Mindenkinek megvan az esélye rá, hogy jó emberré váljon, akkor is, ha szörnyűek a családi- és az életkörülményei. És mindenkivel történhetnek, és történnek is jó dolgok, csak észre kell őket venni.

6. Egy örök kérdés... nem tudnám pár mondatban kifejteni rá a választ. Ha gondolod, privátban...

7. Ellopták a táskádat - annyiban a te hibád, hogy vigyázhattál volna rá jobban. Meglettek az irataid - hát ez abszolút nem rajtad múlott. Tényleg köszönheted Istennek... ugye érted a különbséget?

8. Biztos, hogy nem az jár jól, illetve nem csak az jár jól, aki halva születik. A mennybe meg bárki kerülhet, nem csak azok, akik már döntöttek a keresztény hit mellett. Erről Isten dönt, nem mi, és arról is, hogy mi alapon.

9. Szerintem Isten nem más, mint az egyetemes jóság, szépség, szeretet gyűjtőneve. Bennünk, és rajtunk kívül is létező. Az pedig, hogy Isten az embert a saját képére formálta, nem azt jelenti, hogy külsőre ugyanúgy néz ki, hiszen Isten nem testi lény, hanem szellemi, így nincs is külseje! Azt jelenti, hogy Isten az embert magához hasonlóan jónak teremtette.

10. Pf, hogy mik eszedbe nem jutnak :-) Isten a szeretet. A szeretet meg mindenütt ott tud lenni, anélkül, hogy "torlódás" alakulna ki :-)

11. Attól, hogy emberi lény (jelenlegi tudomásunk szerint) csak a Földön él, miért volna a többi égitest felesleges? Nem minden csak az emberért van.

12. Hogy megerősödjenek lelkileg, és érettebbé váljanak. Képzeld csak el, milyen lenne, ha valakivel egész életében soha, semmi rossz dolog nem történne? Milyen emberré válna ő akkor?

13. A Biblia és az egyház az két különböző dolog. Hozzáteszem, hogy nem vagyok egyházellenes, bár katolikus sem.


Remélem, tudtam segíteni, és nem zavartalak össze még jobban :-)

2012. ápr. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!