Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek, hogy a...

Mi a véleményetek, hogy a keresztény cukrászt megbüntették diszkriminációért, mert nem volt hajlandó két férfi házasságára, meg egy sátánistának tortát készíteni?

Figyelt kérdés

Régóta pereskednek vele és engem ateistaként is elképeszt ez az lmbtq nyomás, szinte hihetetlen, hogy már itt tartunk.

Ennek a videónak a vége felé esik erről szó, 9,30 körül.

https://www.youtube.com/watch?v=kD-IRRfgEvw



2023. jan. 31. 18:34
 101/155 anonim ***** válasza:
14%

100: A magánéleti orientációdat egy szintre emeled vallással vagy állampolgársággal. xD


Toporzékoljatok csak. Örülök, hogy ennyire bizonytalanok vagytok, hogy minden kihoz a sodrotokból. A meghasonlott életmód okozza.

2023. febr. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/155 anonim ***** válasza:
79%

Nem értem mi a problémátok?

Hitler is csak lelkiismeretesen védte a saját és követői lelkét. Csak védekezett amikor lemészároltatta azt a rengeteg zsidót.

A cukrász is csak a nézeteit védte amikor nem szolgálta ki őket.

2023. febr. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/155 anonim ***** válasza:
29%
102 nem unalmas még a hitlerezés libsikék? xD találjátok már ki valami újat
2023. febr. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/155 Fero89 ***** válasza:
100%
#101 először bele sem gondoltam, de utólag örülök hogy pont ezt a két példát választottam. Hiszen egyesek szerint a melegség döntés kérdése, egy választás, pont mint a vallásod. Mások szerint vele születsz, és nem tehetsz róla, vagy ellene, pont mint az állampolgárságod. Most akkor melyik kategória nem érdemel védelmet?
2023. febr. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/155 anonim ***** válasza:
25%
104: akkor most ezt is gondold gondold újra xD
2023. febr. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/155 Fero89 ***** válasza:
78%
#103 Hitler volt az élő példa arra, hova vezet ha egy bizonyos nézet negatív aspektusait túlzásba visszük. A gondolat hogy ebből tanulnunk kéne és nem megismételni a hibáit remélhetőleg sosem lesz unalmas, reménykedjünk hogy ebben a kategóriában senki nem fog kitalálni "valami újat"
2023. febr. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/155 anonim ***** válasza:
21%

"Csak az a gond hogy az apácánk hivatásos műf@sz rajzoló"


Hát pont az a lényeg, hogy nem....


A bziság nem fér össze a kereszténységgel és pont !

2023. febr. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/155 anonim ***** válasza:
21%

"A bziság nem fér össze a kereszténységgel és pont !"


A sántánizmus meg főleg nem!

2023. febr. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/155 Fero89 ***** válasza:
82%
#107 az illető a perben CUKRÁSZ volt akit arra kértek SÜSSÖN TORTÁT, amennyire én tudom, ez a szakmája. A foglalkozása nem kőműves volt, vagy ács, és egészen biztos nem az hogy keresztény.
2023. febr. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/155 anonim ***** válasza:
100%

101


Én nem vagyok sem homoszexuális sem pedig bizonytalan.


A Bibliában rengeteg olyan törvény van amit ma már nem tartanak és nem is kell betartani. Arról nem is beszélve, hogy itt-ott csak a kor nézeteket tartalmazza amik azért kerültek bele mert ember írta le.

A fordítások miatt is voltak nem egyszer gondok amikor valaki valamit félre fordított véletlen. Főleg amikor később az ő fordítását használták tovább.


Ez természetesen még magában nem jelent semmit. Azonban ott van még az Elte kutatása is ami szerint ott van mindenkiben (és nem csak emberben) a genetikájában, hogy bizonyos feltételek esetén az utód homoszexuális legyen.


Ahhoz hogy ez ilyen sok fajnak a genetikájába belekerüljön leginkább két lehetőséget láttok:

- Nagyon régen került bele a genetikába és ilyen hosszú idő alatt, rengeteg különközöző változás során ez a gén nem tűnt el? Ez maximum abban az esetben lehetséges ha valamilyen jó oka van annak, hogy ott van. Egy fölösleges esetleg hátrányos gén esetében nem nagyon.

- Több fajban is kialakult ez a gén mert van valamilyen hasznos szerepe.


De ugye, hogyan lehetséges, hogy ez belekerült a génekbe?

Hát erre egy lehetőség van. Isten úgy akarta. Ő teremtett mindent és bele teremtette.


Fel lehetne vetni, hogy a bűnnel került bele. De lehetne bármilyen bűnnek olyan következménye amit Isten nem akar? Ő teremtette meg Ádám és Éva esetén a fát és a gyümölcsét. Tökéletes és teljeskörű kontrollt gyakorolva közben arra, hogy mi történjen Ádámmal és Évával akkor akkor ha esznek a fáról.


Vagy egy baleset során ilyen sok élőlény genetikájába, ilyen tartósan, Isten akarata ellenére belekerült? Ez még hihető is lenne ha Isten ostoba lenne. De nem az.


Vagy valakinek olyan teremtő, alkotó hatalmat adott Isten, hogy bele tudd piszkálni a génekbe? Értelme sem lenne az egésznek.


Aztán a másik lényeges pont. Ott van a Bibliában, hogy Isten nem kísérti meg az embert. De ha ez bűn lenne akkor Isten megkísértené vele az embert? Isten elvileg ilyet nem tenne. Tehát ha bele rakta azt csak úgy tehette bele, hogy ezt nem tekinti bűnnek.


Tehát a Bibliának azon részei amik utalnak arra, hogy ez talán bűn azok vajon tényleg Istentől származnak? Ha tőle származnak vajon azok közé tartoznak amik örök érvényűek vagy azok közé amik csak egy időben voltak fontosak mert akkor éppen az segítette az embereket?



Persze lehetne kötözködni még a tudományos eredményekkel is. De akkor csak azzal kötözködsz aki a csodálatos művet elemzi.


Mintha azt mondanád, hogy a Mona Lisa egy két részét nem Leonardo da Vinci festette mert neked nem tetszik. Ezzel képletesen szemen köpnéd és megrágalmaznád Leonardo da Vincit. Ilyet tennél Istennel?

2023. febr. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!