Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek, hogy a...

Mi a véleményetek, hogy a keresztény cukrászt megbüntették diszkriminációért, mert nem volt hajlandó két férfi házasságára, meg egy sátánistának tortát készíteni?

Figyelt kérdés

Régóta pereskednek vele és engem ateistaként is elképeszt ez az lmbtq nyomás, szinte hihetetlen, hogy már itt tartunk.

Ennek a videónak a vége felé esik erről szó, 9,30 körül.

https://www.youtube.com/watch?v=kD-IRRfgEvw



2023. jan. 31. 18:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/155 anonim ***** válasza:
94%

Nálam valami ukrán lövedékes videó jött be, amit a hitgyüli hírharsonája csinál. A hitgyülis hírekkel én óvatosan bánnék, mert olyanok, mint a jehovások, hogy sajátos nézőpontból mutatnak be dolgokat.


Amúgy a cukrásznak nem kell egyetérteni a melegházassággal vagy nem egyetérteni vele, csak egy tortát kell készíteni, ami pont olyan, mint az előtte lévő sok száz, amit megcsinált. Gyatra piskóta, túlcukrozott, ízetlen krém sok növényi zsírral és valami gyomorforgató színezett fondan bevonat. Mivel ez a torta semmiben se különbözik a többitől, max más marcipán(szerű) figura kerül rá, ezért igen, ez súlyos diszkrimináció.

Ez olyan, mintha én nem szeretném a fekete hajú embereket, ezért nem szolgálnám ki.


Ha a sátánistának készült torta is pont olyan gyatra vacak, mint a többi, akkor igen, az is diszkriminatív volt. Ha a tortán is meg kellett jelennie istenkáromló dolgoknak, akkor viszont érthető, hogy ezt nem vállalta.

2023. jan. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/155 anonim ***** válasza:
84%

Ha kiírta volna, hogy csak keresztényeknek, csak keresztény tematikában, stb dolgozik, akkor nem került volna bíróság elé az ügy. Mivel nem írta ki, mert nyilván kellett neki a zsozsó az ateistáktól, a melegektől, a mindenki mástól is, ezért ha mégis diszkriminál, akkor perre vihető az ügy.

Mi a probléma? Milyen LMBTQ nyomásról beszélsz? Mit nem értesz rajta?

2023. jan. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/155 anonim ***** válasza:
87%
Ja igen, voltak olyan boltok, ahol nem szolgáltak ki feketéket. Gondolom te az első sorban csápolva hőbörögtél volna, hogy mit képzelnek a feketepropagandisták, hogy diszkriminációt kiáltanak! Hát már hihetetlen hogy itt tartunk! (...áldozati póz...)
2023. jan. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/155 anonim ***** válasza:
28%
#1: Viszont a Meta nyugodtan cenzúrázhat mindent, ami nem tetszik neki, hiszen ő egy magáncég. Azt tilthat ki, akit akar, hiszen ő magáncég. Viszont a keresztény cukrásznak kötelező lenne mindenkit kiszolgálnia, aki rendelni akar tőle. Ő nem magáncég?
2023. jan. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/155 anonim ***** válasza:
91%

#2 A cukrászos hír 9:30-nál kezdődik.


Nem tudom, mit gondoljak az ügyről. Egyrészt rohadtul ellenszenves minden olyan ember, aki azért diszkriminálja a másikat, mert meleg vagy transznemű. Másfelől nem értem, hogy amíg a legtöbb amerikai államban a vallására hivatkozó orvos megtagadhatja az abortuszt, a vallására hivatkozó gyógyszerész megtagadhatja a fogamzásgátló kiadását, a vallására hivatkozó egészségügyi dolgozó mentesülhet az oltások alól, addig egy magánvállalkozást miért kényszerítenek olyasmire, amit nem akar.

2023. jan. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/155 anonim ***** válasza:
28%
Semmi ez már nem valódi liberalizmus ez már diktatúra.
2023. jan. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/155 anonim ***** válasza:
31%

Elszomorító, hogy már itt tartunk, de egyben jól jellemzi ezeket a mai szörnyű állapotokat!!


Én azt mondom, hogy a jó Isten majd megjutalmazza és kárpótolja odaát.


Szép dolog, hogy fontosabb volt a cukrásznak a vallása, az elvei, a hite, mint Júdás pénze...!

2023. jan. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/155 anonim ***** válasza:
63%

Én a cukrász helyében már az első beperelés után kiírtam volna, hogy csak olyan tortát vállalok, amelyik összeegyeztethető a keresztény vallásommal.


Talán akkor megúszhatta volna.


Sajnálom, hogy ilyen gcik miatt nem vállal több esküvői tortát és remélem, hogy az őt meghurcolók megbűnhődnek!

2023. jan. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/155 anonim ***** válasza:
85%

Én azt nem értem, hogy miért kell beperelni valakit azért, mert nem vállal valamit.

Mármint ha én cukrász vagyok, és kérnek tőlem valamit, ami túl bonyolult nekem vagy nem tudom megcsinálni, nincs időm, nincs energiám, akkor azt mondom, hogy bocsánat nem, és le van zárva.

Én járok rosszul, hiszem nem fogok pénzt kapni, ha nem vállalok el egy munkát, de ez az én személyes döntésem, hogy mit vállalok el, és mit nem.

2023. jan. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/155 anonim ***** válasza:
67%
Valszeg a cukrász ott bszta el, hogy túl őszinte volt és amikor megkérdezték a nem vállalás okát, akkor ő becsületesen bevallotta kamuzás helyett.
2023. jan. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!