Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyes embereket miért irritál,...

Egyes embereket miért irritál, hogy sokan szeretik Istent?

Figyelt kérdés

2023. febr. 1. 11:52
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
89%

19-es


Ateista vagyok, elfogadom a véleményed. Nem, engem nem zavar a vallás. Viszont legyünk őszinték. A vallásos emberek között vannak normálisak, és vannak, akik nem azok. Olyan hívő ember véleményével is találkoztam a neten, hogy az pokolra jut, aki nem hisz Istenben. Vagy, hogy azért akarják erőltetni a vallást másokra, mert megakarják őket óvni a sátántól.

Most kérdezem, hogy aki ateista, akkor az rossz ember? Erről mit gondolsz? Milyen dolog az, hogy jusson pokolra aki nem hisz Istenben? Ez már erőszak és diszkrimináció. Ha ezekkel az állításokkal nem értesz egyet, akkor rendben van, nem fog zavarni senkit, hogy hívő vagy, de azért az ateistákat is fogadjuk már el.


Tényleg én kicsit azért sajnálom azokat a hívőket, akik nem ilyen barbár módon űzik a vallást, mert tény, hogy vannak normális hívők is, de az ilyenektől én is falra mászok. Miattuk van szerintem, hogy sokat meghallják azt a szót, hogy vallás, és egyből ilyen dolgok jutnak eszükbe, mint amit a vallási fanatikusok mondanak. Úgyhogy a kérdésre is ez a válaszom, hogy egyes durva hívők miatt is lehet, hogy ez az ítélkezés van, de ha te kérdező nem ilyen véleményen vagy, akkor ne vedd magadra, meg te se 19-es. Akinek nem inge, nem vegye magára.

2023. febr. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
75%

A vallásos emberek is emberek. Köztük is vannak normálisak és kevésbé normálisak. Egy biztos, mi vallásosak, keresztények mind kivétel nélkül bűnösök vagyunk.

Nem állítom, hogy pokolra jut, aki nem hisz Istenben. Nekem az jön le a Bibliából, hogy az Atyához egy út vezet és az Krisztus. Az pedig, hogy a többi út merre viszi a többieket engem nem nagyon izgat.


Én hívőként azt mondom, hogy az ateisták közt is vannak jó emberek, normálisak és kevésbé normálisak is. Az biztos, hogy az ateisták közt vannak olyanok, akik bűntelennek vallják magukat, a keresztények közt pedig csak bűnösök vannak.


Én szeretem az ateistákat. Jézus is szerette őket, hát én szegény ördög, akkor miért ne szeretném őket?

Az meg, hogy ki jut a pokolra vagy ki jut a semmibe vagy akárhová, nem az én ítéletemen múlik. Azt tudom, ha az Atyához akarok eljutni, akkor Jézuson át vezet az utam.


A vallást és magát a hitet elferdítették. Nem csak az ateisták, hanem a hívők is részt vettek ebben. Mondom, mi hívők, mind bűnösök vagyunk és Krisztus nélkül a pokolra is jutnánk. Igen, vannak vallási fanatikusok, vannak, akik Istenük nevében robbanómelénnyel százakat visznek a túlvilágra egy szerintük nemes ügyért, de aki az életet pusztítja bármilyen ürüggyel, arról nehezen képzelem el, hogy 77 szűzlány kényezteti majd Odaát.

Én azt tudom, hogy bűntelen ateistákból válhatnak bűnös kereszténnyé az emberek, és bűntelen keresztényekből is válhatnak bűntelen vagy bűnös ateistákká az emberek. Azt is tudom, hogy a bűnös keresztények már sosem lesznek ateisták.

Azt is tudom, hogy a kereszténység igazi célja itt a földön nem a térítés kellene, hogy legyen, hanem az evangélium hirdetése. Mert ez egy örömhír, Jézus megváltói tevékenységének megértésének lehetőségének a megadása mindenki számára fontos, hogy elérhető legyen. Aztán ezzel a tudással mindenki azt kezd, amit akar, az már szerintem mindenkinek a saját dolga.

én a magam részéről terjesztem, ahol tudom és az egyházat pedig semmi másra nem tartom, mint arra, hogy őrizze az információkat a Mesterről és adja át annak, aki kíváncsi rá.

Szerintem Isten pont letojja, hogy az ember meg van-e keresztelve, bérmálkozva, bemerítkezve vagy sem. ezek a dolgok az embereket érdeklik legfeljebb.

Úgy vélem Isten létezik, és még az ateistákat is kedveli. Ott van például hitetlen tamás is. Valahogy úgy képzelem el csórikámat, mint akinek megadatott, hogy lásson valami megmagyarázhatatlant és mindenképpen meg akarta érteni, megmagyarázni azt. Végül csak a saját szemének, fülének sem hitt, meg kellett érintenie Krisztus sebeit, hogy higgyen. ha Jézus szerette Tamást, akkor én mért ne szerethetném az ateistákat.

2023. febr. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
89%

Engem alapvetően nem zavar, viszont vannak olyan érintkezési pontok szélesebb társadalmi kérdésekkel, amik már más embereket is érintenek és ilyenkor már nem magánügy a hite hiszen általában az állásfoglalását az adott kérdésben a hitével igyekszik alátámasztani, ezzel egy diskurzus részévé teszi. Tehát például ha egy egyház vagy annak tagjai rendszeresen degradálóan nyilatkoznak a homoszexuális emberekkel kapcsolatban, támogatják hogy a politikai szféra elkaszálja a jogaikat és eredendően vallási érvekre hivatkoznak akkor az egy várható és érthető reakció, hogy ez az adott közösség részéről pedig a vallás és a hit kritikáját vonja maga után.


Egy másik kapcsolódási pont az állam és az egyházak összefonódása 2010 óta. Elvileg egy szekuláris államban élünk, nincs államvallás, minden lelkiismereti meggyőződést így az ateizmust is ugyanolyan alkotmányos védelem illeti meg. Ezzel szemben a kereszténységet már az Alaptörvény preambuluma is kiemelt szerepbe juttatja, ami azért is problémás mert az Alaptörvény maga kimondja hogy a szövegét a Nemzeti Hitvallásnak nevezett preambulumával összhangban kell értelmezni. Tehát az alkotmányjogi kérdéseket a keresztény értékeket figyelembe véve is kéne elbírálni? Miért is? Miért jutnak az egyházak jóval nagyobb állami támogatásokhoz mint amit a tényleges társadalmi támogatottságuk indokolna? Szerinted az egyházak a hívők hozzájárulásaiból tartják fenn magukat? Százmilliárdos nagyságrendű támogatásokat ők dobják össze? Nem, ez közpénz, állami támogatás. Persze ezek jelentős része közbeszerzés, különböző feladatokat látnak el belőle. De mondjuk az ugyanilyen tevékenységet végző civil szervezeteket miért is kellett lerohasztani velük szemben? Ja, hogy ők nem ugráltak ahogy a Kormány fütyült, míg Böjte Csaba kb. megmondja hogy a fideszre kell szavazni? A köznevelést, közoktatást átjátsszuk az egyház kezére csak hogy megfeleljen a kormány ágendájának miközben tényleges társadalmi igény egyáltalán nincs ilyen mértékben egyházi iskolákra, hitoktatásra. Közben a Kormány retorikája szüntelen a vallásos, istenhívő elemektől fröcsög. Az egy dolog, hogy vak vagy rá ettől még így van.


[link]


Itt van ez, és még százával lehetne idézni hasonlókat Kormányoldalról. Hogy te hiszel az egy dolog, magánügy. Hogy ez a hit kéretlenül belemászik mindenki életébe az meg közügy. Félreértés ne essék, van helye a vallásoknak, az egyházaknak amíg társadalmi igény van rá akár közpénzből is lehet finanszírozni egyes közhasznú tevékenységi körüket, azt hogy feladatot vállalnák át az államtól. Terjeszthetik a vallásukat, plakátoljanak bármi de az nem járja hogy közpénzből kitömve a hatalom jobb kezeként a fenntartását szolgálják.

Az meg a slusszpoén hogy koncertekről küldtél videókat hogy “de ezt is engedik”. Ne legyél ennyire fogalmatlan a világról, egy koncert szervezése piaci alapon működik. Azért kemény összegeket fizetnek hogy ott zenéljenek.

2023. febr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
12%

Ember, azok az állami támogatások pénzmosás szintjén működnek. Tisztára mossák az ellopott pénzeket, melyek adományként tűnnek fel, melyekből adóbevétel származik.

krisztusra építő egyháznak nincs szüksége az államra. Az államnak van szüksége Krisztusra.

2023. febr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
22%
Nem tudják mi isten.
2023. febr. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
72%
Nagy szerencse, hogy te tudod. Segíts nekünk. Meg tudnád mondani, mi Isten? De valahogy úgy fogalmazz, hogy legalább 2-3 hívő társad is egyetértsen. Ugyanakkor legyen konkrét, ne valami megfoghatatlan, ködös kép.
2023. febr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
10%

26!

Minek neked Istenkép? Te csak önmagadat szolgálod, azokon pedig gúnyolódsz, akik az általad elképzelhetetlent szolgálják.

De isten úgy látta jónak, hogy olyan oktondi népeket is teremtsen a világba, mint te magad. Nem ítéllek el, erről nem te tehetsz.

Éld le az életed és menj át a semmibe, ha ez minden vágyad.

2023. febr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
80%
Engem azok irritálnak, akik lenézik a nem hívőket, meg olyanokat mondanak, hogy "valójában mindenki hívő, csak van aki maga előtt is tagadja", meg ilyenek. Egyébként az, hogy ki miben hisz, különösebben nem érdekel.
2023. febr. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
22%
Valójában mindenki bűnös, az ateisták ezt tagadják, még önmaguk előtt is, a keresztények pedig elfogadják, hogy Jézus volt az egyetlen bűntelen és mindenki más bűnös, még önmaguk is.
2023. febr. 3. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 Darkmoon80 ***** válasza:
88%

"Valójában mindenki bűnös,"


No persze...

Például az éppen csak megszületett csecsemő!


Ez bűntudat keltés a vallás által terjesztett baromság, amit azért találtak ki, hogy az embereket könnyebben lehessen irányítani, hiszen a papok kezébe adja a csodaszert, a feloldozást.

2023. febr. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!