Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyes embereket miért irritál,...

Egyes embereket miért irritál, hogy sokan szeretik Istent?

Figyelt kérdés

2023. febr. 1. 11:52
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező szerintem tökéletes választ add a kérdésedre az itt lepontozott 2 pipás válaszoló(k). Tökéletesen bemutatta mivel hozzák elő az emberekből az ellenérzéseket.
2023. febr. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
21%

Darkmoon80-nak!

Válaszolok a nekem címzett kérdéseidre és csípős megjegyzéseidre, noha jól tudom, hogy te kötekedő meggyőzhetetlen ateisták ateistája vagy, hiszen már régebben megjegyeztem a felhasználói neved.

19. válaszomra reagáltad:

"Először talán indokold, hogy miért ne létezhetnénk Isten nélkül!"

-

Nézd, ha én mezei GYK-s megindokolom neked, azt nem hiszed. Hát higgy a wikipédiának: [link]

vagy a google-nak: [link]

Tehát jól látható, jól kivehető belőle, hogy Isten, illetve már maga Isten koncepciójának létezése is olyan történelmi eseményeket eredményezett, melyek nélkül a világ nem válhatott volna olyanná, amilyen. A felmenőid már ezer éve teplomban esküdtek meg, misére, istentiszteletre jártak, közösségeket alkottak és formálták a kapcsolataikat. Nem kizárt, hogy valamelyik ősöd egy ilyen összejövetelen ismerte meg a párját. Tehát ha mindez nem így történt volna, akkor Te sem születhettél volna meg. Ebben nincsen semmiféle humbug vagy hit. Ez logikusan kikövetkeztethető ok-okozati összefüggések következménye, hogy megszületettünk.

Ezt nyilván megérted, hiszen ennek megértéséhez nem szükséges istenhit, ez csak Isten elméleti létezésének gondolata miatt következett be.

De ha ezt nem vagy képes feldolgozni, akkor tekerj a válaszom aljára és bátran pontozz le.

Ezzel következő kérdésedet is megmagyaráztam, de elmondom mégegyszer:


"Miért is? Szerintem apuci mag anyuci ügyködésének köszönhetjük a létünket..."

De anyuci és apuci ugyan hogyan születhetett volna meg, ha csak egy felmenője is volt a fogantatás előtt, aki hitt Istenben és a hite befolyásolta az akaratát?

Nem vitatom, hogy szüleink dugtak és mi így lettünk, mert ez nyilvánvaló. De ha csak egyetlen egy pár is a felmenőink közül amiatt Ismerkedett meg, mert isten vagy az általunk ismert istenkoncepció létezett, már is bizonyítja, hogy Isten nélkül nem létezhetnénk. Pedig ismerjük el, elég esélyes, hogy istennek köze volt a felmenőink döntéseiben.


"Amit leírsz az konkrétan agymenés, nem paradoxon, ami a legkevésbé sem frusztráló egy ateistának. Hát, láthatóan ideje lenne bevenni a gyógyszered..."

Ez egy paradoxon. Ateista vagy. Nem érted, nem is akarod megérteni, hiszen akkor el kellene fogadnod, hogy Isten nélkül te sem lennél. isten ötlete nélkül te sem léteznél, hiszen hatással volt őseid döntéseire évszázadokon vagy talán évezredeken keresztül. Miért nem látod be, hogy ha csupán egy ősöd is volt, akinek az életére hatást gyakorolt Isten, már neki köszönheted a léted. Persze, ugyanígy Buddha is kellett hozzá és Mohamed is nyilván.


Jól látod Darkmoon80! Egyetlen egy megdönthetetlen érvet mutatok be neked többféle képen, hogy értsd, hogy már Isten gondolatának a felmerülése is képes arra, hogy befolyásolja a történelem menetét olyan szinten, hogy nélküle sem te sem én meg sem foganhattunk volna, hiszen a szüleink sem léteztek volna. Azt nem állítom, hogy emberiség sem létezne, de azt egész biztosan állítom, hogy Isten nélkül vagy akár csak az elméleti létezése nélkül nyilván mi magunk nem születtünk volna meg.

Ha te ateisaként ezt képtelen vagy belátni, akkor egyszerűen gyogyós-kötekedős kategóriába teszed magad még a gondolkodó ateisták szemében is.

De ez a te részed, én az enyémet mindenképpen beleteszem a kérdésbe.


De kérdezek tőled valamit:

Bünös-e az a személy, aki más ember álmait töri össze és mást szolgájává tesz évekre vagy évtizedekre is akár? Bűnös-e az a személy, aki minden éjszaka kétszer vagy akár háromszor is felkelti embertársát?

Ha a válaszod igen, akkor bűnösök még a csecsemők is. Ha a válaszod igen volt, akkor még Jézust is elítélted, bizony elvetted a jutalmadat önmagad szeme láttára.

Azt tudom, hogy én bűnös vagyok. Minden keresztény bűnös velem együtt. Aki azt állítja magáról, hogy ő bizony bűntelen, az nem látja magát, nem fogja fel a bűnöket. Ha pedig a keresztény állítja magáról, hogy bűntelen, akkor azzal hazuggá tenné Krisztust, nem is lenne keresztény. Bizony mind vétkeztünk. Ha jóvá teszed a bűnödet, attól azt nem szünteted meg, mert a bűnt elkövetted. Tehát vétkeztél. Jóvá tetted, hogy embertársad megbékéljen, de az a bűn attól még megtörtént.

Ez nem keresztények általi bűntudat keltés, legfeljebb annak, aki nem érti, hogy mit alkotott meg Jézus. Aki érti hisz benne és elfogadja az ajándékot, annak az embernek megmarad a reménye, tudja, hogy mi volt ő és tudja, hogy mivé vált.

Nincs itt szemfényvesztés, csupán arról van szó, hogy ezt az nem értheti meg aki nem hiszi el.

Miattam aztán azt csinálsz, amit jónak látsz Darkmoon80! Őszintén, nem érdekel a lelked sorsa, én bele tettem, amit bele tudtam tenni már két éve. De feljössz ide évek óta, ütöd, vágod a keresztényeket, csapkodod őket, hitükben igyekszel megalázni őket. Azt mondod talán, te talán bűntelen lennél?

2023. febr. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
89%

" Isten koncepciójának létezése is olyan történelmi eseményeket eredményezett, melyek nélkül a világ nem válhatott volna olyanná, amilyen. "


Ezzel az erővel társadalmi egyenlőtlenségek, rabszolgatartás, népirtások, nemi erőszak, kommunizmus, kapitalizmus nélkül sem élhetnénk. Lehet még sorolni. Nagyjából bármit kivehetsz a történelemből és hasonló eredményre vezethet. Nyilván a miért ne létezhetnénk Isten nélkül kérdés eleve nem erre utal, hanem arra hogy szükség van-e Istenre ahhoz hogy az emberiség, a világ létezését magyarázzuk. Én például azt mondanám sokkal inkább Istennek van szüksége ránk, hogy létezzen mert inkább néz ki úgy hogy mi "teremtettük" őt mint fordítva.


"Bünös-e az a személy, aki más ember álmait töri össze és mást szolgájává tesz évekre vagy évtizedekre is akár? Bűnös-e az a személy, aki minden éjszaka kétszer vagy akár háromszor is felkelti embertársát? Ha a válaszod igen, akkor bűnösök még a csecsemők is."


Eleve abba a hülyeségbe esel bele, hogy felteszel egy olyan kérdést amire az lenne a válasz, hogy "attól függ mire gondolsz" aztán magadban megválaszolod hogy na ugye hogy... Nem, senki nem gondolja a csecsemőt bűnösnek.

Eleve még a saját vallásodról sincs sok fingod, mert az újszülöttet az áteredő bűn koncepciója miatt tekintik bűnösnek ami nem a földi életben elkövetett bűnöket jelenti, hanem egy állapotot ami ha valamelyik nagy történeti Magyarországon "bevett" felekezethez tartozol átöröklött. Azt már felekezet válogatja, hogy pl. a keresztség ettől megszabadít vagy sem.


Egyébként meg ja, nem tartjuk magunkat hibátlannak de nem élünk abban a tudatban hogy mi bűnösök vagyunk. Hogy mi a bűn azt meg egyre kevésbé a többezer éves normák alapján akarjuk megítélni ami szerintem érthető. Nem tekintünk fűt-fát bűnösnek mert csúnyán beszélt az anyjával 14 évesen, meg pofán verte Pistikét 10 évesen, 17 évesen házasság előtt feküdt le valakivel, megbántotta ezt és azt, meg mit tudom én milyen piti hülyeségek miatt. Hanem azt mondjuk normális határok között hogy jól van hát van ilyen, teljesen normális ettől még nyilván minden van következménye de nem kell emiatt élete végéig ostoroznia magát hogy ő bűnös. Egy átlagos, normális ember.

2023. febr. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:

Na, kicsit lemaradtam úgy látom.


Amit itt Darkmoon, és a 23-as megfogalmazott, annak már lényegében, a politika kategóriában lenne helye, és nem a valláskritikában.

De miért a vallást hibáztatjátok, ha lényegében, politikával kapcsolatosak nyűgeitek?


Itt aki már problémásabb az a 18-as.


"Tehát az esendő, gyarló embertől akinek ha sok is van de nem végtelen attól elvárnád, hogy adjon de attól nem várod el aki jónak titulálja magát és akinek konkrétan SEMMIBE sem kerülne MINDENKIN segíteni."


Akkor kinek és mennyit segítsen Isten?

Gondolom elvárnád, hogy mindenkinek egyformán.

De ha már Isten mindenkinek segített, és megoldott minden problémát, akkor ugyan nekünk mi marad?

Mi hogyan tegyünk jót másokkal, ha már Isten lelőtt minden lehetőséget?

Hisz, jó dolog másokkal jót tenni. :)


Másfelől, egyértelmű volt Isten kérése, nekünk kell segítenünk egymáson. Ha pedig mindenki eleget tenne kérésének, már mindjárt jobb világban élnénk.



"Te egyébként mit tettél a szegényekért? Ha már ilyen jól bánsz mások pénzével?"


Ugyanez rád is igaz! Te mit tettél a szegényekért?



"Kicsit sem zavarna."


"Valakit pedig zaravna.



De akkor miért írtad ki a kérdést? Mert ezek szerint te eltudsz menni a kérdésben foglalt ateisták mellett is úgy, hogy kicsit sem zavar az amit írnak.


Kíváncsiság.


"Kérdező szerintem tökéletes választ add a kérdésedre az itt lepontozott 2 pipás válaszoló(k). Tökéletesen bemutatta mivel hozzák elő az emberekből az ellenérzéseket."


De akkor csak velük szemben legyenek ellenérzéseid, nem kellene rögtön általánosítani.

2023. febr. 3. 16:43
 35/38 anonim ***** válasza:
87%
34: Az volt a lényeg, hogy mivel politikai hátszéllel a vallás beférkőzik az emberek életébe, sokak részéről felerősödnek a valláskritikus hangok. Érthető ha azt mondják szerintük a magyar az nem feltétlen keresztény is, a köznevelés célja nem az kéne legyen hogy keresztényeket neveljünk, én nem vagyok hívő, szerintem hülyeség, hagyjanak már ezzel békén a fenébe. Ez nem csak a politikáról legalább annyira a vallásról is. Az egyházak önként ültek fel erre a vonatra ami pozícióba hozta őket.
2023. febr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 Darkmoon80 ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező!


"De miért a vallást hibáztatjátok, ha lényegében, politikával kapcsolatosak nyűgeitek?"


Tulajdonképpen igazad van, a jelenlegi politikai apparátus alaposan hibás abban, hogy sokak számára visszatetsző lett a keresztény világnézet (leginkább is annak ilyen módon és helyen való kinyílvánítása).

Sajnos az egyház élvezve a hátszél előnyeit ki is szolgálja a politikát, ahelyett, hogy elhatárolódna az összefonódástól.


Ha mindenki maradna a saját feladatkörének keretein belül és a politikus nem keverné a munkájába a hitét, illetve a pap pedig nem politizálna a templomban, az mindenki számára sokkal elfogadhatóbb lenne.


Más kérdés, hogy olvasva például itt a gyakorin egyes hívők megnyilvánulásait az ember zsebében kinyílik a bicska, és sajnos sokszor nehéz nem általánosítani.

Hozzátéve, hogy egy sor kérdésre, ami az ateistákban felvetődik a vallás nem kielégítő/egy kritikus számára nem elfogadható választ ad.


(Jóllehet tudván tudom, hogy vannak értelmes hívők is (pl. a feleségem, akivel nem okoz feszültséget az eltérő világnézet -igaz nem is beszél össze vissza minden hülyeséget).

2023. febr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 Moon_Walker ***** válasza:
65%

32-es te nem istenről beszélsz, hanem a vallásról, mint létednek okáról... :-) hát hajrá.

ilyen erőlvel emlithettél volna bármily nagy közösség építő hitvilágot... mint mondjuk a Marxizmust-kommunizmust.

2023. febr. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
82%

Minket, ateistákat, nem zavar, hogy hisztek Istenben vagy istenekben. Az nem tetszik csak, amikor nem bírtok magatokkal és nem a 4 fal között csináljátok, hanem ránk is érvényes törvényeket hozattok és az óvodákba, iskolákba is behurcoljátok a vallásos propagandátokat.

Itt egy friss példa, hogy milyen messzire mentetek el, már a gyerekeinket is meg akarjátok fosztani az ünnepektől, hogy az óvodában egy állítólagos kegyetlen kivégzésre emlékezzenek: [link]


Idézem az elejéről: "Egy Fidesz-közeli „civil szervezet", a Fiatal Családosok Klubja arra kéri a közintézmények vezetőit, hogy mától ne szervezzenek farsangot az óvodákba és iskolákba: az ugyanis elterelheti a gyerekek figyelmét a nagyböjtről, a

Jézus kereszthalálára és feltámadására való lelki felkészülés időszakáról."

2023. febr. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!