Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem lehet hogy Jézust csak...

Nem lehet hogy Jézust csak kitalálták?

Figyelt kérdés
Mi van ha az akkori időben, volt egy nagy baráti kör, és gondoltak egyet és mondták valakinek hogy legyél te jézus, és utána minden történetet kitaláltak hozzá, és olyan jól csinálták, olyan részletesen hogy az emberek elhitték, és a végén ekkora vallás lett belőle? Mert Jézus kamasz éveiről például nincs szó. Lehet egy rakás kamasz találta ki és most itt tartunk.

2023. febr. 2. 19:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
91%
@20 Nem gyõzöm hangsúlyozni, hogy nem LETT (magától), hanem TEREMTETTÉK. Az, hogy "teremt", azt jelenti, hogy létrehoz valamit, ami nem volt.
2023. febr. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
100%
@21 ertem, hogy azt szeretned hangsulyozni, hogy nem magatol lett, hanem azt, hogy valaki letrehozta. De akar igy, akar ugy tortent, csak oda lukadunk ki, hogy elotte a semminek kellett lennie, ami teljesen nonszensz dolog. Olyan nincs, hogy semmi van (semmi sincs), valaminek lennie kell. Meg a Biblia sem irja, hogy a semmi lett volna a teremtes elott.
2023. febr. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező: "Nem lehet hogy Jézust csak kitalálták?".


Szerinted hogy lehetett? A Jézusi keresztény hitvallást is csak kitalálták? Ha igen, akkor mi a mozgató rugója, ami 2000 év eltelte után is él!!!


Ami még a kereszténységet is megosztja kettéválasztva az igaz hitet a felszínes vallásosságtól!!! Szent Szellem általi újjászületés, Szent Szellem keresztség, üdvbizonyság, bűnbocsánat, megtisztulás, megvilágosodás stb.


Mind a mai napig vannak igaz megtérők és újjászületők akik üdvbizonysággal rendelkeznek szeméjesen Jézustól Jézus által. Akiknek lakozást vesz a szívükbe személyesen Jézus a bűnbocsánat és kegyelembe fogadás által. Ez a kulcsa és a mozgató rugója az egésznek!!! Ha csak egy alaptalan szimpla kitalált vallásról lenne szó az már rég vége szakadt volna a közel 2000 év alatt!!!

2023. febr. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 anonim ***** válasza:
94%

"mi a mozgató rugója, ami 2000 év eltelte után is él!!!"

Az emberi hit.

Mas reszrol, pl az iszlam is eleg idos vallas, a hindu-buddhista-taoista vonal meg meg a keresztenynel is idosebb, tehat ez nem relevans erv a kereszteny vallasra, hogy ketezer eve mar letezik.

2023. febr. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 anonim ***** válasza:
77%
Nem.
2023. febr. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 anonim ***** válasza:
91%

00:43-as vagyok.

Azaz, hogy nem lehet, hogy csak kitalálták.

2023. febr. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 anonim ***** válasza:
93%

#16-os!

Az emberek a mi látható anyagi világunkban, gondolkodnak.

Szokták mondani mindenki magából indul ki, ezért ami más, nehezen érthető.

Nehezen képzelhető sokaknak egy másvilág, más"dimenzió" másléptékekkel, más"fizikai?" szabályokkal.

Az, hogy Valaki létezet minden előtt és sem eleje, sem vége nincs, ez megmagyarázhatatlan nekünk, embereknek. Biblia úgy írja Alfa és Omega, kezdet és vég. Az már részlet kérdés, hogy a teremtéskezdetén minden előtt Fiát alkotta meg, a Szót vagy Logoszt, Igét, Jézust... Az után együtt teremtettek.

Én nem arra a világra gondoltam a semmi esetén! A mi világunkra értettem, ahol semmiből, még nem állított ember elő, valamit vagy szerintem evolúció útján, semmiből sem lesz semmi. Mert, ha volt valami azt már megalkották vagy teremtették!

Itt a látható világunkban mások a fizikai szabályok és ott is mások, ha vannak ilyenek egyáltalán...?

Nem tudom, Isten miből alkotott vagy miből nem és megmondom őszintén, nem is igazán érdekel.

A mi világunk fizikai szabályai szerint lehetetlen semmiből létrehozni valamit.

Én ezt tudom!

Nekem kézenfekvőbb egy Értelmes lény vagy ha jobban tetszik Isten.

2023. febr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 anonim ***** válasza:
91%

#24#

Ez így önmagában kevés!!! Jössz és megemlíted a keleti filozofikus vallásokat, meg az iszlám vallást, amiket más témákban már nagyon sokszor megvitattunk és kiveséztünk, úgyhogy nem szeretném sokadszorra ismételni magam. Keresés és kutatás mindent megold.!!!

2023. febr. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 anonim ***** válasza:
72%

"Nem lehet hogy Jézust csak kitalálták?"

De, természetesen lehet.

27, tanulj még kicsinyég, fejleszd az elmédet!

2023. febr. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem, ha Jézust csak kitalálták, akkor az összes történelmi személyt is csak kitalálták. Soha nem volt Egyiptomi Fáraó, soha nem volt Nagy Sándor, soha nem volt Néró vagy Napoleon vagy stb. stb. sorolhatnám!!! Jézus legalább annyira létező személy volt mint az összes többi történelmi személyiség!!!
2023. febr. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!