Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem lehet hogy Jézust csak...

Nem lehet hogy Jézust csak kitalálták?

Figyelt kérdés
Mi van ha az akkori időben, volt egy nagy baráti kör, és gondoltak egyet és mondták valakinek hogy legyél te jézus, és utána minden történetet kitaláltak hozzá, és olyan jól csinálták, olyan részletesen hogy az emberek elhitték, és a végén ekkora vallás lett belőle? Mert Jézus kamasz éveiről például nincs szó. Lehet egy rakás kamasz találta ki és most itt tartunk.

2023. febr. 2. 19:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 Blackice75 ***** válasza:

#59

Amiről az Atya nem beszél az Ő Torájában, az egy olyan ember számára aki az Atyára akar hallgatni és szeretni az Atyát TELJES SZÍVÉBŐL, TELJES LELKÉBŐL ÉS TELJES EREJÉBŐL, teljesen hiteltelen! Az Atya nem enged teret más filozófiáknak a szava mellé,sem más alternatívákat nem enged hozzá csatolni.

2023. jún. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 anonim ***** válasza:

@61

Hat igen, ez igy elegge diktatorikus.

2023. jún. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 Blackice75 ***** válasza:

Pont azért, hogy aki az Ő szavát cselekszi az ne legyen félrevezetve.

Persze senkinek nem kötelező az Atyára hallgatni,ahogy azt nem is teszi a világ 99,9%-léka. Ennek nyílván nem lesz jó eredménye majd a végén. Nem lesz egy Jézus akiben hisznek. Az egy teszt ,egy csapda.

2023. jún. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 Blackice75 ***** válasza:

#55


#56-Mózes5 könyvét óhéberről fordították, és az utána következő úgymond júdaista ószövetség könyveit is. Az úgynevezett újszövetségi mesét fordították héberről görögre, aztán görögről vissza héberre és ez a szeptuaginta, ami abszolút hiteltelen.



Az Atya neve az európában ismert ABC- re való átírása az YHWH.

A kiejtése pedig JAHUAH.

Itt meg felmerülhet benned a kérdés, ha Y betüvel kezdődik az Atya neve, akkor miért ejtjük azt J-nek és ha már J-nek ejtjük, akkor miért nem ez a helyes leírása a névnek, hogy JHWH. A másik ami gondot okoz az a dupla V-é vagyis a W-é betű. És akkor az Atya neve lehet ebből kiindulva JHVH is, amit a júdaizmus vallási berkeiben úgy ejtenek ki fonikusan magyarra átírva hogy JÁHVEH.

Van egy kis probléma a J meg a W betükkel. A J betű az emberiség egyik legfiatalabb betűje.Ha jól emlékszem akkor a J betű a 10 századig a világ egyetlen ABC-jében sem volt jelen. A J betű megjelenéséig az Y betű volt a j-é hang megfelelője, de jelenleg is több nemzet ABC-jében az Y betűvel jelölik a j-é hangot. Pl angol: you =jú. Az Atya nevének kezdőbetüje az Y ami a j-é hangot képviseli.

Dupla v-é, vagyis a w-é hang az Atya nevében.

A v-é mint hang nem létezett a világon kb az első évezred végéig, de talán hasonlóan az J-hez kb a 13 századig. Teljesen biztos nem vagyok az évszázadokban, ezért érdemes utánajárni ha pontosan tudni szeretnéd. A W az Ú meg U hangokat jelőlte. A 16-dik századi magyar ABC- ben még jelen van W és V betük használata mint U hang de már bizonyos szavakban felváltotta az U és megjelent itt ott márva V hang is, keverve használták még az U hang jelőlésére a W illetve mar a megjelent U betüket. És megjelent már a V hang is ,így lassan az U kiszorította a W betűt és a V-é hang meg az U betűt bizonyos szavakból.


Tehát az Atya neve az YHWH a kiejtése meg YaHUaH.

Ami nagyon, hogy az ősi és az ó héber ábécében nincs j sem v betű. Az ősi és óhéber ábécében csak mássalhangzók vannak, a mással hangzókat csak magánhangzók kíséretével lehet kiejteni ezért az Atya neve YaHUaH = YAHUAH.

Ami meg a legfontosabb, hogy van kapcsolatom aki érti, beszéli és olvassa az óhéber nyelvet, és ő egyértelműen azt mondja hogy igen az Atya neve YHWH ami kiejtve YAHUAH.

2023. jún. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 anonim ***** válasza:

54-es vagyok: A mai zsidók akkor sem mondhatók Ábrahám leszármazottainak. Ők keveredtek sok nemzetséggel (moábiták, kánaániták, kazárok) és úgy jött létre a mai zsidó. Jézus is megmondta:

János 8:

40. Ámde meg akartok engem ölni, olyan embert, a ki az igazságot beszéltem néktek, a melyet az Istentől hallottam. Ábrahám ezt nem cselekedte.

41. Ti a ti atyátok dolgait cselekszitek. Mondának azért néki: Mi nem paráznaságból születtünk; egy atyánk van, az Isten.

42. Monda azért nékik Jézus: Ha az Isten volna a ti atyátok, szeretnétek engem: mert én az Istentől származtam és jöttem; mert nem is magamtól jöttem, hanem ő küldött engem.

43. Miért nem értitek az én beszédemet? Mert nem hallgatjátok az én szómat.

44. Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen ő benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja.

Tehát megmondta ő is, hogy a mai rabbik már nem Isten parancsait követik, hanem a saját szokásaik, ember által kitalált törvényeket követnek a rabbinikus judaizmuson keresztül. Ha Isten szerint élnének, már rég elkellett volna fogadniuk az egy és igazi Megváltót. Ehelyett a többségük (nem mind) elutasította és még ma is várja a(z) (anti)krisztust.

2023. jún. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/74 Blackice75 ***** válasza:

kedves #54-65 anonim

Jézus is egy fiktív hibrid bálvány , aki paráznaságból fogant volna ha az Atya teherbe ejti egy férfi menyasszonyát. Ami pedig a legfontosabb, hogy az Atya a Torában sehol soha nem mond olyat, hogy neki van egy fia és azt majd elküldi a földre és feláldozza a bűneinkért, mind a két esemény pogány keresztény fiktív, hamis filozófia.

Ábrahám magva az igaz izraeliták lesznek akik felismerik az Atyát az Ő szavában és Teljes szívükből, teljes lelkükből, teljes erejükből szeretik úgy, hogy hallgatnak az az Ő szavára,rendeleteire , végzéseire, parancsolataira, törvényeire minden időben.Ezek az igaz izraeliták lehetnek bármilyen nemzetiségüek. A testi izraelita, aki genetikai leszármazottja Ábrahámnak, ugyanolyan pogány mint mindenki más ha nem ag Atya szava szerint él és cselekszik.


A Torah a mi Útmutatónk!


Jézus, létezik, vagy sem?


A Jézus karakter, a világi kutatások alapján is csak egy fikció.

De számomra ami a legfontosabb minden világi kutatástól függetlenül az, hogy mit mond vagyis tanít nekünk az Atyánk erről a Jézusról: SEMMIT!!!

Az Atya Yahuah még csak halvány említést sem tesz olyasmiről a Torában(Mózes5 könyve), hogy neki van egy fia, és azt feláldozza majd a bűneinkért.Amiről nincs szó a Torában, az nem az Atya szava és ezért az hiteltelen még akkor is, ha nagyon csábító, vonzó meg szívet nagyon megérintő, megható, csattanós történet, mint pl a Jézus sztori.

Az Atya egyértelműen, félre érthetetlenül mondja nekünk azt 5Mózes 4:2-ben, hogy az Ő igéjéhez semmit ne tegyünk, és semmit el ne vegyünk abból pontosan azért hogy meg tudjuk tanulni és betartani az Ő parancsolatait.


5 Mózes4:


2.

Semmit se tegyetek az ígéhez, a melyet én parancsolok néktek, se el ne vegyetek abból, hogy megtarthassátok az Úrnak, a ti Isteneteknek parancsolatait, a melyeket én parancsolok néktek.


Tehát ha azt mondjuk és tanítjuk, hogy Elohimnek van egy fia,akkor mi ezt hozzá tesszük a Torához és hamis tanítókká leszünk, becsapva önmagunkat is.

A keresztények kiemelnek néhány igét a Torából és azzal érvelnek, hogy bizony ott Jézusról van szó, vagyis oda kell gondolni, hogy ott Jézusról van szó. Vagyis konkrétan nem lehet azt kijelenteni, hogy azokban az igékben Jézusról van szó, hanem ezt a világi vallási filozófiák alapján oda kell gondolni, vagyis emberi kigondolás!

Nézzünk meg egy két verset Mózesből amelyre azt mondják, hogy na azokban márpedig a Jézusról van szó:


5Mózes 18:15.

Prófétát támaszt néked az Úr, a te Istened te közüled, a te atyádfiai közül, olyat mint én: azt hallgassátok!


A fenti igében azt jelenti ki Yahuah Mózes által, hogy prófétát(nem prófétákat) támaszt az Ő ATYJAFIAI KÖZÜL, olyat mint Mózes amilyen, és majd arra hallgassanak!

Ugyanezt megismételi a 18-dik versben is, személyesen Mózesnek mondta:


18.

Prófétát támasztok nékik az ő atyjokfiai közül, olyat mint te, és az én ígéimet adom annak szájába, és megmond nékik mindent, a mit parancsolok néki.


Tehát azt mondja Yahuah Mózesnek, hogy az ő atyjukfiai, vagyis a nép közül támaszt nekik majd egy prófétát aki olyan mint Mózes, teljesen ember, vagyis annak a prófétának izraelita szülei lesznek úgy apja mint anyja!

Nem azt mondja, hogy az én magomat küldöm el közéjük, aki ebben az estben félig isten, félig ember hibrid lenne, akármilyen sértően is hangzik a keresztények számára a hibrid megnevezés.

Tehát egyértelműen a fenti igékben nem Jézusról van szó.

De nem csak ennyi a probléma a Jézus karakterrel kapcsolatban, rengeteg sebből vérzik ez a filozófia, és súlyosan ütközik az Atya szavával a Torával minden téren.

Ez a megtévesztő, halálos kimenetelű filozófia, már az úgynevezett újszövetség első fejezetének, Máté evangéliumának első versével kezdődik:


Máté evangéliuma 1 fejezet első vers:


1.

Jézus Krisztusnak, Dávid fiának, Ábrahám fiának nemzetségéről való könyv.

És a továbbiakban Máté felsorolja Ábrahám úgynevezett nemzetségét egészen Jézusig.

Ha 5Mózes 18 fejezetének 15 és 18 verseit elolvassa az ember, és meg is érti azokat, akkor egyértelműen rájön arra, hogy itt valami nem stimmel Máté evangéliumával Jézus családfájával kapcsolatban. Jézusnak semmi köze Ábrahám származási ágához, mivel Jézusnak nincs földi biológiai apja. Tehát nem is értem, hogy Máté miért is köti Jézust Ábrahámhoz rokonilag mikor neki nem az úgynevezett József az apja aki állítólag Ábrahám leszármazottja, hanem az Atya(Isten) az apja az újszövetségi MESE szerint. Tehát akárhogyan szeretnénk ezt szépíteni, bizony ez hazugság, de menjünk tovább.


Gondolom ismeritek a 10 parancsolatnak ezt a két igéjét:


5Mózes5:

18.

És ne paráználkodjál


21.

ÉS NE KÍVÁND A TE FELEBARÁTODNAK FELESÉGÉT; és ne áhítsd a te felebarátodnak házát, szántóföldét; se szolgáját, se szolgálóleányát, se ökrét, se szamarát és semmit, a mi a te felebarátodé.


a ne paráználkodj parancsolat jelenti azt is, hogy más feleségével, férjével szexuális kapcsolatot ne létesíts(vagyis ne törd meg a házasságot), ne ejtsd azt teherbe. a 21-es versben erre figyelmeztet is Yahuah minket félreérthetetlenül.

A fenti igék értelmében el merjük képzelni azt, hogy Yahuah a saját szava ellen cselekedett és teherbe ejtette egy férfi menyasszonyát az Ő magvával?

Hiszen Yahuah azt mondja legyünk különválasztottak(szentek), mert Ő különválasztott(szent)A héber szó amiből a szentet fordították eredetileg azt jelenti hogy különválasztott, csak kicsit csaltak a fordítással bizonyos szavaknál.


Mózes3

45.

Mert én vagyok az Úr, a ki felhoztalak titeket Égyiptom földéből, hogy Istenetekké legyek néktek; legyetek azért szentek, mert én szent vagyok.


3Móz 20,7

Szenteljétek meg azért magatokat, és szentek legyetek, mert én, az Úr, vagyok a ti Istenetek.


3Móz 20,26

És legyetek nékem szentek, mert én, az Úr, szent vagyok, a ki kiválasztottalak titeket a népek közül, hogy enyéim legyetek.


4Móz 15,40

Hogy megemlegessétek, és megcselekedjétek minden én parancsolatomat, és legyetek szentek a ti Istenetek előtt.


Az utolsó 4Móz 15,40-ben értelmezhető a legjobban, azt mondja, hogy megemlegessük vagyis beszéljünk róla és cselekedjük is meg, vagyis éljünk úgy ahogy azt az Ő parancsolataiban megjelőlte nekünk, és így leszünk szentek vagyis kiválasztottak! Kiválasztottak mi által? Az Ő szava, parancsolatai vagyis a Torah által. Mitől legyünk különválasztottak a Torah által? Hát ettől a vallási és egyéb hazugságokban fetrengő, fürdőző bálványimádó világtól. Miért is? Mert Ő az Atya is a Torája által különválasztott(szent). az Atya Yahuah az Ő szavában ismerszik meg, aki ismeri a Torát az ismeri Yahuah Elohim-et.

Tehát az Ő szava alapján hihetetlen, hogy teherbe áldotta volna egy férfi menyasszonyát, ha minket arra tanít hogy tiszteljük más feleségét és menyasszonyát.


a keresztényeknek erre az az egyik bevett reakciójuk, hogy még nem volt az úgynevezett József felesége, hanem csak a menyasszonya volt neki az úgynevezett Mária.


De nézzük meg azt, hogy mit tanít nekünk Elohim az Ő Torájában erről:


2Móz 22,16

Ha valaki hajadont csábít el, a ki nincs eljegyezve, és vele hál: jegyajándékkal jegyezze azt el magának feleségül.

7.

Ha annak atyja nem akarja azt néki adni: annyi pénzt adjon, a mennyi a hajadonok jegyajándéka.


Tehát ha valaki elcsábít egy lányt aki még hajadon,aki nem hogy nincs férjhez menve, de MÉG ELJEGYEZVE SINCS, vagyis még nem a menyasszonya más férfinak, mert ha el van jegyezve akkor nem közeledhet hozzá, és még intim kapcsolatot is létesít a lánnyal, akkor kötelező a férfinak eljegyezni a lányt menyasszonyául, és más férfié az nem lehet, ha a lány apja is beleegyezik, hogy a kérőé lehet a lány.

Tehát a Torából való tanulság az, hogy Yahuah nem áldhatta teherbe Máriát József menyasszonyaként sem.

Még tegyük hozzá az egészhez azt, hogy Yahuah egyértelműen és tisztán érthetően a tudtunkra adja azt, hogy nincs más hatalmasság rajta kívül:


5Móz 32,39

Most lássátok meg, hogy én vagyok, és nincs Isten kivülem! Én ölök és elevenítek, én sebesítek és én gyógyítok, és nincs, a ki kezemből megszabadítson.


5Móz 4,35

Csak néked adatott láthatóan tudnod, hogy az Úr az Isten és nincsen kivüle több!


5Móz 4,39

Tudd meg azért e mai napon, és vedd szívedre, hogy az Úr az Isten, fent a mennyben, és alant e földön, és nincsen több!

És elsőszülött fiának Izraelt(nem zsidók) hívja:

2Mózes 4 :


22.

Ezt mondd azért a Faraónak: Így szólt az Úr: Elsőszülött fiam az Izráel.

23.

Ha azt mondom néked: Bocsásd el az én fiamat, hogy szolgáljon nékem és te vonakodol elbocsátani: ímé én megölöm a te elsőszülött fiadat.



HalleluYah

2023. jún. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/74 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért nincs szó konkrétan Jézusról az ószövetségi iratokban, mert így a sátán nem tudta meghiusítani a bűnök eltörlésére irányuló tervet. Ugye az evangéliumokban le van írva hogy Heródes mikor megtudta hogy egy “király” született a zsidók között legyilkoltatott minden két évnél fiatalabb gyermeket. Jézus csak úgy menekült meg hogy isteni közbeavatkozásra Egyiptomba költöztek és csak Heródes halála után tértek vissza. Ezek alapján én arra következtetek hogy Heródes a sátán akaratát követte és azért hajtotta végre ezt a rettenetes vérengzést. Ha Isten a bűnbeeséskor már kijelentette volna hogy egy ember lesz a megoldás aki x év múlva fog születni y helyen és Jézus lesz a neve, akkor szerinted életben maradt volna? A sátán nem rendelkezik olyan erővel mint az Isten de nem szabad lebecsülni. Jézus is mondta hogy a hazugság atyja és emberölő volt kezdettől fogva. Az hogy Őt megölték bűnök nélkül, így lett tökéletes a bűnökért való áldozat aminek a bárány áldozás volt az előzménye. És mindezt úgy hogy sátán mit sem tudott. Azt tudta hogy egy Istentől jött ember van itt aki gyógyít, tanít és akit meg kell ölni. Azt már nem sejtette hogy ezzel magát hozza végzetes helyzetbe.

Jézust ne úgy képzeld el mint egy Istentől külön álló személy. Az Atya és én egyek vagyunk, így mondta. Ne úgy képzeld el a fogantatásának a menetét hogy szexuális úton teherbe ejtette Máriát. Mivel a Teremtő Istenről van szó, ezért ha Mózes szétválasztotta a vizet Isteni segítséggel úgy hogy át tudtak rajta kelni, akkor miért ne tudna emberi alakot venni? Mert ez történt, emberi alakban manifesztálódott Jézus néven. Az elohim szó tudtommal többesszámban van, ezért már a teremtéskor a “bereshit bara Elohim” szavak jelentése nem “Kezdetben az Istenek teremtette” a jelentés mert ez így értelmetlen. “Kezdetben Isten teremtette” a jó megfogalmazás, amiben az Isten szó többesszámban van, ami bizonyítja hogy emberi mivoltja is lehet, ha Ő úgy akarja. Tehát nem paráználkodott Isten, amit próbálsz összehordani. A paráználkodás csak szexuális, testi úton (vagy Jézus szerint akár már gondolatban) történhet, de az hogy Isten eljött az emberek közé születés formájában hogy helyrehozza a az eredendő bűnt az nem nevezhető bűnbeesésnek.

Az hogy továbbra is fiktív alaknak tartod Jézust csak a saját szegénységi bizonyítványod. Még a legelvetemültebb ateista sem kérdőjelezi meg a személyét, létezését. Azok a kijelentései pedig hogy ‘üldözni fognak benneteket a nevemért’ és ‘ha gyűlöl titeket a világ, tudjátok meg hogy engem előbb gyűlölt ti nálatoknál’ már magában elegendő bizonyíték a szavaira, elég csak a talmudban megnézni miket írnak róla a szent rabbik, miszerint paráznaságból született, egy római katona fattya, szajha az anyja, forró ürülékben fől a pokolban. Már előtte megmondta hogy az “ördög atyától való” emberek hogy fognak róla hazudni, mert a hazugság atyjának a fiai és az ő cselekedeteit követik.

Még egy kérdésem lenne. Ezt írtad: “A Torah a mi Útmutatónk!”. Ezek szerint te a bűneid engesztelése céljából állat áldozatot szoktál Istennek mutatni? Mert ha még ma is a Tóra van érvényben nem pedig Jézus áldozata akkor az alapján kell eljárnod. Szóval hogy szoktad a bűneidet eltöröltetni?

2023. júl. 3. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 Blackice75 ***** válasza:
Na látod 67 ha ismernéd a Torát az Atya szavát akkor tudnád, hogy mi a helyzet ma az állatáldozatokkal. De mivel nem ismered ezért fogalmad sincs arról, hogy most miért is nem kell állatáldozatokat bemutatni mint ahogy azt sem tudtad mióta élnek Yahudimok(zsidók) a földön. Te gazdag vagy pogánykersztény filozófiák ismeretével, én meg az Atyám szavát ismerem és értem. Na kinek is van szegénységi bizonyítványa az Atya szavának ismeretéből?
2023. júl. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 Blackice75 ***** válasza:

Továbba meg #67 az hogy szerinted miért nincs szó konkrétan a Torában a félig isten, félig ember hibridről, az csak szerinted van, vagyis a pogány keresztény vallási filozófiák szerint,amelyek téged tanítanak , és nem az Atya szerint. Az Atya sem rejtve, sem átvitt értelemben, sem parabolákban, sem találos kérdésekben nem utal a hibridre. Sőt NAGYOKOS emberkém, a Torában még a Sátán megnevezést sem találod sehol, sőt a Torában sehol nem olvasod azt, hogy sátán vezeti félre a választottakat az Atyától. Sehol még nyomokban sem tartalmaz ilyet a Tora. Ez a világ hamis vallási tanításainak eredménye nálad is, hogy ostoba vagy, és még büszke is vagy rá.


HalleluYah

2023. júl. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/74 anonim ***** válasza:
Tisztában vagyok vele, hogy a második templom lerombolása óta nem kell állatáldozatot bemutatni, csak érdekelt hogy most mi a helyzet? Magad is láthatod hogy az állatáldozási törvény sem tartott örökké, akkor miért tartod ennyire lehetetlennek, hogy Jézussal egy újfajta bűneltörlési mód lépett életbe? Nekem elég bizonyíték az hogy a világi emberek gyűlölik, üldözik, gúnyt űznek azokból akik Őt követik. A világot ateista, okkultista zsidók vezetik akiknek a felmenői megtagadták és megölték Őt életében. Olvsnod kellene a cionizmusról és a zsidó felsőbbrendűségi törekvésekről. Szerinted az Atya ezeket várja el az ő kiválasztott népétől? Nyilván nem, ezért is nem ők a kiválaszott nép vagyis Ábrahám utódai. Akik azok voltak már rég Jézust követik.
2023. júl. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!