Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehet-e racionális az Istenhit?

Lehet-e racionális az Istenhit?

Figyelt kérdés
A kérdés az Ábrahámi vallások Istenére értendő.

2023. febr. 6. 16:39
1 2 3 4
 21/32 Darkmoon80 ***** válasza:
50%
Melyik könyv, hol írta, milyen szövegkörnyezetben?
2023. febr. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 Darkmoon80 ***** válasza:
50%
Látom még keresed! ne add fel... hátha rábukkansz és nem az derül ki, hogy csak össze vissza beszélsz minden valós alap nélkül
2023. febr. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
23%

Nem ismered? Te még sohasem olvastál ilyen szöveget evolúcionista hívőtől? 🥴


A folyton változó áltudományos fejlődés "elmélet" egy szép és dekoratív könyvében van megeresztve ez a szöveg. Egy nem túl régi könny ez -legalábbis azokhoz a milliárd évekhez képest, amelyeket az evolúció hívei ide szoktak citálni.


1979-es kiadás. Én a 80-as évek közepén vettem, amikor még a "kifejlődésben" hittem.


A címe az Élet az ember előtt. Szép kis képes mesekönyv.

2023. febr. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 Darkmoon80 ***** válasza:

Olvasom a könyvet, de az általad leírtakhoz képest


( ""Az ember hirtelen jelent meg az élet színpadán" Ez egy evolúciót népszerűsítő könyv prózai megállapítása arra, amit a fosszíliák is mutatnak!")


éppenséggel totál ellentétes dolgokat látok benne (például):


A Ramapithecus tekinthető az ember legősibb elődjének; mintegy 12-14 millió esztendővel ezelőtt sztyeppeken és ligeterdős tájakon élt.

Az Australopithecus nem képviseli az ember felé vezető fejlődés következő állomását; emberelődöknek is nevezzük őket, ugyanis már nem tekinthetők emberszabású majmoknak. ..."

45. oldal


Szóval a könyv szerint szó sincs az ember hirtelen megjelenéséről, hanem éppenséggel folyamatos kialakulásról beszél, ami megegyezik a hivatalosan elfogadott állásponttal.

2023. febr. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom pontosan melyik oldalon van, de ha jól emlékszem az utolsó prózai szöveg oldalán. Ha nem is szó szerinti az idézet, de benne van!


Utána jönnek a fantáziadús festmények. Már nincs meg a könyv, nem tudom megnézni.

2023. febr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 Darkmoon80 ***** válasza:
61%

Valóban szerepel a mondat a könyvben ( elismerésem! ), ám a szöveg környező része sem hanyagolható el!


"

Az emberiség fejlődésének utolsó állomását a Homo Sapiens képviseli.


*** Hirtelen jelent meg az élet színpadán ***,


nem tudjuk biztosan, hogy hol és mikor ALAKULT KI(!). Európa számos táján találták meg maradványait, legősibb formáját feltehetően a Homo sapiensis steinheimensisben kell látnunk, a leletek Németország (1933) és Anglia (1935-1936) területéről kerültek elő. ...

A mai ember, a Homo sapiens sapiens az eljegesedések vége táján, mintegy 35000 (!!!) esztendővel ezelőtt jelent meg."


Megj.:

1, ITT is egy átmenetről (kialakulás az előző típusból -erre utal a név azonosság -) beszél a szerző, nem a semmiből való megjelenésről!



2,

[link]

Szerinted így nézett ki(a tökéletesre teremtett) Ádám????


3,

35 ezer évvel ezelőtt...


Ha ezt a kort és az akkori civilizáltság fokát (leletanyag az eszközhasználatról, földművelésről illetve a háziasításról), akkor megkérdőjeleződik Mózes első könyvének sok története.


Ábel juhai vs. Háziállatok: [link]


Káin aki földművelő vs. [link] (földművelés kezdete Neolítikus kultúra kb . ie. 10000)


Noé és a hajóépítés (MINIMUM!!! bronzkor!) [link]

ie. legfeljebb 3500 év.

2023. febr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 Darkmoon80 ***** válasza:
61%

Miután 10 napig nem írtál ellenérvet/cáfolatot az általam leírtakra, így azt feltételezem elfogadtad az érveimet.

Köszönöm a beszélgetést.

2023. febr. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
13%

Az a lényeg amit kénytelenek voltak ők is leírni. A többi csak fantázia. Magyarázkodás.


De ehhez hasonlóan sok evolúciós szakember nyilatkozott már az elmúlt időkben, amelyek az őszinteségük miatt meglepőek lehetnek a szájukból.


Én tisztában vagyok vele, hogy a könyv ettől a megjegyzésétől eltekintve nem a teremtést támogatja, de az ilyen és ehhez hasonló kijelentések (akárhogyan is próbálják kimagyarázni) azért árulkodóak! 😃

2023. febr. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 Darkmoon80 ***** válasza:
50%

"de az ilyen és ehhez hasonló kijelentések (akárhogyan is próbálják kimagyarázni) azért árulkodóak! "


Árulkodnak, de csupán arról, hogy nem érted meg azt, hogy mi van odaírva.


A hirtelen szó relatív, attól függően mihez időszakhoz viszonyítasz.

Egészen más időtartamot jelent egy óra hosszához viszonyítva és egészen mást egy mint egy több száz millió éves időszak viszonylatában.


Idéztem a teljes szövegkörnyezetet, világosan érthető, hogy akár több ezer évet is jelenthet itt a "hirtelen" szó.

2023. febr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Darkmoon80 ***** válasza:
50%

Egyébként az is oda van írva, hogy a viszonylagos "hirtelensége" mellett jól láthatóan egy evolúciós sorozat tagjaként nem a semmiből tűnt elő....


Ez pedig nem belemagyarázás, hanem tény (ellenben a te fikcióddal a hirtelenségről).

2023. febr. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!