Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ennyire bődületesen...

Miért ennyire bődületesen unalmas ateistának lenni?

Figyelt kérdés

Az ember elvégzi az iskolát, majd dolgozik míg eléri a nyugdíj korhatárt.

Oszt ennyi volt. Hát minek ez?



2023. márc. 18. 10:24
1 2 3 4
 11/40 Lucifer-666 ***** válasza:
21%
Fúúú, elolvastam a wikipédián, hogy mi az ateizmus. Köszi, most minden csupa vér lett miattad. Azt hittem, hogy unalmas minden, de senkinek sem kívánom ezt a tragikus élményt....
2023. márc. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
100%

Mennyivel is izgalmasabb kereszténynek lenni, mint ateistának? Semennyivel. Teljesen egyénfüggő.


De, mint egykori vallásos elmondhatom mennyivel egészségtelenebb keresztényként élni.

- télen beülni a kifűtetlen templomba instant felfázás,

- a sok térdeléstől előbb kopik szét a porc,

- a kezeid eldeformálódnak a rengeteg imádkozástól,

- kézfogásnál rengeteg bacilus cserél gazdát, főleg náthás időszakokban,

- a szenteltvíz akár biofegyver is lehetne egy-egy meleg nap után,

- az áldozás: az ostyától, amit a pap azzal a kézzel pakol a nyelvedre, amivel fél perce még a beizzadt tökeit vakarta, szájfertőzést kapsz,

- a reformátusoknál úrvacsora, voltam olyan helyen, ahol mindenki egy kehelyből ivott, ki tudja milyen betegséggel - blöeh,

- a meggyónt extrémebb bűneidet a papok nevetgélve beszélik ki egymás között,

- a tavaszi böjt falásrohamokat okozhat,

- nem vallásos barátok előbb-utóbb eltűnnek, mikor megunják az igehirdetéseidet,

- nem használhatod az ''imádom'' szót, egyedül a keresztény istenre,

- nem fekhetsz le a barátnőddel házasság előtt, nagyon rossz, mikor csak házasság után derül ki, hogy valamelyik fél meddő, pedig már kész a gyerekszoba,

- ha nincs legalább egy diplomád, akkor nem is vagy méltó a keresztény isten kegyére, kb kinéznek a közösségből,

- fizetheted az egyházadót és ha olyan a közösség, akkor még a fizud tizedét is elvárja.


- Mentálisan beleroppansz, mikor rájössz, mégsem az ateizmussal van a baj, Neked kereszténynek lenni is unalmas. :)

2023. márc. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%
Mitől olyan izgalmas a semmiért ácsingózni?
2023. márc. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha már most halálra unod magad, mi lesz veled az örök életben?
2023. márc. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
47%

Igazat kell adnom a korábbi válaszolóknak, az, hogy milyenek a barátaid, vagy hogy milyen a munkahelyed, annak semmi köze az ateizmusodhoz.

Ennek ellenére, az ateizmus tényleg unalmas szerintem is, illetve nem is maga az ateizmus, hanem az azzal kéz a kézben járó materialista világkép.

2023. márc. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
89%

"Ennek ellenére, az ateizmus tényleg unalmas szerintem is, illetve nem is maga az ateizmus, hanem az azzal kéz a kézben járó materialista világkép."


Szerintem fordítva, a materializmus hallatlanul izgalmas, megtudni mi hogyan és miért történt, meg történik a világban, az Univerzumban. Hogyan keletkezett, miképpen tudjuk ezt vizsgálni, hogyan modellezhetjük a valóságot. Rájönni az összefüggésekre, a fizika, a kémia törvényszerűségeire, a biológia által adott valódi válaszokra, a számtalan tudományág eredményeiben dúskálhat az érdeklődő, mindez hallatlanul érdekes.

Ezzel szemben a keresztény Biblia mindezt azzal intézi el, hogy Isten teremtette és slussz-passz, többet egy szót sem, mert minek azt nekünk tudni mit, miért és hogyan, elég ha az Isten tudja.

Mondjuk ez nem is csoda, mivel a Biblia az ókorban íródott, amikor még francot sem tudtak a világról és így nem is írhattak le benne semmi érdekeset.

2023. márc. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 KZitus ***** válasza:
14%

Szia

Minden ember keresi az élet értelmét(egy idő után), és azt, miért vagyunk itt mi emberek a földön, mi az élet célja?

Mert megszületni, felnőni, gyermeket nemzeni, megöregedni(betegedni) és meghalni....hát az állatok is ezt teszik. Az ember élete sokkal nemesebb és van célja! Viszont az is igaz, egyetlen ember sem tudja helyetted azt megtalálni.

Fiatalon én is kerestem a feni kérdésekre a válaszokat, és megtaláltam. Azóta csodálatos az élet, mert van célja, értelme, ha nehézségeket élek át (és az több van mint kellene) van ami erőt adjon, van kapaszkodó(Ézsaiás 41:13). Megtanulhatod te is színesen látni a világot. A kulcsot is a kezedbe adom (bár ateista vagy): Példabeszédek 2:1-5 és Zsoltárok 1:1-3

2023. márc. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
0%
Nem ez a jó szó rá, hogy unalmas. Amíg az embernek mindene megvan: barátok, jó kapcsolatok, anyagiak, szakmai sikerek, egészség, addig jól elvan. De ha valami fontos eleve nincs, vagy elvész és végleg búcsút kell neki inteni, akkor nagy a baj ateistaként. Mert nincs semmi reményed.
2023. márc. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

"Mert nincs semmi reményed."


Hogyne lenne!

Remény mindig van, kinek mi, de abban különbözik a vallásos ácsingózástól, hogy az ateisták reménye reális.

Még a lottó ötösnek is van realitása, bár elismerem, hogy nem sok a valószínűsége, de attól függetlenül van, amíg a keresztény remények szimpla ábrándok, amiknek nincs realitása.

2023. márc. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 Darkmoon80 ***** válasza:
87%

"Mert nincs semmi reményed."


Neked van..., hamis! Szerinted az tényleg olyan hasznos?

2023. márc. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!