Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A mesterséges anyaméhben,...

A mesterséges anyaméhben, kifejlődött embriók/bébik kapnak majd lelket Istentől?

Figyelt kérdés

Az új technológiával, többé nem lesz szükség nőkre a magzat kihordásához.

A mesterséges méhben választható alternatíva lesz majd, a baba szemszíne, hajszíne, neme, magassága stb.


Egy ilyen emberi lény kap egyáltalán lelket az úrtól? Vagy eleve üdvözülhetnek majd ők is?



2023. márc. 22. 18:50
1 2 3 4 5 6
 21/55 A kérdező kommentje:
#20 Jó akkor én most vallástól mindentől függetlenül mondom, hogy aki abortuszt hajtat végre saját magzatán az egy gyáva sz.r ember. Egy alattomos kis féreg, ha ba..ni tudott, akkor vállalja a következményeit is. Ha meg képtelen egy gyermeket felnevelni, vagy nem akarja, akkor az olyan ne ba..on! Oszt ennyi.
2023. márc. 23. 20:47
 22/55 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
70%

"Miért? Szerinted Drakula ez melyik oldalt pártolta inkább?"


Nem, ugy értem maga a csatorna. Az axioma egy politikailag elfogultabb oldal, jobb lenne ha inkább ilyen orvosi cuccot linkelnél egy ilyen vitában.


"17 nem, azért nem fogadom el, mert irreleváns tényekkel próbál operálni, és a társadalomra káros nézeteket terjeszt."


Nem. Te azért nem fogadod el mert én az abortusz ellenes mondtam.


Bárki mással közös nevezőre jutottál volna.


Is mi az hogy "irreveláns tény"?


A tény, az tény. Akár tetszik neked , akár nem.


"Nem éppen döntés párti, aki a valóságot tudja, "


Már mint a neked nem tetsző valóságot.

2023. márc. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
70%
Ami meg a "szem ellenzőt" illeti én hajlandó vagyok teljesen normális vitát le folytatni érzelmeket mellőzve, anélkül hogy szeparálni akarnálak.
2023. márc. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
0%

20 alattomos nyomorult féreg az inkább az abortusz ellenes banda. Egy gyáva, undorító, nyomorék, folytathatnám tovább reggelig.... Az abortusz az egy SZÜKSÉGES ROSSZ. Ha a gépjármű vezetés nem beleegyezés a halálos autóbalesetbe, vagy az alkohol fogyasztás nem beleegyezés a halálba, akkor a szexuális együttlét sem beleegyezés a terhességbe. Tesómék pl védekeztek. Óvszer, tabletta, időben ki húzom, és nemsokára 4 éves lesz a kikényszerített terhesség végeredménye.



Te meg nem akarsz abortusz? Ok, de ne pofázz bele abba, hogy pl én mit teszek a saját testemmel.



22 az a baj, hogy "az orvosi cucc" már nem azt állítja, amit ti.

Azért nem fogadom el, mert az abortusz ellenesség szélsőséges, irreleváns mondvacsinált hülyeségekkel próbál győzködni, az abortusz valódi áldozatait gyilkosnak nevezi. Ha releváns, tudományosan bebizonyított tények lennének az abortusz ellenesség alapjai, akkor sem tetszene, de az sokkal érthetőbb lenne. Csak ez nem így van.


Bocs, az idézőjelet nem raktam oda. "tény" így már jobban tetszik? Mert ha hiszed, ha nem, a bandádnak nem igazán vannak ész érvei, tudományosan bebizonyított tényei...



Nem, ezt nagyon rosszul látod. Az abortusz ellenes szemellenzősek, irreleváns baromságokat puffogtatnak, ítélkeznek, és az állítólagos emberi test témájában való tudásuk megegyezik egy max 6 éves gyerekével. Ha tetszik, ha nem a döntés pártiság fényévekkel emberibb, mint a másik csapat.... Tudományos tényeket képes elfogadni, illetve azt, hogy egy ismeretlen nő hadd döntsön a saját teste felett... Míg az abortusz ellenes mit tud?



Propaganda csatornákat, kamu filmeket, elterjedt tévhiteket, általa igaznak vélt, ám tudományos alappal nem rendelkező állításokat hoz fel, miközben arra sem képes, hogy (miközben élet védőnek hívja magát) a valódi életekért akár csak a kisujját is megmozdítsa, inkább csak a kényelmes fotelben ülve szidja a valódi áldozatokat, miközben nem ismeri a hátteret.

2023. márc. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
0%
23 nem tudsz úgy normális vitát le folytatni, hogy sem az áldozat, az abortusz okának megértésére nem vagy képes, és csak a saját, általad igaznak vélt hülyeségeket ismételgeted.
2023. márc. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
70%

"23 nem tudsz úgy normális vitát le folytatni,"

Hát ezt ne az mondja aki csak személyeskedni tudott egész végig meg egy "orvosin végzet isnerőssel" jőnni.


Én idéztem egy cikket.


Ő hozott egy videot.


Te elkezdtél személyeskedni. Pedig még a pontos álláspontomat sem ismered az abortuszról.


Amugy meg a saját gyerekeddel csinálj amit akarsz. Öld meg akár hány éves. Mit érdekel? Csak ne kelljen már anélkül elleneznem hogy "alattomos nyomorult féreg"/"gyáva, undorító, nyomorék"/stb lennék.


(VITÁT FÉLRE TÉVE EGY PILLANATRA: Ez hogy "időben ki húzom" tényleg opcio nálad mint fogamzás gátlás? :D)


De hagy kérdezzem meg hogy az erőszakolásrol meg testi rendellenességgel születőkkel való érvelés nem irrevelánse ha egyszer ezek nem éppen általános (konkrétan ritkább) indokai az abortuszoknak.


Vagy ha már hülye érveknél állunk töled eddig egy "ismerősőm aki ért ehhez" érvnél nem jött több semmiben.


Az meg hogy a magzat 7 vagy 8 hetes korában képes a bőrével érzékelni nem lesz "tény" hanem az egy tény.


Szaglani nem tudd és látni sem persze, de ez akkor is megy neki ilyenkor.


Szidni meg nem szitdam a "valódi áldozatot".


De probáljuk meg ezt a vitát, ha már olyannyira biztos vagy benne.

2023. márc. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
24%

Értem, kár.


Akkor viszlát "értelmiségi".

2023. márc. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
0%
28 értelmesebb, mint egy abortusz ellenes, aki az emberi testből (környezetismeret alsóban) általános iskola 4. osztályos gyerek tudásánál is kevesebbel rendelkezik.
2023. márc. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
70%

Azt hittem hogy vitázni jöttél vissza, de ez inkább csak az "enyém az utolsó szó!" szerű hiszti.


Mindegy.

2023. márc. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
0%
Nem kapnak. Isten nem támogatja emberi lények termesztését. Csak a rendes, hagyományos módszert.
2023. márc. 24. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!