Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A mesterséges anyaméhben,...

A mesterséges anyaméhben, kifejlődött embriók/bébik kapnak majd lelket Istentől?

Figyelt kérdés

Az új technológiával, többé nem lesz szükség nőkre a magzat kihordásához.

A mesterséges méhben választható alternatíva lesz majd, a baba szemszíne, hajszíne, neme, magassága stb.


Egy ilyen emberi lény kap egyáltalán lelket az úrtól? Vagy eleve üdvözülhetnek majd ők is?



2023. márc. 22. 18:50
1 2 3 4 5 6
 41/55 A kérdező kommentje:

Támadt egy ötletem ezzel az új technológiával kapcsolatban.

Mi lenne ha abortusz helyett, a magzatokat átennék egy mesterséges anyaméhbe, majd az erre létrehozott egyházi intézményekben felnevelnék őket.

Akkor az abortusz ellenző keresztények is jól járnának, meg azok is akik nem akarják a gyermeket. Csak hát az egyház falain belül szeretetben és gondoskodásban felnőtt gyermek, valószínűleg gyűlölné az eredeti szüleit, mert nem csak hogy lemondtak róla, de még a puszta létezését sem akarták.

2023. márc. 25. 07:47
 42/55 anonim ***** válasza:
100%

"Adott egy állítás, hogy a nem erőszakban fogant magzatot lehessen abortálni. "

Ki állított ilyet és hol?

2023. márc. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
100%

41


Javaslom néha menjél ki az utcára és nézzél körül. Persze ezt nem szó szerint értem csak arra akarok utalni, hogy ne csak a belső fantázia világodat nézzed.

A valóság nagyon más mint ahogyan te azt elképzeled és rengeteg dologgal nem vagy tisztábban.


Úgy ontod magadból az elfogult badarságaidat, mint egy kisgyerek aki valamit hallott a szüleitől és utána azt szajkózza és tartja az abszolút igazságnak.

2023. márc. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 A kérdező kommentje:

Na pont kidobott az axióma egy új vidit az abortusszal kapcsolatban, ezt is érdemes megnézni:


https://www.youtube.com/watch?v=-T4a7d2sfTw

2023. márc. 25. 10:44
 45/55 anonim ***** válasza:
62%

41 először is nem magzat, hanem embrió van akkor, amikor az abortuszok legnagyobb százalékát elvégzik.


Egyébként pedig ha a tudomány lenne annyira fejlett, akkor már rég így tennék, amennyiben valóban szükség lenne az elabortálni kívánt embriókra. Ugyanis egy ilyen eljárás elméletben eléggé drága lenne.... És ezt ki fizetné? Az abortuszra KÉNYSZERÜLŐ nő nagyon nagy valószínűséggel nem. Ahogyan a Magyarországon élő álkeresztények sem, hiszen nekik csak addig fontos egy embrió, amíg kifejlődik, megszületik, utána tetszenek rá magasról. Még egy elméleti kérdés. Amennyiben az árvaházak már így is tömve vannak és alig kapnak bármiféle támogatást (sajnos ez így van) akkor szerinted az állam fog fizetni azért, hogy még több ezer gyereknek legyen otthona? Mert ennek az esélye kb. a nullával egyenlő.

És ha mégis....szerinted az abortuszra ítélt, már megszületett gyerekek olyan hatalmas mértékű gyűlöletet éreznek a vérszerinti szüleik iránt, nem kapnak elég szeretetet, törődést, emellett a most létező árvaházakban jelen lévő drog-, alkohol- és dohány fogyasztása, fizikai, lelki és nemi erőszak velük is ugyanúgy megtörténne, (Sajnos én éltem árvaházban egy ideig és láttam, konkrétan egy 3 éves kisfiú egy vastag faággal akart agyon verni egy alig 2 éves kislányt.) szerinted milyen emberekké válnának? Mert nagyobb a valószínűsége annak, hogy bűnözők lesznek, mint annak, hogy normális emberek.



44 ezt a szenny oldalt meg hiába linkelgeted, ha minden videójából csak a propaganda érezhető.

2023. márc. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
24%

"Nemi erőszak esetén nem a 8. hónapban fog a nő abortuszra menni."


Ezért fogalmaztam úgy a kérdést, hogy nem saját döntéséből nem tudott elmenni, hanem külső okok miatt (pl. vis maior helyzet, vagy fogvatartották).


"Ki állított ilyet és hol?"


A #35 számú választ posztoló állította, az ő kommentjére reagáltam.

2023. márc. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
62%
46 fogvatartás esetén akkor ott marad a magzat, amíg nem születik meg olyan nem létezik, hogy 8. hónapban abortusz. Ha fogva tartják a nőt, ha nem.
2023. márc. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
26%

"az axióma egy új vidit az abortusszal kapcsolatban, ezt is érdemes megnézni:"


Tehát legutóbb már felhívtam a figyelmed arra, hogy mennyire kétszínű, hazug, undorító egy csatorna az axióma, de ez téged egyáltalán nem zavar. Továbbra is támogatod a hazugság terjesztésüket és bólogatsz hozzá, hogy átverjenek?


Lassan mélyebbre süllyedsz mint az axióma, ha még nem volt meg.

2023. márc. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 Jégszív ***** válasza:
75%
:-DDD Beszarok az ilyen kérdésektől! :-)))
2023. márc. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
65%
Valszeg kb. 11 éves gyerek lehet a kérdező, a szülei nem foglalkoznak vele, a kezébe nyomtak egy tabletet, hogy majd azzal ellesz. Aztán össze-vissza néz minden hülyeséget a Youtube-on (biológiát gondolom majd csak 6. osztályban fog tanulni, fingja sincs semmiről), és nincs kivel megvitassa amit látott, úgyhogy ide írogatja a fantáziáit.
2023. márc. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!