Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hisz vagy nem hisz...

Miért hisz vagy nem hisz valaki Istenben? Honnan a meggyőződés?

Figyelt kérdés
2008. jan. 5. 15:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
ez mind szubjaktív dolog. hozzáállás, neveltetés, életkörülmények, tapasztalatok, mások tapasztalatai, előítéletek és még ezer más dolog játszhat szerepet benne. miért szereti valaki a zöld színt, mikor valaki ki nem állhatja? miért szereti valaki a tökfőzeléket, valaki pedig undorodik tőle? szerintem ezek olyan dolgok, amit senki sem tudna igazából megmagyarázni
2008. jan. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
25%
Istentől ;)
2008. jan. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
30%
HÁT EZ NEM OLYAN EGYSZERÜ DOLOG .ELÖSZÖR IS AKI HISZ ISTENBE AZ KAPASZKODIK VALAMIBE AMIBÖL ERŐT MERITHET MAGÁNAK AKITÖL UGY GONDOLJA SEGITSÉGET KAP LEGYEN AZ BETEGSÉG PÉNZTELENSÉG ÉS UGY GONDOLJA ISTEN MEGOLDJA A PROBLÉMÁIT HELYETTE.AKI NEM HISZ AZ AZÉRT NEM MERT NEM TALÁLKOZOTT ISTENNEL ÉS UGY GONDOLJA NEM HIHETT OLYAN SZEMÉLYBE AKI NEM LÉTEZIK ÉS NEM LÁTHATO
2008. jan. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Ezt milyen baromi nehéz megválaszolni. Jó múltkorában pont ezen vitatkoztunk a nővéremmel, aki hisz benne, én viszont hithű ateista vagyok. :)

Valószínű nagyrészt tényleg a valahova tartozásról van szó...

2008. jan. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
23%
akár elhiszed hogy volt második világháború, akár nem, az attól még volt. Akár hisz vki Istenben, akár nem, Ő Létezik!! ha keresed megtalálod. ehhez jó eszköz a Biblia. csak szólj Istenhez őszintén, és Ő válaszolni fog, mert szeret téged!!:)
2008. jan. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

Csak az előző hozzászólónak:


Akár elhiszed, hogy létezik Láthatatlan Rózsaszín Egyszarvú/Határtalan Karakutty, akár nem hiszed, az még bizony létezik! Ha keresed, megtalálod. ... Jól elbújt ám, vigyázz! :DDD


Amúgy ez tényleg teljesen szubjektív. Van, aki Visnuban hisz, van, aki Istenben, van, aki egyikben sem. Ez sokszor tanult/tapasztalt dolog.

2008. jan. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
61%

Ezt én úgy gondolom hogy ha valaki hisz istenben akkor hisz a sátánban is. Hiszen minden jónak megvan a megfelelő párja a rossz.Úgy ahogy a szép és csunya,a fény és a sötétség.stb...Ha valaki szívvel lélekkel istenhivő annak szerintem tuti hogy nehéz élete lehet és kell neki egy bizonyos segítség egy halandó többszörös erejével képességével rendelkező ember,lény aki segítségére lehet.Szerintem ugyan ugy mint a hívők a sátánisták félnek,félnek az élettől félnek szembenézni a tényekkel.Inkább a hitükbe menekülnek.De a sátánistákban annyi a különbség hogy már annyira mélyponton vannak hogy teljesen beleélik magukat abba hogy őket a sátán küldte a földre és az a dolguk amit sátán mond nekik.Úgy érzik nagyobb hatalommal rendelkeznek mind többi társaik és azt hiszik hogy a sátánból egy rész beléjük költözött.Így valamiféle hatalmat nyújt nekik a gondolat és így érzik magukat valakinek.nekem ha választanom kéne... jobban hiszek a sátánban mint az istenben.Mertha ugy lenne az isten mint ahogy a hívők elmondják akkor nem lenne ennyi rossz a világban.Állítólag isten segít nekünk,mondom én akkor miért van az hogy teljesen jó emberek rosszul élnek?(pl betegek lesznek,vagy alapból úgy születnek vagy stb)isten nem segít szerintem csak egy kitalált lény ahogy a sátán is hogy legyen mihez fordulni a nehéz időkben.

Lehet hogy hülyeség amit mondok de ha belegondolsz szerintem van benne valami)

2008. jan. 15. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
10%
Jézus azt mondta a tanítványainak, hogy hirdessék az evangéliumot (a jóhírt), mert a keresztről való beszéd bolondság azoknak, akik elvesznek, de akik megtartatnak, Istennek az ereje! Aki keresi Istent, meg is fogja találni. (Támpont: Vidám Vasárnap a magyar Atv-n)
2008. febr. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
66%

HÉBEREK 11:1

"A hit a remélt dolgok biztosítékon alapuló várása, a nem látható valóságok nyilvánvaló bizonyítása."

RÓMA 10:10-15 :

" Az ember ugyanis a szívével gyakorol hitet az igazságosságra, de a szájával tesz nyilvános kijelentést a megmentésre.Mert azt mondja az írás:"Senki sem fog csalódni, aki belé veti hitét"... Mert mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmentésben fog részesülni.Hogyan fogják azonban segítségül hívni azt, akiben nem hisznek?Hogyan fognak pedig hinni abban, akiről nem hallottak?Hogyan fognak pedig hallani, ha nincs aki prédikáljon?Hogyan fognak pedig prédikálni, ha nem küldettek el?Mint ahogy meg van írva:"Mily szépséges azoknak a lába, akik jó dolgok jó hírét hírdetik!"

JÁNOS 3:16 :

"Mert az Isten annyira szerette a világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy mindaz, aki hitet gyakorol benne, el ne pusztuljon, hanem örök élete legyen"

JAKAB 2:26

"Bizony, ahogy a test halott szellem nélkül, úgy a hit is halott cselkedetek nélkül"

2008. ápr. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%

A Bibliában Pál Zsidóknak írt levele 11:6 ezt írja. " A hit a reménylett dolgoknak valósága, és a nem látott dolgokról való szilárd meggyőződés" - szabad fordításban.

Tehát a hit nem egyenlő a hiszékenységgel. A hiszékeny ember nem győződik meg dolgokról csak elfogadja (így neveltek, nekem ilyen a vallásom, a szüleim is XY vallásúak voltak, stb.). Ellenben a hívő ember tudja, hogy "mindennek van alkotója." Semmi nincs véletlenül. Pl.: ha távolabb lennénk a Naptól megfagynánk, ha közelebb, megsülnénk. A gravitációs erő a Földön tart bennünket,pedig a Föld peremén élünk, és a Föld forgása következtében le kellene "pottyannunk." - centrifuga. Mindez intelligenciára vall.

Tehát a hit logikán, történelmi, tudományos tényeken és szilárd meggyőződésen alapul. A hithez, pedig kell: szellemi éhség, becsületesség és alázat.

2008. jún. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!