Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hisz vagy nem hisz...

Miért hisz vagy nem hisz valaki Istenben? Honnan a meggyőződés?

Figyelt kérdés
2008. jan. 5. 15:05
1 2
 11/16 anonim válasza:
85%
Ugyanmár a Bibliának én nem hiszek.A történetírók nagyon szívesen színezték át a dolgokat sőt...Isten kb egy mágus lehetett különleges adottságokkal de akik a Bibliát írták vmi nagy fantáziájú idióták
2008. aug. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
79%
Ez a kérdés vallási jellegű. Egyébként, pedig az ateisták is hisznek valamiben, mégpedig magukban, a világban, a családjukban. Olyan ember nincs, aki nem hisz semmiben.
2008. aug. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
88%

Honnan a meggyőződés? Személyes kapcsolatból. Ha nem látsz valakit sosem, de beszélsz hozzá, és ő alkalomadtál válaszol is, akkor az nekem elég meggyőző érv, hogy Ő van.

Miből gondolod, hogy Mátyás Király létezett? Másodlagos forrásokból, vagyis történelmi tönyvekből, amit valakik leírtak. Csak azért, mert valamiről kijelentjük, hogy törénelmi tény, az magában még nem bizonyíték. Hitelesnek vélt írások után gondoljuk valamiről, hogy úgy volt. Adott esetben több különböző forrásból egybehangzóan. Szerintem az embereket az téveszti meg, hogy a Bibliát egy könyvnek tekintik. A protestáns vallások szerint a Biblia 66 könyvből áll, amit sok író, akik egymást soha nem is ismerhették (nyilván nem mindegyik) egybehangzóan ugyanazt mondták. Ráadásul ott vannak a Próféciák. A Biblia tele van velük. Volt akár csak 1 is, ami nem teljesedett be a maga idejében? Tévedett akár csak 1x is? Érdemes lenne belegondolni, hogy vajon nem azért nem akarunk hinni Istenben, mert az továbbvinné a gondolatot, és azt nem szeretnénk. Felelőssé tenné az embert azért amit tesz, vagy nem tesz, nem az ember lenne a végső tekintély. Na ez az, ami nem tetszik és ezért fordulunk oda mindenféle mesékhez, hogy ne kelljen ezzel szembenéznünk. Ez saját vélemény, nem muszály egyetérteni.

2008. dec. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
az ateistaknak irom ,hogy gondolkodtak mar azon hogy ha nem lenne Isten ,es nem teremtett volna az embernek agyat es nem adott volna eszet,akkor meg letagadni sem tudnad Ot.
2009. márc. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

a ráció és a vallás(ok) mindíg is karcban álltak 1mással.

de iváncsi lennék, csak hogy 1 naon drasztikus példát hozzak. h lenne jobb a világ: ha mindenki istenhívő ember lenne és követné a tanításokat, v ha mindenki a tapasztalatból, tudományokból okosodna (és saját magában és a tetteiben hinne) ??

aki nem hisz semien istenségben az nem hitetlen, csupán nincs szüksége (v nem tudja h van) kapaszkodókra a hétköznapokhoz.

még 1 pl: létezik vallás ahol az emberölés nem bűn. sőt,

az anyuka büszkeséget érez mikor fia felrobbantja magát (öngyilkosság) más embereket meggyilkolva.

miért? mer ebben hisz. sorolhatnék még pár iet.

kiváncsi lennék 1 keresztény ehez mit szólna. ismerek istenfélő embereket és ők a neveltetés miatt "tértek meg".

én örülök h választhattam és nem kell üvegfal mögött élnem.

2010. szept. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
SZILVÁS BUKTÁT mert azt szeretem
2012. ápr. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!