Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik régen hívők voltak:...

Akik régen hívők voltak: hogyan léptetek túl azon, amikor kiderült, hogy a jóságos, gondviselő Isten, akiben hittetek, nem létezik?

Figyelt kérdés

Az istenhit ad egy (hamis) biztonságérzetet, hogy az Isten onnan fentről figyel téged, hozzá mind fordulhatsz, ha gondod van stb.

Amikor ez a hit megszűnt, mit éreztél?


2023. ápr. 24. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Mire ateista lettem addigra már rég nem gondoltam jónak a keresztény istent.



Előtte pedig nem az befolyásolta a cselekedeteimet, hogy vigyáz-e rám vagy sem. Erre nem nagyon gondoltam ezért nem is volt nagy változás ezen a téren.

2023. ápr. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

A jóságos, gondviselő Istenben soha nem hittem. Ennél jobban ismertem már általános iskolában is a kereszténységet. A kekeckedő, féltékeny, bosszúálló Istenben hittem, aki a saját fiát is képes volt megkínoztatni, mert csak így tudja a szeretetét kimutatni az emberek felé, és akinek elég egy kis botlás, és már küld is a pokolra.

Nagy megkönnyebbülés volt, amikor egyértelművé vált, hogy nem létezik.

2023. ápr. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy. Te hogy léptél azon túl, hogy a pók nem repül, hanem vékony a hálója? Megérted mi van és haladsz tovább. Isten nem szereti a hitet. Azért vagy emberi testben, hogy gondolkodj. Tudjál és ne tudjál. A hit istenkáromló eszköz.
2023. ápr. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Micsoda troll, gonosz válaszok és megnyilvánulások, gyűlölettel tele!

És ilyen világban élünk és ilyen emberek sokaságában.

2023. ápr. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Fú, utolsó, ki bántott meg és mivel? Vagy azt olyan nehéz elviselni, hogy nem mindenkinek ugyanaz a vallasa, mint neked?
2023. ápr. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!