Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateistáknak mit jelent a...

Az ateistáknak mit jelent a pápa, pápalátogatás?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 29. 17:32
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
100%

"a hívőknek ezt miért nem kell tanulni?"

Honnan veszed, hogy a hittannak nem része? Része.

2023. ápr. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
50%

"Papok írták."

Nem úgy tűnik:

"Tananyagfejlesztők: Alexandrov Andrea, Dobszay Ambrus, Fenyődi Andrea, Jakab György"

[link]

2023. ápr. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
73%

Nem, nem része.

A hittan pont annyi óra, mint az erkölcstan, és ennek, 95%-a a Biblia és a hozzá kapcsolódó tanítások.

2023. ápr. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
50%

"A hittan pont annyi óra, mint az erkölcstan, és ennek, 95%-a a Biblia és a hozzá kapcsolódó tanítások."

Be tudod linkelni a tanterveket vagy tanmeneteket?

Egyébként meg igen, a Biblia is tanít arról, hogy mi etikus meg mi nem, nem csak a világi irodalom. :)

2023. ápr. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
81%

"Egyébként meg igen, a Biblia is tanít arról, hogy mi etikus meg mi nem, nem csak a világi irodalom."

Tehát etikus például feláldozni a saját gyermeked ha a felsőbb hatalom azt "kéri"? Vagy etikus elpusztítani azokat, akik nem azt gondolják valamiről amit a felsőbb hatalom?

2023. ápr. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
80%

Valóban.

Például nem csak etikus, de egyenesen szükséges is verni a gyereket, vagy a rabszolgád.

A többi tanítása is hasonló. Például az istent sokkal jobban kell szeretni, mint a gyermeked, sőt: a gyermeked szükség esetén magadnak kell feláldoznod neki.

Persze csak akkor, ha kéri.

2023. ápr. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem (de ezt tényleg úgy kezeljétek mint egy véleményt) a szekuáris humanizmus több ponton meghaladta a bibliát,és a szekuáris humanizmusból jövő értékek egy része befolyásolja a kereszények jelentős részének gondolkodását és moralitását.


Szerintem természetesen nem minden morális tanács rossz a Bibliában,de sok van,amivel szinte senki nem ért egyet manapság

2023. ápr. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
0%

""Egyébként meg igen, a Biblia is tanít arról, hogy mi etikus meg mi nem, nem csak a világi irodalom."

Tehát etikus például feláldozni a saját gyermeked ha a felsőbb hatalom azt "kéri"? Vagy etikus elpusztítani azokat, akik nem azt gondolják valamiről amit a felsőbb hatalom?"


Mivel te nem vagy hívő, tökmindegy, hogy a Biblia mit tart etikusnak meg mit nem, nem? Rád úgyse vonatkozik.

2023. ápr. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
74%

Na, ez volt a terelés.

Először azt mondtad, hogy etikus. Majd, amikor kiderült, hogy mégsem, akkor másfelé tereled a kérdést.

EZ sem etikus.

Mint ahogy az ok nélküli lepontozás sem az.

Persze mit várhatunk a hívőktől, akik nem tanulnak erkölcstant?

2023. ápr. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:

"Először azt mondtad, hogy etikus."

Nem mondtam ilyet. Én csak arról beszéltem, hogy akik hittanra járnak, azok is tanulnak etikát, nem csak azok, akik az etika nevű tantárgyat tanulják. Hogy mit tart a Biblia etikusnak meg mit nem, arról nem beszéltem.

2023. ápr. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!