Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateistáknak mit jelent a...

Az ateistáknak mit jelent a pápa, pápalátogatás?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 29. 17:32
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:

"nem sok választásom volt"

Dehogynem. Nagyon is értelmes vita lett volna abba belemenni a szüleiddel, hogy ha ti küldtök hittanra, ahol azt tanítják nekem, hogy ne hazudjak, akkor miért akarjátok, hogy hazudjak bérmálkozás ügyben, miért nem bérmálkozhatok majd akkor, amikor már én magam is szeretnék. Ahogy millió más vitába belemennek a kamaszok a szüleikkel, ebbe is simán belemehettél volna. Rájuk is jó hatással lett volna.

2023. máj. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
100%

Számukra ez érzelmileg jelentett sokat,de mint utólag kiderül ők sem hittek igazából.

(Nagyapámnak ígérték meg,aki szinte a születésem után meghalt)

Másrészt a templomba, hittanórán ijúsági szervezetben, meg mindenhol azt látttam,hogy az emberek ezeket a dolgokat nem veszik komolyan.

És persze beazéltümk róla és érveltem,de a végső döntés nem nálam volt.

2023. máj. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
49%

"a végső döntés nem nálam volt"

Mert mi történt volna, ha egyszerűen nem mész oda a templomba, vagy ha oda is mész, nem állsz be a sorba, amikor kell, hanem ülve maradsz a helyeden? Mit tudtak volna tenni veled? Semmit. Sokkal több döntés van egy kamasz kezében, mint felfogja.

2023. máj. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:

"Ez szerintem azért van így, mert tizenévesen abbahagytad az ismerkedést a hittel, és nem jutottál el odáig, hogy vajon miért mondja azt Isten, hogy nem jó az önkielégítés. Ha továbbgondolod, rájöhetsz."


Sejtettem, hogyiért, és amúgy az hogy fiatal voltam nem jelentette azt hogy alig tudtam valamit a témárúl.

A szabadidőm döntő többségében vallással kapcsplopatos tevékenységeket kellett végeznem, volt (nagyjából hetente,volt hogy többször is.) pap magyarázta a Bibliát (hittanon kívül,ami szintén volt hetente)

2023. máj. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj,értettem hogy nekik ez fontos,és irántuk való szeretetből megtettem,attól függetlenül,hogy nem hiszem hogy bármi jelentőssége lenne.

Az velemkorú ismerőseim közül akik bérmálkoztak senki sem hisz.

2023. máj. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
71%
Engem pont nem, de rengeteg embert megszpattak ezzel a nagy hajcihővel 😒
2023. máj. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
0%

"Az velemkorú ismerőseim közül akik bérmálkoztak senki sem hisz."

Nem látsz a lelkükbe. És nem tudod, hogy később mi lesz. Veled sem. Ott motoszkál benned is a Szentlélek, ha akarod, ha nem. :)

2023. máj. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
58%
A közpénz felesleges szórását hülyeségekre.
2023. máj. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!