Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateistáknak mit jelent a...

Az ateistáknak mit jelent a pápa, pápalátogatás?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 29. 17:32
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
100%

"Ja és a 26-os sem vagyok."

Semmi értelme a hozzászólás számával jönni, mert ha ezt-azt törölnek, eltolódik minden és teljesen értelmezhetetlenné válik. Érdemesebb beidézni azt a részt, amihez hozzá akarsz szólni.

2023. ápr. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
100%

8.-ban volt az utolsó hittan, amikor bérmálásra készült lünk,és úgy értettem,hogy már akkor tudtam,de valójában már előtte is,10 évesen már biztosan.


Amúgy nem hazudtam senkinek.

A szüleim tudták,de így is kéték,a pap tudta de nem érdekelte, a fogadalomra rákérdeztem,de azt mondták hogy nincs jelentősége, választásom pedig amúgy se ,volt, olyan dolog miatt pedig, aminek számomra nincs jelentősége,nem sértem meg az egész családot és generálok egy hatalmas konfliktust.


Azt nem mondtam,hogy semmilyen etikát nem adtak át ott, de a 10 parancsolatnál többet nem morálisan pedig annál már többet gondoltam.

2023. ápr. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
58%

"nem hazudtam senkinek"

Csak Istennek...

[link]


"a 10 parancsolatnál többet nem morálisan pedig annál már többet gondoltam"

Hogyhogy annál többet?

2023. ápr. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
100%

"számukra nagyon is elfogadható"

De ez nagyon nagy baj! E szerint támogatod pl. a rabszolgaságot?


"Aki nem hívő, az eleve nem hittanra jár, hanem etikára."

Sajnos nálunk annak is a másodlagos célja a hit felé tuszkolás. Igaz, csak nálunk... de akkor is.

2023. ápr. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagyok istenhívő akkor nem tudok Istennek hazudni.

"Hogyhogy annál többet?"

Úgy hogy sok olyan elvem van,ami a Bibliából és a 10 parancsolatból nem következik,de szerintem egyértelműen fontos,illetve vanak dolgok amik pedig szerintem nem morálisan elfogadhatatlanok (pl önkielégítés).

Ez nem jelenti azt,hogy szerintem az én moralitásom jobb mint egy hívőé.

2023. ápr. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
58%

Másrészt hosszú volt a ruha,így eltakarta a kerzemet,és x-be tettem,ahol a lényeges rész volt.

De mint mondtam,nem sok választásom volt, és nem sok értelme volt ennél a fesztusnál többet tennem.

2023. ápr. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
*gesztusnál
2023. ápr. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:

""számukra nagyon is elfogadható"

De ez nagyon nagy baj! E szerint támogatod pl. a rabszolgaságot?"

Én hogy jövök ide? :D

2023. máj. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:

"sok olyan elvem van,ami a Bibliából és a 10 parancsolatból nem következik,de szerintem egyértelműen fontos"

Ilyenje annak is van, aki hisz Istenben. (Bár így vagy úgy szerintem minden következik a 10 parancsolatból.)


"illetve vanak dolgok amik pedig szerintem nem morálisan elfogadhatatlanok (pl önkielégítés)"

Ez szerintem azért van így, mert tizenévesen abbahagytad az ismerkedést a hittel, és nem jutottál el odáig, hogy vajon miért mondja azt Isten, hogy nem jó az önkielégítés. Ha továbbgondolod, rájöhetsz.

2023. máj. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:

"Ha nem vagyok istenhívő akkor nem tudok Istennek hazudni ... és x-be tettem,ahol a lényeges rész volt"


És az mit számít, hogy x-be tetted? :DDD

2023. máj. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!