Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem vallhatom magam...

Miért nem vallhatom magam kereszténynek, ha szoktam gyűlölködni, szeretek bosszút állni és magam mások felé emelem? Jézus ezt tanította?

Figyelt kérdés

Nekem senki ne mondja, hogy tagadjam meg önmagam!


Miért kellene odafordítanom a másik arcom is, ha valaki bánt, és miért ne emelhetném magam azok felé, akik engem gyűlölnek? Miért ne gyűlölhetném vissza azokat, akik gyűlölnek? Miért ne törődhetnék ugyanúgy az emberekkel, ahogy ők személyenként velem bánnak?


A Bibliában is benne van, hogy vissza kell adni, ha valaki bánt. Szemet szemért, fogad fogért.



2023. máj. 25. 16:46
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
52%

10 Még mindig csak a saját elképzelésedre hagyatkozol ami téves:DD


Az, hogy Jézus nem fogad el egy rossz keresztényt, egyértelmű.


Péld 24,16

Mert ha hétszer elesik is az igaz, ugyan felkél azért; az istentelenek pedig csak egy nyavalyával is elvesznek.


A Biblia Igaz embernek mondja a keresztény embert. Te meg emberi aggyal gondolkozol, Isten viszont soha. Teljesen másképpen ítél. Különbség van Igaz és Pogány ember között.

2023. máj. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:

Ha te nem ismered jól a magyar nyelvet, arról én nem tehetek.

Tudod, van ám olyan ember is, aki csak egyszer esik el, és nem tud felkelni.

De attól még ő is keresztény. Csak a pokolra fog kerülni.

Tudom, hogy ez neked nem tetszik, de ez már a te problémád.

2023. máj. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
12 Ha neked az megfelelő, hogy saját magad csapod be, ám legyen, tedd nyugodtan:)
2023. máj. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:

#8.

Keresztény az, aki Jézus követője.


Jézus pedig azt tanította, hogy az Ő nevének az ember cselekedeteiben is legyen nyoma, ellentétben a farizeusokkal.

2023. máj. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
47%

14 Keresztény az, akit Krisztus a magáénak tud, elválasztott, és a tanitványa. Jézus ismeri az övéit. Személyesen, egytől egyig, mivel személyes szövetségkötésben áll velük.

Az, hogy mész utána, még kevés.


A szövetségkötés alapfeltétel. Enélkül csak a tágas uton botorkálsz, pedig te azt hiszed, hogy Jézust követed.

2023. máj. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
0%

A JÓ keresztény az, aki ténylegesen követi is Jézust.

A ROSSZ keresztény az, aki úgy gondolja, hogy követni kéne, vagy esetleg úgy gondolja, hogy követi is (lásd: farizeusok) - de valami miatt nem jön össze neki.

Ha ezt nem fogadjátok el, akkor a probléma bennetek van, sajnálom.


Még egy dolog: ami a Bibliában van, az elég kevéssé tükrözi Jézus eredeti tanait.

Nem ő írta le, ugye.

Úgyhogy, ha már "Jézus követésről" beszélünk, akkor ma gyakorlatilag nem létezik ilyen ember.

Keresztényből azért egy kicsit több van, pár milliárd.

Csak ugye nem tökéletesek.

Hát ez van.

2023. máj. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
0%

15+


Máté7-

24.

Valaki azért hallja én tőlem e beszédeket, és megcselekszi azokat, hasonlítom azt a bölcs emberhez, a ki a kősziklára építette az ő házát:

25.

És ömlött az eső, és eljött az árvíz, és fújtak a szelek, és beleütköztek abba a házba; de nem dőlt össze: mert a kősziklára építtetett.

26.

És valaki hallja én tőlem e beszédeket, és nem cselekszi meg azokat, hasonlatos lesz a bolond emberhez, a ki a fövényre építette házát:

27.

És ömlött az eső, és eljött az árvíz, és fújtak a szelek, és beleütköztek abba a házba; és összeomlott: és nagy lett annak romlása.

2023. máj. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
0%
16 Tévúton vagy, mint a fövenyre épült ház a példázatban.
2023. máj. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
0%

18+


Malakiás próféta könyve 3. rész


1.

Ímé, elküldöm én az én követemet, és megtisztítja előttem az útat, és mindjárt eljön az ő templomába az Úr, a kit ti kerestek, és a szövetségnek követe, a kit ti kívántok; ímé, eljön, azt mondja a Seregeknek Ura.

2.

De kicsoda szenvedheti el az ő eljövetelének napját? És kicsoda áll meg az ő megjelenésekor? Hiszen olyan ő, mint az ötvösnek tüze, és a ruhamosóknak lúgja!

3.

És ül mint ötvös vagy ezüsttisztogató és megtisztítja Lévi fiait és fényessé teszi őket, mint az aranyat és ezüstöt; és igazsággal visznek ételáldozatot az Úrnak.

4.

És kedves lesz az Úrnak a Júda és Jeruzsálem ételáldozatja, mint a régi napokban és előbbi esztendőkben.

5.

Mert ítéletre indulok hozzátok, és gyors tanú leszek a szemfényvesztők ellen, a paráznák és hamisan esküvők ellen, és azok ellen, a kik megrövidítik a munkásnak bérét, az özvegyet és árvát, és a kik nyomorgatják az idegent, és nem félnek engem, azt mondja a Seregeknek Ura.

2023. máj. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
0%

18+


3.

Keményen szóltatok ellenem, azt mondja az Úr, és azt mondjátok: Mit szóltunk ellened?

14.

Azt mondtátok: Hiábavaló az Isten szolgálata, és mi haszna, hogy megtartjuk törvényeit, és hogy alázatosan járunk a Seregeknek Ura előtt?

15.

Sőt inkább magunk hirdetjük boldogoknak a kevélyeket; hiszen gyarapodtak, noha gonoszságot űznek, és megszabadulnak, noha kisértik az Istent!

16.

Akkor tanakodtak egymással az Úrnak tisztelői, az Úr pedig figyelt és hallgatott, és egy emlékkönyv iraték ő előtte azoknak, a kik félik az Urat és becsülik az ő nevét.

17.

És azon a napon, azt mondja a Seregeknek Ura, a melyet én szerzek, tulajdonommá lesznek és kedvezek nékik, a mint kiki kedvez a maga fiának, a ki szolgálja őt.

18.

És megtértek és meglátjátok, hogy különbség van az igaz és a gonosz között, az Isten szolgája között és a között, a ki nem szolgálja őt.

2023. máj. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!