Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem vallhatom magam...

Miért nem vallhatom magam kereszténynek, ha szoktam gyűlölködni, szeretek bosszút állni és magam mások felé emelem? Jézus ezt tanította?

Figyelt kérdés

Nekem senki ne mondja, hogy tagadjam meg önmagam!


Miért kellene odafordítanom a másik arcom is, ha valaki bánt, és miért ne emelhetném magam azok felé, akik engem gyűlölnek? Miért ne gyűlölhetném vissza azokat, akik gyűlölnek? Miért ne törődhetnék ugyanúgy az emberekkel, ahogy ők személyenként velem bánnak?


A Bibliában is benne van, hogy vissza kell adni, ha valaki bánt. Szemet szemért, fogad fogért.



2023. máj. 25. 16:46
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
0%

"Te ugye olyan vagy, aki AZT HISZI, hogy Jézust követi, közben meg ki tudja?"


Ezt csak te hiszed, hiszen magadból indulsz ki:DD


Az Élő Szövetség az nem hit, az jóval több már csak hitnél. A hit valósan egy ajándék. Odafentről. Az Igazhit meg nem rendül meg, még a legnagyobb próbákban sem és nem olyan mint a te homokra épített házad.

2023. máj. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

"Az Élő Szövetség"

Na, ez a másik, amiről még nem beszéltem.

Itt ugye arról van szó, hogy azt képzeled, az isten reagál rád, és válaszol.

Azt ugye tudod, hogy ez mennyire veszélyes dolog?

Nem is akarok nagyon belemélyedni, mert csúnya dolgok jöhetnek ki belőle.


Bár mondjuk elárulhatnád a különbséget a között, aki azt HISZI, hogy Jézust követi, és a között, aki azt HISZI, hogy Élő Szövetségben van vele?


"mint a te homokra épített házad"

Itt konkrétan a tudományra gondolsz?

Azt ugye tudod, hogy a te "házad" az a levegőégbe van építve?

2023. máj. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
0%

32 Tisztában vagy azzal, hogy rajtad keresztül már 3-szor szólt sátán?


Mit mond erre az Ige?:

Mt 4,10

Ekkor monda néki Jézus: Eredj el Sátán, mert meg van írva: Az Urat, a te Istenedet imádd, és csak néki szolgálj.



Ember, talán ennyire nem kéne, hogy egy átjáróház váljon belőled a negatív oldalnak:)

2023. máj. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%

Ez megint egy újabb mellébeszélés.

Mondjuk mit várjak egy hívőtől, aki látja, hogy alulmarad egy vitában?

Értelmes érvelést?

Jó erkölcsöt?

Hát... ezeket várhatom, jó sokáig!


Esetleg a kérdésre nem akarsz válaszolni?

2023. máj. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
0%

34


"Mondjuk mit várjak egy hívőtől, aki látja, hogy alulmarad egy vitában?"


Már nem tudom, hanyadik próbálkozásod szómágiával:D Mikor veszed már észre, hogy hatástalan minden technikád amit ellenem próbálkozol felvonultstni? Miközben ordít az írásodból, hogy még csak normálisan a hibádat meg sem próbálod javítani?:DD

2023. máj. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

Egy dolog biztos: már több oldal óta egyetlen kérdésre se tudsz válaszolni.

Illetve ez az "élő kapcsolat", amit írtál, azt jóindulattal valamiféle válasznak vehetem legalább az egyik kérdésre - csak tudod azzal meg az a baj, hogy nincs bizonyítva. Tehát ez csak feltevésnek jó, válasznak kevés.


A másik dolog, hogy rágalmazol. Mondjuk egy jogállamban már nagyon megjártad volna.

Nézd, elegem van belőled.

Erkölcsös ember vagy válaszolt volna (és nem 50 rossz idézettel, hanem a saját szavaival, érthetően is képes lenne erre), vagy megírta volna, hogy nem tud válaszolni.

Ha ez neked nem megy, akkor hagyjuk az egészet: én nem veszekedni járok ide, vagy a másikat gyalázni, sem pedig még rágalmazni is.

Aki olvassa, értelmes ember, az úgyis látja itt a helyzetet. Ha te meg a butáknak írsz, hát akkor lelked rajta. Számolj el majd az isteneddel a szándékos torzításokért.

2023. máj. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
0%

36 Önmagadat mutattad be, és járattad le-itt és most. Aki figyelmes volt, az kivétel nélkül észre vette. Ideje, hogy felébredj, főleg ha velem próbálsz kezdeni..


Játszani akartál-megkaptad. Emelt fővel viseld és ne alantasan.

2023. máj. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
49%

Ha gyűlölködsz, bosszút állsz, magadat mások fölé emeled és így tovább, akkor ugyan mi különöset teszel? Semmit, de ugyan ezt fogják veled is megtenni.

Ki szeretne egy gyűlölködő embert? Ki szeretne egy bosszúálló embert? Ki szeretne egy olyan embert, aki magát mások fölé emeli? Ki tisztelne egy ilyen embert? Senki.

Ki akarna egy olyan világban élni, ahol csak ilyesmi emberek vannak? Senki.

Ha pedig te ezeket teszed másokkal, mások irányába, akkor ugyan miért remélhetnéd, hogy veled máshogy járnának el?


Én nem ítélkezem sem feletted kérdező sem pedig a válaszolók felett.

De azt látom, hogy itt néhányan a válaszukkal elvették már a saját jutalmukat.

De én nem embertől várok jutalmat a válaszomért, hanem Istentől remélek jutalmat. Ő pedig előre megadta nekem a jutalmat, hogy bölcsességgel ruházzalak fel téged Kedves Olvasó.

2023. máj. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Figyelj kedves kérdező, szabad akaratod van!

Miattam le is cummanthatod magad, ha annyira akarod!

Hogy Jézus mit tanított valójában, azt sosem fogod megtudni. Az evangéliumot nem ő írta! Ha az írás szerint élsz, akkor annak íróit isteníted es követed, nem pedig az írás szereplőit!

2023. máj. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
51%
Szabad akaratod van, testvérem. Ha akarod, még kaktusznak, sőt bolygónak, meg még fogalmaknak is vallhatod magad. Ez a tényeken semmit sem változtat, s isten segít majd megtalálni önmagad. :))
2023. máj. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!