Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem vallhatom magam...

Miért nem vallhatom magam kereszténynek, ha szoktam gyűlölködni, szeretek bosszút állni és magam mások felé emelem? Jézus ezt tanította?

Figyelt kérdés

Nekem senki ne mondja, hogy tagadjam meg önmagam!


Miért kellene odafordítanom a másik arcom is, ha valaki bánt, és miért ne emelhetném magam azok felé, akik engem gyűlölnek? Miért ne gyűlölhetném vissza azokat, akik gyűlölnek? Miért ne törődhetnék ugyanúgy az emberekkel, ahogy ők személyenként velem bánnak?


A Bibliában is benne van, hogy vissza kell adni, ha valaki bánt. Szemet szemért, fogad fogért.



2023. máj. 25. 16:46
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ez mind mellébeszélés.


De rendben: akkor magyarázd el te.

Hogy nevezed azt az embert, aki hisz a kereszténységben, de (1) nem tartja be?

És azt hogyan, aki még azt is hiszi, hogy (2) ő mindent jól csinál, de mégsem?

És most NEM az érdekel, hogy erkölcsileg mit mondasz róla, hanem arra kérlek, hogy nevezd el az ő világnézetét, hitét!

Tehát:

az (1) ember világnézete = nem keresztény, hanem

a (2) ember világnézete = nem keresztény, hanem

Várom.

Ja, még egy.

Ne azt mondd, hogy farizeus, mert ők zsidók voltak.

Ennek a két embertípusnak a vallása érdekel, hogy hogyan hívják ezt a hitet.

2023. máj. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
0%

21 Szerintem a felfogásoddal, a szövegértéseddel, az információhiánnyal, a tájékozottsággal, és az ismerethiánnyal van komoly problémád.


Vitatkozol egy olyan dologgal, amiben a legminimálisabb ismerettel nem rendelkezel, és nem tudod a leg alapvetőbb dolgokat sem-mivel nincs ismereted.


Az elképzelésedet próbálod igaznak beállítani, miközben az összes elképzelésed cáfolva volt.


Én ammondó vagyok, hogy egy vitában csak akkor menj bele, ha legalább a legminimumabb alapokkal rendelkezel. Ennek hiányában, informálód.


Semmi gond ha hiányos információkkal rendelkezel, de akkor legalább legyen annyi benned, hogy nem hangoztatold a sületlenséged, főleg akkor nem amikor Isten Igéje által lettél megcáfolva.


Nekem olyan emberrel nincs semmi kedvem vitázni, aki képtelen a gondolkodásra, pedig tálcán lett nyújtva számára a valós megoldás.

2023. máj. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
95%

Fordítok:

képtelen vagy válaszolni a 21-es kérdésre - de valami miatt úgy érzed, hogy erkölcsi magaslaton vagy, és tiéd kell legyen az utolsó szó.

Én viszont a választ várom a kérdésre.

Ha igazad van, ez nem jelenthet gondot neked megadni.

2023. máj. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
0%

Forditok: Abszolút engem igazoltál most is:DD


Olvasd vissza az eddigieket-ott van minden kérdésedre a válasz-Igével együtt. Elmélkedj, értelmezz, és gondolkodj:)

2023. máj. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
95%

Rendben, nem tudsz válaszolni.

Vagy nem is akarsz, mert látod, hogy nem stimmel, amit mondanál.


Kérdező: a te eseted viszont egészen világos. Ez alapján:

"szoktam gyűlölködni, szeretek bosszút állni és magam mások felé emelem"

Mivel Jézus ezeknek pont az ellenkezőjét mondta, ezért egyértelmű, hogy te NEM IS AKAROD Jézust követni, NEM AZT HISZED, amit ő mond.

Akkor pedig nem vagy keresztény.


Te valami másik vallást akarsz követni. Arra gondolok, hogy te az Ószövetséget követed, ami tulajdonképpen a zsidók vallása, de csak részben ismered.

Tehát akkor azt mondhatjuk, hogy te egy rossz zsidó vagy, több okból is (nem ismered jól a vallást, nem is akarod megismerni, stb).

De legközelebb ehhez a valláshoz állsz.

2023. máj. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
0%

25 Értelmetlen számomra olyan emberrel a beszélgetés, aki fejlődésre képtelen, és ragaszkodik a megrekedett állapotábani tévképzeteihez, holott minden eszközt megkapott, hogy ki tudjon ugrani a megrekedettségéből.


Ha neked ez megfelelő, ám legyen:)

2023. máj. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
91%

#16.

"Még egy dolog: ami a Bibliában van, az elég kevéssé tükrözi Jézus eredeti tanait.


Nem ő írta le, ugye."


Kiváló logikai következtetés. Nem ő írta le, tehát elég kevéske módon tükrözi a tanait.


Megmondom: a Buddha tanait sem Ő maga írta le, ahogy Szókratész filozófiáját sem jórészt Ő maga. És akkor még nem beszéltünk a bizonyos emberek szájába adott könyvekről, idézetekről amelyeket szinte bizonyosan nem az írt, akinek tulajdonítják.

2023. máj. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
92%

Mint említettem: mellébeszélni lehet.

De válaszolni nem tudsz a 21-es kérdésre.

Mondjuk nekem a bőr sülne le a képemről, ha ennek ellenére mégis így írnék, mint te - de te nyilván másféle vagy.


Az idézetekben 20 oldalon keresztül azt taglaltátok, hogy Jézus mennyire elítéli az ilyen embereket, és mennyire nem vállal közösséget velük.

Csak az a gond, hogy ez a világnézetet nem érinti. Ettől még keresztények.


A határ ott van, ahol a kérdező: ő már nyíltan szembeszáll Jézussal, és NEM FOGADJA EL a tanait.

Akkor ő már nem keresztény.

De aki elfogadja, az keresztény.

Ez van. Persze, nyilván örülnél, ha csak a jó keresztényeket hívnák kereszténynek - de a magyar nyelv nem így működik.

2023. máj. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
0%
28 Te ittas vagy? vagy tényleg ennyire nem akarod látni mit művelsz itt, és milyen a reakciód:DD
2023. máj. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%

"Nem ő írta le, tehát"

Még egy kis mellébeszélés?

Nem csak azért. Aki leírta, annak eléggé más filozófiája volt. Jézus LEGINKÁBB a szeretetről és a megbocsátásról beszélt - Pál beszédeiben pedig MINDIG a bűn és a büntetés volt hangsúlyos. Ez NEM a jézusi szemlélet!


De erről már sokat beszéltünk itt, és most nem ez a téma, csak példának írtam.

Te ugye olyan vagy, aki AZT HISZI, hogy Jézust követi, közben meg ki tudja?

Jézus szavait nem ismered, csak (jó esetben) a Bibliát, az meg, hogy mennyire egyezik...

de ez most mindegy, csak figyelmeztetésnek írtam. A farizeusok is úgy képzelték, hogy az istenük pont azt várja el tőlük, amit csinálnak.

Neked nem kellene ebbe a hibába esni.


A kérdésre továbbra is várom a választ.

Vagy írd meg, hogy nem tudsz válaszolni, fogalmad sincs.

2023. máj. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!