Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem vallhatom magam...

Miért nem vallhatom magam kereszténynek, ha szoktam gyűlölködni, szeretek bosszút állni és magam mások felé emelem? Jézus ezt tanította?

Figyelt kérdés

Nekem senki ne mondja, hogy tagadjam meg önmagam!


Miért kellene odafordítanom a másik arcom is, ha valaki bánt, és miért ne emelhetném magam azok felé, akik engem gyűlölnek? Miért ne gyűlölhetném vissza azokat, akik gyűlölnek? Miért ne törődhetnék ugyanúgy az emberekkel, ahogy ők személyenként velem bánnak?


A Bibliában is benne van, hogy vissza kell adni, ha valaki bánt. Szemet szemért, fogad fogért.



2023. máj. 25. 16:46
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:
0%
Ha tökéletes akarsz lenni, meg kell bocsátanod és meg kell tagadnod magad, Jézus ezt mondta. Azt viszont ne felejtsd el, hogy a tartsd oda a másik orcádat is nem egyenlő a szubmisszivitással!
2023. máj. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!