Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miez a karácsony örület?

Miez a karácsony örület?

Figyelt kérdés
Jézus nem dec. 25-én született, hanem valamikor szeptember vége-október eleje, ez nem.Jézus születésnapja, hanem egy pogány ünnep. Ez hogy nem zavarja a keresztény egyházat?

2023. máj. 29. 15:16
1 2 3
 11/22 Blackice75 ***** válasza:
Egyáltalán megszületett ez a félig isten, félig ember hibrid, akit az Atya a saját magvaként "áldott" bele parázna módon egy férfi menyasszonyába?
2023. jún. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Jézus teljesen Isten és teljesen ember, nem pedig félig-félig. Isten szavában azt olvashatjuk, hogy Isten emberré lett értünk, függetlenül attól, hogy mit mondanak az átkozott, fekete szívű emberek.
2023. jún. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Blackice75 ***** válasza:

A ló meg a szamár közös utóda az akkor teljesen ló is meg teljesen szamár is?- vagy egy öszvér ami félig ló és félig szamár hibrid.

Elohim Mózes által.kijelentett írott szava az a Torah, vagyis Mózes 5 könyve. Az Atya Yahuah Elohim szava csak Mózes 5 könyvének határáig terjed és nem tovább. Minden ehhez csatolt extra könyvekben smit bibliának neveznek a megtévesztettek hisznek, és a pogány vallási filozófiák által megvakítva nem veszik észre az ellentéteket a Torah(Mózes5könyve) és a többi extra könyvek között.


HalleluYah

2023. jún. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Blackice75 ***** válasza:

A #13-as vagyok és kedves #12-es kiemelek egy részt a bejegyzésedből:


"Isten szavában azt olvashatjuk, hogy Isten emberré lett értünk, függetlenül attól, hogy mit mondanak az átkozott, fekete szívű emberek."


Nézzük meg hogy mit mond Elohim a Torában nekünk erről:


4Móz 23,19

Nem ember az Isten, hogy hazudjék és nem embernek fia, hogy megváltozzék. Mond-é ő valamit, hogy meg ne tenné? Igér-é valamit, hogy azt ne teljesítené?


Tehát Elohim kjelenti Mózes által azoknak akik figyelnek rá, hogy Ő nem ember, hogy hazudjon. Az emberek ilyenek.

Nem ember hohy megváltozzék, nem szegi meg ígéreteit, hanem teljesítí azokat.

Ennek ellenére igaznak tartsa a világ azt halálra vezető újszövetségi mesét, hogy az Atya mégis csak hazudott ezzel az igével kapcsolatban és emberré lett, vagy emberré tette a nem létező fiát, és eltörölte az Ábrahámmal kötött szövetséget, amiről azt mondta Ábrahámnak hogy ÖRÖK SZÖVETSÉG EZ, SOHA MEG NEM SZÜNŐ!!

És a szövetség feltételeinek megadott parancsolatait a Torát is eltörölte az Istenből emberré lett jézus, ezzel meg az Atya hazug módon becsapta Ábrahámot. Tehát az Atya emberré lett és azáltal egy hazug aki megváltozik és az ígéreteit nem tartja meg.


4Móz 23,19

Nem ember az Isten, hogy hazudjék és nem embernek fia, hogy megváltozzék. Mond-é ő valamit, hogy meg ne tenné? Igér-é valamit, hogy azt ne teljesítené?

2023. jún. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"A ló meg a szamár közös utóda az akkor teljesen ló is meg teljesen szamár is?"

Bár lehet te Istent lónak vagy szamárnak tartod, mi keresztények nem. :) Mi Isten tanítása szerint abban hiszünk, hogy emberré lett értünk.

2023. jún. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Blackice75 ***** válasza:

#15



Hol írtam én olyat, hogy az Atyát én lónak vagy szamárnak tartom? Én egyszerű példát adtam arra hogy ami két külömböző dologból áll össze, az hibrid.

Igen a keresztények egyik nagy tulajdonsága, hogy szeretik kifordítani mások szavait, egymás szavát is, hiszen a vallási filozófiáuk is kifordítja az Atya szavát a Torát, tehát tanításaik egyik alapja a szavak és igék kiforgatása az igazságukból, és valós jelentésükből.


"Mi Isten tanítása szerint abban hiszünk, hogy emberré lett értünk."


Az igazság az,hogy erről az Atya a Torában erről teljesen mást mond!

2023. jún. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Pedig a Tórában is olvashatod, hogy például Isten megígérte, prófétát támaszt majd Mózes után. De sajnos te a sátánt követed és Isten szavát megveted.


"Prófétát támasztok majd nekik a testvéreik közül, hozzád hasonlót, s annak a szájába adom szavaimat, hogy elmondja nekik mindazt, amit parancsolok nekik."

2023. jún. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Blackice75 ***** válasza:

#17

Ahogy írtad kedves anonim, a Torában van ilyen és az abszolút nem a bálvány jézusról szól, de nézzük is meg, mert hátha valaki kíváncsi az igazságra.


Móz 18,15

Prófétát támaszt néked az Úr, a te Istened te közüled, a te atyádfiai közül, olyat mint én: azt hallgassátok!



5Móz 18,18

Prófétát támasztok nékik az ő atyjokfiai közül, olyat mint te, és az én ígéimet adom annak szájába, és megmond nékik mindent, a mit parancsolok néki.


Kétszer is azt jelenti ki az Atya Mózes által, hogy prófétát támaszt nekik(Izraelnek) az ő 👉atyjukfiai közül👈 olyant mint 👉te👈, vagyis olyat mint Mózes, vagyis teljesen ember, és az majd cselekszik mindent az Atya szava szerint ahogy azt Mózes is tette. És nem azt mondja hogy az én magomból támasztok fiút, és elküldöm a fiamat(aki nincs) félig isten, félig ember hibridként, úgy hogy beleáldja a magját egy férfi menyasszonyába, ami Tora ellenes paráznaság lenne felsőfokon.

Tehát a prófétát izrael fiai közül támasztja vagyis annak a prófétának földi biológiai szülei lesznek, ember apja és ember anyja.


HalleluYah

2023. jún. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Blackice75 ***** válasza:

A másik meg kedves #17 a Sátán megnevezést a Torában abszolút nem találod mint ahogy a Jézust sem. A hibrid hősnek találtak ki ellenséget is , hiszen ez már csak így van rendjén, tudod mint a hollywoodi filmekben. Minden hősnek van ellensége, hiszen anélkül nem lenne hős.

Na ilyen a Sátán is a Jézuska sztoriban.

De mivel te a vilagnak hiszel, így a Torát az Atya szavát nem tudod megérteni, mert azoknak a filozófiája akadályoz abban hogy a Teremtődet értsd meg és hozza fordulj teljes szívvel, lélekkel.


HalleluYah

2023. jún. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Ahogy írtad kedves anonim, a Torában van ilyen és az abszolút nem a bálvány jézusról szól"

Senki se mondta, hogy a tóra itt Jézusról szól. Ezzel csak azt az ördögi hazugságodat cáfoltam, hogy a tóra után ne lenne több próféta és isteni kijelentés. Ez pedig ugye az első 5 könyvön túl mutat.


"A másik meg kedves #17 a Sátán megnevezést a Torában abszolút nem találod mint ahogy a Jézust sem."

Újabb hazugság a sátán csatlósától :)

[link]


Tehát megjelenik. Ahogy még sok más helyen is az Ószövetségben és sok más névvel is illették főnököd.

2023. jún. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!