Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívő keresztények, vallásosak,...

Hívő keresztények, vallásosak, ti nem szoktatok azon gondolkodni, hogy mi van ha mégis az ateistáknak van igazuk, ti ettől nem féltek?

Figyelt kérdés
2023. jún. 16. 20:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%

Nem félek mert nincsen igazuk.

Ha elhinném az ateisták hazugságait semmi értelme nem lenne ennek az életnek.

2023. jún. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%
Az ateisták veszthetnek, ha nincs igazuk, a hívők nem.
2023. jún. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17%
Nem félek, mert nekem személyesen kinyilatkoztatta Isten, hogy Ő létezik.
2023. jún. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Lucifer-666 ***** válasza:
24%
Amíg tényleg kereszténynek lehetett mondani, addig sem féltem, mert úgy éltem, ahogy akartam.
2023. jún. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
Nem félek, mert Én vagyok az Egy Igaz Isten. Bárki bármi mást mond, az hazudik.
2023. jún. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
16%

Ahogy kettes írta, egy vallásos legfeljebb annyiban bukik, ha téved, hogy néhány plusz korlátot tett a lehetőségeire, de semmiképp sem nehezítette meg feleslegesen túlzottan a saját életét. Mi az, amit megtehet egy ateista, de egy keresztény nem? Mik az ateizmus előnyei?


Ellenben ha egy ateista téved, akkor a 60-80 földi éve után nagyon megszívja a túlvilági örökkévalóságot.


[link]

2023. jún. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Ellenben ha egy ateista téved, akkor a 60-80 földi éve után nagyon megszívja a túlvilági örökkévalóságot."


Meg lényegében minden hívő ugyanúgy, aki másban hisz, mint az igazság, ugyanis minden vallás azt mondja hogy nála van az igazság és csak általa lehet üdvözölni és társai... Na most melyiket válasszam... Hol van az igazság ugyanúgy meg szívom ha rosszban hiszek...

2023. jún. 17. 07:48
 8/15 A kérdező kommentje:
6. És honnan tudod hogy nem pont a hívőket fogják büntetni a túlvilágon hogy miért hittél ilyen hülyeségekben?
2023. jún. 17. 07:55
 9/15 anonim ***** válasza:
19%

ma 07:55


Az ateisták szerint nincs túlvilág, a keresztények szerint meg igen, nyilván ez a kiindulási pont, nem?


A keresztények legfeljebb amiatt aggódhatnak, hogy a muszlimoknak vagy a hinduknak van igazuk, nem vesztenek semmit, ha nincs túlvilág, ha pedig van, akkor nyernek rajta.

Az ateisták viszont akkor se járnak jól, ha van és akkor sem, ha nincs túlvilág.

2023. jún. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%

"Ha elhinném az ateisták hazugságait semmi értelme nem lenne ennek az életnek."


-"Hazugság az igazság elhallgatása, elferdítése, illetve a valótlanság állítása megtévesztés céljából."

Akkor lenne hazugság az ateista részéről ha azt gondolná, hogy amit mond az nem igaz. De ebben az esetben nem lenne ateista.

Tehát azok nem hazugságok maximum tévedések.


- Csak azért hiszel Istenben, hogy valamilyen értelmet tudjál rendelni az életedhez?

2023. jún. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!