Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A jehova vallásról pár negativ...

A jehova vallásról pár negativ gondolat. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Nem vagyok Isten hivő ember. DE tisztelem azokat akik azok. Tisztelem öket hittükért elkötelezetségükért. De kérdem én normális dolog úgy hinni Istenben mint, ahogy a jehova tanui teszik. Teljesen kiforgatni a Bibliát és mindent szó szerint érteni vagy úgy ahogy ők akkarják. Úgy gondolom a legnagyobb szekta ami létezik a világon. És mindennap kopogtatnak új hiveket gyüjteni. Ez a vallás emberek millióinak teszik tönkre életüket és ezt igen is vegyükészre. Csak hogy egy példát is mondjak mire gondolok például nem lehet elválni a jehova vallás szerint. Ha létezik Isten szerintetettek azt akkarná hogy egy elhamarkodott rossz döntésünk miatt egész életünkben bünhödjünk???
2010. okt. 14. 19:48
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Megérteni az Őrtorony-fóbiát

Hogyan és miért használja a félelmet az Őrtorony Társulat, hogy ellenőrizze a tagjait?


„Semmitől sem kell annyira félni, mint a félelemtől"

Henry Dawid Thoreau 1817-1862


Fóbia: Kitartó, irracionális túlzott félelem valamilyen dologtól vagy helyzettől

Azok az emberek akik már szenvedtek fóbiáktól azok megértik, hogy az ilyen fóbiák immunisak a logikus elemzéssel szemben. Ez olyan, mint egy állandóan visszatérő rémálom, amikor valaki menekül egy szörnyeteg elől, de soha nem tud szabadulni tőle, pedig szörnyetegek a valóságban nem is léteznek. Ez az irracionális félelem folyamatosan megbénítja az áldozatát. Mialatt viszont a rémálmok átmenetiek és a reggelre általában feledésbe merülnek, más félelmek az emberek tudatára folyamatos hatást gyakorolnak akkor is, amikor éber állapotban vannak. Például a félelem a magasságtól, a kutyáktól vagy a bezártságtól, folyamatosan traumatizálja az embereket és kihat a mindennapi életvitelükre is.

Viszont kevés figyelem fordul vallásos félelmekre. Világos, hogy a manipulatív emberek el tudják torzítani a Bibliát, hogy azzal félelemérzetet, lelkiismeretfurdalást, bűnbánatot vagy hisztériát tudjanak kelteni. Jó példa erre a Népek Temploma nevű vallásos szekta esete, amikor a vezetőjük rá tudott venni közel 1000 embert a tömeges öngyilkosságra. Ami meglepő viszont, hogy gyakran az áldozatok is tisztában vannak a paranoiás állapotukkal és, hogy ez romboló hatású rájuk nézve, de kevés erőt éreznek magukban ahhoz, hogy ezt le tudják küzdeni. Ez különösen igaz Jehova Tanúi esetében. Vezetőik nincsenek megelégedve az Írásokkal, hanem az Őrtorony értelmezi a Bibliát és Talmud-szerű szabályokat és tilalmakat állít össze, amely érinti a dohányzást, az ünnepeket, stb., amely az engedetlenségtől való szükségtelen félelmet és lelkiismeretfurdalást eredményez. Miért van azon az Őrtorony-szervezet, hogy állandóan értelmezzék a viselkedéssel kapcsolatos dolgokat a követőik számára? Továbbá a Tanúk miért tartják be ezeket a szabályokat még akkor is, ha kételyek vannak azzal kapcsolatosan, hogy azok Istentől erednek-e?

Ahhoz, hogy megválaszoljuk az első kérdést az Őrtorony-szervezet vezetőinek az indítékait kell megértenünk. Azt hiszik, hogy a követők számára a legjobb módon járnak el. Azáltal, hogy pontosan meghatározott viselkedési szabályokkal szabályozzák 6 millió Tanúnak az életét azt gondolják, hogy ez tetszik Istennek és örök életet fog adni nekik. Amit viszont az Őrtorony nem ért meg az az, hogy ugyanezt hitték és ugyanez a meggyőződésük volt a farizeusoknak is Jézus napjaiban. Azáltal, hogy rengeteg szabályokat állítottak fel a farizeusok is az élet minden területét ellenőrzésük alá vonták. Jézus akkor azt mondta róluk:

Mert ők nehéz és elhordozhatatlan terheket kötöznek egybe, és az emberek vállaira vetik; de ők az ujjukkal sem akarják azokat illetni.

Ez nem azt jelenti, hogy nem tartották be a saját törvényeiket, hanem inkább azt, hogy rátettek egy morális törvényt a követőikre, miközben a szíveknek az átváltoztatását a megbocsátásra és az igazságosságra elkerülték:

Jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok! Mert megdézsmáljátok a mentát, a kaprot és a köményt, és elhagyjátok a mik nehezebbek a törvényben, az ítéletet, az irgalmasságot és a hűséget

Tudakozzátok az írásokat, mert azt hiszitek, hogy azokban van a ti örök életetek; és ezek azok, amelyek bizonyságot tesznek rólam; és nem akartok hozzám jönni

Mint ahogy a törvényeskedés is, a fóbia is a manipuláció egyik formája. Hasonló egy anyához aki az ágybapisilő gyermekét horrormesékkel félemlíti meg és azt meséli, hogy mi történik a gyerekekkel akik bepisilnek. Hasonlóképpen a vallásos szervezetek is a fóbiák besulykolását használják eszközként, nem pedig a szeretetre és a megbocsátásra ösztönzik a követőiket.

Mialatt a fóbia besulykolása nagyban megmagyarázható azzal, hogy ez egy erőfeszítés mások cselekedetének, viselkedésének ellenőrzésére, az áldozatnak az állapota viszont kicsit összetettebb. Gyakran azok akik törvényeskedő vallásos szektákat keresnek, olyan emberek akik már eleve beültetett fóbiákkal rendelkeznek nagyon rég óta. Például az a gyerek akit a szülő arra tanított, hogy féljen az élettől és az emberektől, a házasságtól vagy a sikertől, megnyugvást fog találni egy olyan vallásban amelyik ítéletnapot hírdet és üldözési komplexust ültet be a tagok fejébe. Tehát, mint például egy alkoholistának a függőtársa nem azt keresi amire szüksége van, hogy ebből kiszabaduljon, hanem azt keresi ami már eleve kényelmes neki. Habár nehéz elhinni, a fóbia és az elmekontroll kényelmesnek tűnhet azoknak akik függnek tőle, mivel nagyon régóta vannak ilyen függés alatt. A fóbiákat sikeresen lehet kezelni, de az áldozatnak fel kell ismernie ezeket és az áldozatnak a legtöbb esetben szakember segítségére van szüksége.


Egy USA-beli volt Bétel-szolga írása

2010. okt. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a kommenteket, de szerintem először illik kérdezni, vagy utánanézni valaminek, ha úgy érzed, valami nem klappol vagy az egyész dolog "bűzlik" -bármilyen vallásról is legyen szó!

És bármennyire is másként gondolunk dolgokat, igyekezzük mások hitét tiszteletben tartani, még akkor is, ha nyilvánvalóan tele van hamis dolgokkal és butasággal. Ne bántsunk meg másokat, tehát nem kell "jehovázni", ez elég sértő, inkább tanúknak hívjuk őket.

Nem a válás a leginkább megdöbbentő dolog egyébként. ( Úgy, tudom, házasságtörés esetén engedett náluk a válás. Egyébként a kérdező eleve rosszul teszi fel a kérdést,hogy Isten akarná-e hogy egy elhamarkdott rossz döntés miatt bűnhődjünk-e: nem, nyilván nem akarná. De azt sem, hogy elhamarkodott döntést hozz. A házasság nem egy 'buli', hanem egy életre szóló döntés kellene, hogy legyen.)

Azt ismerjük el, hogy minden vallás és egyház a saját maga igazát szajkózza. Mindegyik magát tekinti megváltó erejűnek és "igaz"-nak, tehát ez nem csak a tanúkra jellemző.

DE: ugye, tudjuk, hogy a kereszténység is idővel több ágra szakadt (római katolikusok, evangélikusok, reformátusok, unitáriusok,stbstb), de egyazon alapon nyugszanak, mondhatni, ökomenikus jelenlét tapasztalható meg. Azaz, a katolikus egyház testvéregyházként tekint az evangélikusokra, refikre, annak ellenére, hogy tudjuk, nagyon sok dologban eltérés van. Amennyire én tudom, ezek az ökomenikus egyházak a szentháromság elvén nyugszanak, amit a tanúk tagadnak, valószínűleg az egyház ezért is tekint rájuk szektaként és a legtöbb ember szemében ezért is maradtak meg így. Az, hogy a kat. egyház mit tekint szektának és mit nem, szerintem részletkérdés, mert ott is emberek vannak, nem próféták, nincs bizonyított közvetlen kapcsolatuk Istennel.Ezért, ha lehet, a saját véleményemre támaszkodnék.

Először is, tudni kell, hogy a tanúk nem öngyilkos merénylők, nem terroristák, ugyanolyan emberek, mint bárki más, én mindig kedvességet tapasztaltam és barátságosságot, pedig nem tartozom közéjük és nem is áll szándékomban belépni. Sok minden kapcsán azt gondolom, hogy részletkérdés vitázni (Jézus keresztre lett-e feszítve,vagy sem, stb.), inkább az emberi kapcsolatokra reflektálnék és arra, az egyházuk hogy befolyásolja ezt.

Pl. nem tartanak sem születésnapot, sem karácsonyt, húsvétot stb. mert szerintük ez hamis tanítás. Hát kérdem én, nem azért születünk erre a világra, hogy ünnepeljük, hogy éljünk? Hogy szeretjük egymást? Igaz, sokszor mondják, hogy a katolikusok képmutatóak, mert egy évben csak egyszer szeretik egymást

(karácsony), azonban én azt kérdezem, ha karácsony sem lenne, mennyire foglalkoznának egymással az emberek?! (arról nem is beszélve, hogy én nem csak egy évben egyszer szeretem a családtagokat,barátokat,tehát engem ne címkézgessen senki.) Tehát semmilyen ilyen típusú közösségi dologban nem lehet velük részt venni és ez nehéz. (Pl. Meghívhatsz egy karácsonyi vacsorára keresztényt, refit, még zsidót és liberálisabb muzulmánt is, mert ők örülnek, hogy a barátok együtt vannak- de egy tanú nem fog rá elmenni.) Teljesen elkülönítik magukat minden típusú, számunkra teljesen általános dologtól,pl. nem mennek be egy templomba soha, mert szerintük az bálványimádás. Még építészeti jelleggel sem nézik meg. Sőt, ha saját rokonuk esküvője van, akkor sem mennek be.Szóval, amit egy egyháznak teljesítenie kell (szeretetre épülni, közösséget építeni és művelni) ez náluk egyáltalán nincs meg, sőt! Amikor tanúkkal beszélgettem, a kedvesség ellenére mindig is éreztem egyfajta "felülről nézést", ugyanis mindenkit, aki nem hozzájuk tartozik, tévelyedettnek tartanak, szerintük azok homályban élnek és valamilyen szinten lenézik őket. A szabályzatuk szerint saját lelkiismeretük határozza meg, hogy barátkozhatnak-e nem tanúkkal,azonban nem ajánlják,mert hátha átveszik a téves gondolatokat. Azt sem értem, hogy ha a pápa tévedhetetlenségét elutasítják (ebben valahol igazuk van, a pápa is ember és több hibára is volt példa a világtörténelem folyamán), akkor az ő vezetőiknek miért van tévedhetetlensége? Lehetne még egyébként sorolni a sokszor bizarr szabályokat (pl. miért tilos a vérátömlesztés?),számomra egyébként mégis az volt a legdurvább, amit megtudtam, hogy ha valaki kilép, akkor nem állhatnak vele szóba a többiek, még csak nem is köszönhetnek nekik...ha a saját anyád az, akkor a saját anyád... Tehát, látható, hogy micsoda fanatizmus szükséges ehhez a vallásgyakorláshoz.

Egyébként, tisztelem őket emiatt, én biztos hogy nem lennék képes ennyire a valláshoz igazítani az életem(Biblia tanulmányozása, összejövetelek, stb). Ez nem csak rájuk jellemző egyébként, ezt minden vallásra hivatkozó emberre mondom (de náluk ezt erősebben vettem észre), hogy a szeretet és a testvériesség nevében állandóan szívességeket kérnek, de ez egy idő után inkább már érdek lesz és önzőség...(bocsánat, ha bárkit megbántottam, de ezek az én tapasztalataim). És néha úgy érzem, inkább ők a képmutatóak...


A lényeg egy: teljesen mindegy, hogy milyen vallásba akarják az embert agitálni, csak akkor érintett egy ember ebben,ha lelkileg egy labilis időszakot él meg. Mivel a mai világ elég mocskos és sok pofont kapnak az emberek a másiktól ne csodálkozzatok hogy ezeknek a házra járó vallásoknak nagy keletje van, hiszen ők gyakorlatilag házhoz viszik az elvesztett hitedet...

2010. nov. 9. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:

En meg azt nem ertem,ha valaki nem hivo ,akkor hogy tud arrol magyarazni,milyenek Jehova Tanui?


Kiforgatjak a Bibliat. -a nagy sablon.


Fogadjunk,h azt se tudod mivan a Biiaba. Olvasd ki a konyvet. Majd te isegtudod. Rajossz,nincs kiforditva. Azt mondjak,ami benne van. €incs is sajat filozofiajuk.

2014. jún. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!